Universitāte un ministrija piesedz Annas/Jutas Potapovas identitātes lietu

Strīķe

Gandrīz trīs mēnešus Latvijas Universitāte (LU) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) dara visu iespējamo, lai traucētu uzsākt administratīvo tiesvedību, kuras mērķis būtu iegūt atļauju iepazīties ar LU arhīvā esošo pašreizējās Saeimas deputātes Jutas Strīķes lietu.

Šā gada 19. septembrī Neatkarīgā vērsās pie LU ar iesniegumu, lūdzot sniegt informāciju par Universitātes absolventi Jutu Strīķi/Annu Potapovu. Iesniegumā tika norādīts, ka informācija tiks izmantota, lai varētu sniegt lasītājiem precīzus datus par tolaik vēl Saeimas deputāta amata kandidāti.

28. septembra atbildes vēstulē LU norādīja, ka var tikai atkārtoti apstiprināt masu medijos izskanējušo faktu, ka iepriekšminētā persona ir studējusi LU Juridiskajā fakultātē no 1988. gada līdz 1993. gadam, iegūstot tiesību zinātņu bakalaura grādu un jurista kvalifikāciju, taču LU neesot tiesiska pamata sniegt atbildes uz pārējo informācijas pieprasījumu vai ļaut iepazīties ar dokumentiem klātienē.

Jāatgādina, ka 3. oktobrī Neatkarīgā publicēja pašas Jutas Strīķes krievu valodā rakstīto autobiogrāfiju, kas sākās ar vārdiem: «Es, Anna Potapova Jurjevna…». Šī autobiogrāfija 1988. gada 29. jūlijā tikusi iesniegta P. Stučkas Latvijas Valsts universitātē, lai dokumenta autore tiktu pielaista pie iestājeksāmeniem Juridiskajā fakultātē. Neatkarīgās rīcībā esošā autobiogrāfijas kopija liecina, ka LU arhīvā ir jāatrodas šāda dokumenta oriģinālam, kā arī citiem dokumentiem – iesniegumam, pases kopijai, darba grāmatiņas kopijai vai izrakstam no tās, darbavietas raksturojumam utt.

Visticamāk, tieši šie dokumenti bija zināmi bijušajam KNAB priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam, kurš jau pirms vairāk nekā diviem gadiem publiski paziņoja, ka pašreizējā politiķe Juta Strīķe pati sevi savulaik pat «vairākos dokumentos» saukusi par Annu Potapovu un līdz ar to ir meli tas, ka viņa nekad nav bijusi Anna. «Ja persona publiskajā telpā teica, ka nekad nav bijusi Anna, tad šinī situācijā viņa ir sabiedrībai melojusi, un te atkal rodas jautājums par meliem un melu sekām. Ja persona tomēr bija Anna, tad attiecīgi jautājums par dokumentu iesniegšanu augstskolā – vai tie ir vai nav viltoti,» skaidroja toreizējais KNAB priekšnieks un pat izteica šaubas, vai J. Strīķe ir likumīgi ieguvusi Latvijas pilsonību.

Iesniegumā, kurš tika adresēts gan LU, gan IZM, tika lūgts ministrijai izdot satura ziņā citādu administratīvo aktu, uzliekot par pienākumu LU izsniegt pieprasīto informāciju, kā arī pirms lēmuma pieņemšanas nodrošināt iespēju iepazīties ar administratīvās lietas materiāliem un paust viedokli lietā.

Iesniegums tika nosūtīts 18. oktobrī. Pagāja novembris, bet no atbildes – ne miņas. Laikraksts gan telefoniski, gan e-sarakstes veidā sāka interesēties gan LU gan IZM, kur palikusi atbilde un vai tās pazušanu nav iespaidojuši Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Pēc vairākām dienām atsaucās IZM Komunikācijas nodaļa, paziņojot, ka vēstule nemaz neesot saņemta. Pagāja vēl viena diena, un atzvanīja arī no LU Administrācijas, norādot, ka vēstule beidzot ir nosūtīta IZM.

Arī kopš tā brīža pagājušas trīs nedēļas, bet atbildes joprojām nav.

Avots: Neatkarīgā

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vēlētājsiespējams
vēlētājsiespējams

jkp ir niedre vējā
SAeimas vēlēšanām tuvāk grūž tieši nevis KPV bet gan JKP un vecjaunvienotības= vēlēšanās nepiedalījušais,pašizvirzītais ministru premjers-,prezidenta nenominētais ārzemnieks Karinš ,kurš valsts vēsturē pirmais novilka SARKANO līniju ne tikai pret ZZS , bet arī pret citas partijas ministra kandidātu , pat nespēeeeeedams pamatot savu rīcību , to var izskaidrot vienīgi tā ,ka piekariņam tā lika rīkoties BAILES no gudra, drosmiga, zinoša un varoša izmēst jenotības 28 gados sastrādātos mēslus .
Izskatās ,ka Knariņs novilka sarkano līniju pret ZZS pēc vinķeles drauudzenes Annas potapovas mīļa lūguma ,bet bordans ir tikai ēna aņutai , kur saimnieces miesa, tur boroda

Jonas
Jonas

Postarela, postarela odnako…

vēlētājsiespējams
vēlētājsiespējams

pārāk daudz neatbildēto jaut
1.kas Saeimas vēlēšanās ir balsojis par Kariņu?-neviens,-jo vina uzvārda nav nevienā partijas listē.
2. kas zina, vai Kariņam ir pielaide,,/jo eroparlamentāriešiem kariņam Zdanokai,Mamikinam neviens pielaiidi nav izsniedzis, bet, varbūt es maldos?tatjanai un krišjanim ir ?
3.kas nezina, ka visu šo 3 EP deputātu dzimšanas vieta nav Latvijā ?/ izņemot Mamikinu/
4. kas nezina, ka kariņš ,Mamikins un Zdanok Latvijā pēdējos gandrīz 10 gadus nemaz nav strādājuši un neko nezina un nesaprot cilvēku sāpi Latvijā
5.tad kādēļ Vienotība domā ,ka tāds pieKariņš mums,tautai , ir vajadzīgs par premjeru ,kura vietā pat tagad , visu dara,kārto un runā vienotības paprikaašerādena mute?

Juris
Juris

Jau rakstīju. Sieviešiem ir interesanti aizspriedumi. Man māšele arī negrib dzirdēt neko par iepriekšējo vīru, arī par savu iepriekšējā vīra uzvārdu. Un tās ir viņas tiesības. Varbūt vienīgi grēksūdzē pie mācītāja var kas mainīties. Apakšā nekādu spiegu kari nav iedomājami. Un sensāciju kārajiem žurnālistiem nav ko skaļi vaimanāt uzpirktajos laikrakstos. Drīzāk būtu jāvaimanā par korupantu valdības veidošanu, sākot jau ar pašu Kariņu. Citāts: mediji ziņoja, ka Kariņš pieņēmis lēmumu par vairāk nekā miljona latu piešķiršanu no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļiem SIA “S&G”, kuras īpašnieki ir Mārtiņš un Silvija Grestes – vieni no tā laika lielākajiem ziedotājiem partijai “Jaunais laiks”.… lasīt vēl »

Emīlpuika
Emīlpuika

Juta ir jukusi!

Max
Max

Ir jau arī saprotams, gan jau draugi no SAB piepalīdz, jo citādi izrādīsies, ka viņi gadiem ir izsnieguši pielaidi, personai, kas 1:1 izskatās pēc citas valsts aģenta, kas iefiltrēts Latvijā ar jaunu vārdu, bet skaidru mērķi, kuru viņi turpina pildīt līdz pat šim brīdim.

Mix
Mix

Ar dubultaģentiem nevar jokot !