Solvita Āboltiņa jūtas izmisusi, uzskata eksperts

Solvita Āboltiņa

Pēdējās partijas “Vienotība” līderes un Saeimas frakcijas vadītājas Solvitas Āboltiņas aktivitātēs redzams politiskais izmisums, šādu viedokli paudis politikas eksperts Aigars Freimanis.

Raksturojot Solvitas Āboltiņas pēdējo dienu izteikumus un darbības, Freimanis minēja teicienu “divreiz vienā upē iekāpt nevar”, bet šajā gadījumā tomēr gan varot “iekāpt”.

Sociologs atgādinājis, ka pēc Valda Dombrovska atkāpšanās no Ministru prezidenta amata, Āboltiņai bija iespēja vadīt valdību, uz ko bija mudinājis arī toreizējais Valsts prezidents Andris Bērziņš, tomēr viņa izvēlējās to nedarīt.

“Šobrīd jau ir redzams politiskais izmisums,” norāda Freimanis, piebilstot, ka bieži medijos redzama ļoti pozitīvi noskaņota Āboltiņa, kas arī televīzijas kanālā Rīga TV24 gatavojusi kotletes ar kartupeļiem.

Pēc “Latvijas Faktu” direktora Freimaņa domām, ja “Vienotība” vēlas palikt kā varas partija un uzrunāt vēlētājus, kas vēl esot palikuši, partijas līderei būtu jāšķiras no iekšējiem opozicionāriem un jāmudina viņus veidot atsevišķu politisko spēku.

Solvita Āboltiņa ir ļoti spilgta un spēcīga līdere, kurai līdzīgu “Vienotībā” nav, uzskata Freimanis, tādēļ viņai būtu jāizmanto savas dotības, lai nepaturētu sev blakus cilvēkus ar pretējiem uzskatiem, kas rīko konfrontācijas.

Politiķes atbildi uz eiroparlamentārietes Sandras Kalnietes lēmumu izstāties no “Vienotības” valdes, ka argumenti esot pievilki aiz matiem un Kalniete dibināšot savu partiju, sociologs dēvēja par nevajadzīgu, norādot, ka drīzāk Āboltiņai būtu vajadzējis paklusēt, nevis izprovocēt Kalnieti.

Vaicāts, kā vērtē iespēju, ka rudenī Latvijā varētu būt jauna valdību, ko vadītu Āboltiņa, Freimanis atbildēja, ka Ministru kabineta krišanai būtu jāatrod ļoti labs iemesls.

“Miglainie stāsti, ka nav uzrāviena, uz ko norādījis arī bijušais finanšu ministrs Andris Vilks, vai tas būs labs iemesls?” viņš retoriski jautāja.

Kā zināms, Sandra Kalniete ir uzrakstījusi iesniegumu “Vienotības” valdei ar lūgumu atbrīvot viņu no darba partijas valdē. Visticamāk viņas lūgums tiks apmierināts, uzskata pati Kalniete.Solvita Āboltiņa pieļāvusi, ka īstais iemesls Kalnietes vēlmei pamest partijas valdi varētu būt iespējama jauna politiskā spēka veidošana, uzrunājot ES Tiesas tiesnesi Egilu Levitu, kurš vasaras sākumā kandidēja uz Valsts prezidenta amatu. Āboltiņa izteica minējumu, ka Kalnietei varētu pievienoties arī deputāte Ilze Viņķele.

Kalnietes nosauktos iemeslus, ka partijas valdi viņa pamet aktīvā darba Eiropas Parlamentā dēļ, tostarp nespējot apmeklēt “Vienotības” valdes sēdes pirmdienās, Āboltiņa nodēvēja par “pievilktiem aiz matiem”.

 

Avots: BNS

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar