Ušakovu Rīgas mēra krēslā var nomainīt Baiba Rozentāle

Rozentāle

Rīgā valdošā partija “Saskaņa” šonedēļ valdes sēdē varētu izvērtēt iespējas partijas līderi Nilu Ušakovu Rīgas mēra krēslā nomainīt ar Rīgas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētāju Baibu Rozentāli, vēsta laikraksts “Neatkarīgā”.

Arī aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecinot, ka partijas valdes sēdes dienas kārtībā šāds punkts iekļauts, taču nav izdevies noskaidrot, pēc kā iniciatīvas un ar kādu motivāciju.

Savukārt “Neatkarīgā” vēsta, ka “Saskaņā” pastāvot uzskats, ka Rozentāle ir pietiekami pieredzējusi, lai varētu tikt galā ar Ušakova atstāto mantojumu.

Tam, kā “Saskaņa” varētu atsaukt Ušakovu, bijuši vairāki scenāriji, informē laikraksts. Viens no tiem paredzējis, ka Rīgas mērs vienkārši atkāpjas no amata un paliek strādāt pašvaldībā, bet otrs – ka “Saskaņa” veic rokādi Eiropas Parlamenta vēlēšanu plānos un saraksta pirmo numuru, kurš pašlaik rezervēts partijas premjerministra amata kandidātam Vjačeslavam Dombrovskim, atvēl Ušakovam. “Daudz pieklusinātākā tonī, taču netiek izslēgta arī iespēja, ka Ušakovs “Saskaņu” pamet pavisam un organizācijas priekšsēdētāja amats tiek nodots Dombrovskim,” raksta “Neatkarīgā”.

LTV tikmēr ziņo, ka Ušakovs un nesenais viņa vietnieks Andris Ameriks (GKR) kandidēšot Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

“Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs un partijas valdes loceklis Jānis Urbanovičs apliecinājis, ka plānotajā valdes sēdē paredzēts apspriest situāciju Rīgas domē un izvērtēt iespējamos tās risinājuma variantus, taču sniegt izvērstāku informāciju par sēdes darba kārtību un iespējamajiem lēmumiem pirms sēdes beigām viņš nav vēlējies.

Kā norāda laikraksts, ar šādu rīcību “Saskaņa” varētu mēģināt apsteigt pašvaldību lietu ministru Juri Pūci (AP) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Kuluāru sarunas vedinot domāt, ka “Saskaņas” līderi apzinās to, cik sarežģītu situāciju partijai kopumā saistībā ar Ušakovu padarījuši notikumi “Rīgas satiksmē” un Valsts kontroles konstatētie pārkāpumi pilsētas ceļu uzturēšanas sistēmā.

VARAM tikmēr turpinot izvērtēt iespēju par pārkāpumiem Rīgas pašvaldības darbībā no amata atstādināt Ušakovu vai pat visu Rīgas domi. Stājoties amatā, Pūce solīja izvērtēt sava priekšgājēja Kaspara Gerharda virzīto likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu. Jaunais ministrs neslēpa, ka ideja par visas domes atlaišanu viņu nepārliecina, taču ļoti iespējama varētu būt paša Ušakova atstādināšana.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
gfs
gfs

Šī iespējams būs vēl zaglīgāka kā Ušaks! Viņa sevi jau parādīja darbojoties Šķēles laikā TP!