Staķis atbrīvo no amata RD Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko, kurš domē algojis gan bijušo, gan esošo dzīvesbiedri

Anatolijs Aļeksejenko

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (“Par”/”Progresīvie”) atbrīvojis no amata Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aleksejenko.

TV3 raidījumā “900 sekundes” Staķis skaidroja, ka šādu lēmumu pieņēmis saistībā ar iepriekš ierosināto disciplinārlietu.

Aleksejenko draudēja amata zaudēšana interešu konflikta dēļ, jo kļuvis zināms, ka viņš departamentā algojis gan savu bijušo, gan arī esošo dzīvesbiedri .

Jau vēstījām, ka Aleksejenko algojis savu bērnu māti Ilonu Dimanti. Viņa pieņemta darbā no 2009.gada 1.oktobra.

Dimantes atalgojums noteikts 2264 eiro. Viņas darba pienākumos paredzēts vadīt, plānot, organizēt, kontrolēt un pilnveidot Finanšu un saimnieciskas pārvaldes darbu, nodrošināt pārvaldes noteikto funkciju un uzdevumu savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi, nodrošināt un kontrolēt departamenta lietvedības procesu un tā atbilstību normatīvajiem aktiem.

Tāpat viņas uzdevumos bija nodrošināt dokumentu sakārtošanu un saglabāšanu departamenta struktūrvienībās un to atbilstību lietu nomenklatūrai, nodrošināt finanšu plānošanas un iepirkumu procesu norisi, pārraudzīt departamenta struktūrvienību nodrošinājumu ar nepieciešamajiem līdzekļiem un materiāliem un citi pienākumi.

Aleksejenko noliedzis, ka Dimante ir viņa dzīvesbiedre. Taču viņam nācies atzīt, ka viņa ir Aleksejenko bērnu māte.

Aleksejenko nonāca interešu konfliktā, jo veica Dimantes darba novērtējumu, lēma par prēmiju maksāšanu un pieņēmis citus lēmumus. Laikā, kad sākta pārbaude, Aleksejenko šo vērtēšanu uzticējis departamenta direktora vietniecei, bet tas nav likvidējis interešu konfliktu, jo vietniece ir tiešā Aleksejenko pakļautībā.

Kopš tika sākta disciplinārlieta, departamenta vadītājs ir saslimis un ilgstoši atrodas darba nespējā.

Tas savukārt ir liedzis saņemt paskaidrojumus attiecībā uz citu personu – Veru Bobrovu, kura ir Aleksejenko bijusī dzīvesbiedre. Vides departaments algo Bobrovu ārštatā. Viņas atalgojums noteikts 1050 eiro mēnesī.

Aleksejenko iepriekš pauda, ka viņa atbrīvošana no amata ir politiskā izrēķināšanās. Viņš skaidroja, ka nav pieļāvis likuma pārkāpumus un nav iemesla atbrīvošanai no amata. Departamenta direktors pauda pārliecību, ka tiesā uzvarēs un turpinās vadīs departamentu.

Savukārt Staķis otrdien “900 sekundēm” apgalvoja, ka ir diezgan drošs par domes uzvaru tiesā pret Aļeksejenko, ja viņš izlems tiesāties. “Es ļoti atbildīgi šim procesam pieeju un faktiski uz atstādināšanu eju tikai tad, kad man ir pilnīga pārliecība, ka riski par tiesāšanos ir izsvērti. Protams, visiem ir tiesības meklēt savu taisnību tiesā, bet, kamēr man juristi nav iedevuši atzinumu, ka mēs varam uzvarēt, es uz šādiem soļiem neeju, jo rīdziniekiem nav jāmaksā kompensācija šādos gadījumos tikai tāpēc, ka politiķis pieņēmis nepareizu lēmumu,” skaidroja mērs.

Staķis ir pārliecināts, ka kopumā lielākā daļa Rīgas domes darbinieku savus pienākumus veic godprātīgi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sobek
Sobek

Treesoms ar jauno un veco sievu. Respect Dude!! Bet par nodoļumaksātaju naudu – tas gan PĒ!

Ēriks
Ēriks

Labika atbrīvoja ušakova,amerika ielikteni!!!

perestroika
perestroika

pavisam cits stāsts Pristu tribunālā būtu bijis, ja tā orientācija nebutu tik tradicionāla… nebija pārkārtojies biedrs