Tiesa liek Rīgai maksāt atstādinātajam būvvaldes šefam Vircavam 10 000 eiro

Inguss Vircavs

Kamēr jaunā Rīgas dome jau lēmusi likvidēt pilsētas būvvaldi, pašvaldībai turpinās tiesvedības ar ilgstoši atstādināto būvvaldes vadītāju Ingusu Vircavu. Pirmās instances tiesa likusi Vircavam samaksāt aptuveni 10 000 eiro un atcelt lēmumu par viņa atstādināšanu. Pašvaldība spriedumu ir pārsūdzējusi.  

Pēc “Saskaņas” ietekmes mazināšanās Rīgas domē pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs no amata ir atstādināts trīs reizes. Pirms gada toreizējais mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) atstādināšanu pamatoja ar sūdzībām no būvvaldes darbiniekiem, savukārt pēc domes atlaišanas pagaidu administrācija Vircavu atstādināja par šofera un dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām.

Pirmās instances tiesa lēmusi par labu Vircavam.

Tā pašvaldībai ne tikai likusi atcelt lēmumu par Vircava atstādināšanu, bet arī izmaksāt aptuveni 10 200 eiro par darba piespiedu kavēšanu.

Šonedēļ lietu turpinās skatīt apelācijas instance.

“Tiesa ir lēmusi, ka šī atstādināšana nebija pamatota. Par šo mums turpinās strīds, un mēs iesniedzām apelācijas sūdzību, un tiesvedība turpinās,” norādīja Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Natālija Bulgakova.

Domē norāda, ka tiesvedība turpinās arī par pārējiem Vircava atstādināšanas gadījumiem. Pārsūdzēts ir arī pagaidu administrācijas  izteiktais rājiens Vircavam, savukārt pašvaldība tiesas ceļā mēģina panākt Vircava atlaišanu, kam nav piekritusi viņa pārstāvētā arodbiedrība “LABA”.

Līdz ar to kopumā pašvaldībai pret Vircavu ir piecas tiesvedības.

“Vircava kungs ir izvēlējies taktiku pārsūdzēt katru no šiem pieņemtajiem lēmumiem, un līdz ar to šīs tiesvedības tādā skaitā arī sanāk,” norādīja Bulgakova.

Juridiskās pārvaldes vadītāja Bulgakova norādīja, ka tiesvedības pret Vircavu pašvaldībai izmaksājušas jau gandrīz 40 000 eiro juridiskajos pakalpojumos.

Tikmēr pašvaldību tiesā uzvarēt jau izdevies Emīlam Jakrinam.

Tiesa atzinusi, ka bijušais mērs Burovs ar lēmumu atcelt Jakrinu no Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītāja amata pārkāpis Jakrina tiesības. Nekādas būtiskas sekas domei gan tas nerada. Jakrins amatā nav jāatjauno, jo tagad departamentam iecelts pastāvīgs direktors. Savukārt prasība daļā par morālo kompensāciju Jakrinam ir noraidīta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar