Vai Bordāns mēģina atrisināt sponsora Ragauša vajadzības, atbrīvojoties no Nemiro ar pielaides atņemšanas palīdzību?

Vai tieslietu ministrs Jānis Bordāns mēģina atrisināt sava un savas partijas sponsora, „OIK 2 shēmā” ieinteresētā ASV biznesmeņa Pētera Ragauša vajadzības, atbrīvojoties no ceļā stāvošā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro ar pielaides atņemšanas palīdzību? Tāds iespaids radās, vakar ar vienu ausi dzirdot, kādus jautājumus politbiznesa pasūtījumu galda – raidījuma „Nekā Personīga” pārstāve Ilze Jaunalksne-Rēdere uzdod ministram.

Tas, ka „Nekā Personīga” jau gadiem ir ticis un tiek izmantots kā specdienestu un atsevišķu politiķu informācijas „nolējējs” un „augsnes sagatavotājs”, ir vispārzināms. Arī šī reize acīmredzami nav izņēmums – vai nu citādi „Nekā Personīga” pārstāve būtu tik labi informēta, ka Satversmes aizsardzības birojā esot sagatavots lēmums par ik gadu atjaunojamās pielaides valsts noslēpumam anulēšanu ekonomikas ministram.

Par to, kādas tieši attiecības saista specdienestus un „Nekā Personīga” pārstāvjus, versijas ir dažādas, – vai nu, piemēram, Satversmes aizsardzības birojs vienkārši izmanto „žurnālistus” savās interesēs, vai arī biroja ziņotāji un ārštata darbinieki vienlaikus ir arī „žurnālisti”.

Šis jautājums paliek atklāts, taču vismaz šajā gadījumā nav šaubu – tieslietu ministrs Jānis Bordāns un polituzņēmējs Juris Jurašs, izmantojot visus viņu rīcībā esošos līdzekļus, pašlaik mēģina izdarīt visu iespējamo, lai atbrīvotos no Nemiro, kurš, kā tas nu jau ir skaidrs ikvienam, ir galvenais šķērslis tam, lai Latvijas iedzīvotājiem nenāktos bordānistu sponsora Ragauša gāzes biznesu apmaksāt no savas kabatas.

Tiesa, ir dzirdēta versija, ka šādai pēc būtības valsts noslēpuma izpaušanai – jo oficiāli par pielaides jautājumu Nemiro nekas nav paziņots – var būt arī ļoti tālejošas sekas, no kurām Militārās izlūkošanas un drošības dienesta iesaistīšana, lūdzot pārbaudīt iespējamo valsts noslēpuma noplūdi, būs tās mazākās.

Tikpat labi var būt, ka Nemiro pārstāvētā KPV LV – jo īpaši apzinoties, ka nākamais „Bordāna sarakstā”, visticamākais, ir iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens – var arī parādīt mugurkaulu, piemēram, neatbalstot valdošās koalīcijas bīdīto diezgan murgaino administratīvi teritoriālās reformas projektu. Un tad jau var pienākt negaidītas beigas arī pašai koalīcijai.

Red.piez. Kā redzams, Satversmes aizsardzības birojs raidījumam “Nekā Personīga” informāciju par Nemiro valsts noslēpuma pielaides atņemšanu ir “nolējis” jau dienu, pirms to oficiāli saņēmis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Premjers par to paziņoja piektdien no rīta, aicinot partiju KPV LV izvirzīt jaunu ekonomikas ministra amata kandidātu.

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Laura
Laura

Nu kā tas Bordāns var to visu safīrēt. Neviens viņam nevar pateikt “nē”? Ko tik šis iedomājas, to visi pārējie izpilda, viņa iegribas? KPV arī nolaistām actiņām bubina ka valdību nepametīs. Bailes aiziet pašiem paceltu galvu no siles.

Lamata
Lamata

Miljonārs Ragaušs cenšas ieviest OIK 2 sava biznesa interesēs . Izņemot KPLV un Nemiro pārējās koalīcijas partijas spītīgi turpina aizstāvēt OIK. Kariņš to ir pateicis tiešā tekstā.JKP aizstāv Ragauša intereses.