Šlesers partiju dibinās augustā

Slesers

Bijušais satiksmes ministrs un patlaban korupcijā apsūdzētais Ainārs Šlesers vāc cilvēkus startam nākamajām Saeimas vēlēšanās. Partiju Šlesers plāno dibināt augustā. Viņam bijušas sarunas arī ar partiju “Gods kalpot Rīgai”, kas neizslēdz iespēju ar Šleseru nākamā gada Saeimas vēlēšanās startēt kopā.

Pagaidām Aināra Šlesera topošās partijas avīze, kurā Šlesers redzams uz buldozera ar aicinājumu pievienoties, ir publicēta tikai internetā, taču Šlesers sola, ka nākamnedēļ avīze būs izdrukāta un nogādāta visās Latvijas pastkastītēs.

“Tā būs pilnīgi jauna partija. Mēs dibināsim augustā. [..] Es aicināšu visus Latvijas iedzīvotājus, kuri nav apmierināti ar esošo situāciju valstī, ar to, kā valsts tiek pārvaldīta, pievienoties manai komandai,” paziņoja Šlesers.

Avīzē viņam atbalstu pauž vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, no kuriem daļa jau iepriekš bijuši Šlesera sabiedrotie. Atbalsts Šleseram avīzē gan vēl nenozīmē pievienošanos vai startu vēlēšanās.

“Es vēl domāju. Es nesaku ne jā, ne nē. [..] Vēl nekādas partijas nav. Viss ir tālu priekšā. Skatīsimies, kas notiks tālāk,” sacīja Vilis Krištopans.

“Partijā piedalīšos, vēlēšanās, visticamāk, nestartēšu. (..) Tāpēc, ka man vēl sodāmība nebūs beigusies. [..] Bet blakus būšu. Būšu sabiedriski aktīvs ar visiem instrumentiem, kas ir manā rīcībā,” atzina reklāmists Ēriks Stendzenieks.

Šleseram avīzē atbalstu pauž arī Latvijas Baptistu draudžu savienības vadītājs Pēteris Sproģis, kurš pirms iepriekšējām vēlēšanām apsvēra kandidēšanu no “Saskaņas” saraksta. Starp atbalstītājiem ir arī divi partijas “Gods kalpot Rīgai” pārstāvji Rīgas domē Juris Radzevičs un Ainars Baštiks. Viņi uzsver, ka atbalsta Šlesera idejas, taču partiju mainīt neplāno.

“Gods kalpot Rīgai” valdes priekšsēdētājs un ilggadējs Šlesera politiskais sabiedrotais Andris Ameriks nenoliedza, ka sarunas par sadarbību ar Šleseru notiekot, un nav izslēgts, ka “Gods kalpot Rīgai” un Šlesera partija varētu kopā startēt Saeimas vēlēšanās.

“Bet viņam jau ir jāizdara vispirms savs mājasdarbs. Viņam vispirms ir jāpulcina un jāizveido sava iniciatīva, partija vai kā citādi, ar kuru mēs varētu nākotnē sadarboties,” teica Ameriks.

Ameriks arī piebilda, ka “Gods kalpot Rīgai” vajadzīgs cits nosaukums, ar kuru startēt Saeimas vēlēšanās, jo diez vai vēlētāji novados atbalstītu “kalpošanu Rīgai”.

Ameriks norādīja, ka ar Šlesera topošo partiju varētu slēgt līgumu, vai arī veidot apvienību.

Sociologs Arnis Kaktiņš stāstīja, ka jaunām partijām nākamajās vēlēšanās ir potenciāls savākt daudz balsu, jo iedzīvotāji ir neapmierināti. Taču nav izslēgts, ka vēlētājus varētu atturēt vilšanās pēc iepriekšējām vēlēšanām, kad labākie rezultāti bija tieši jaunajām partijām.

“Un tad es labprāt te pieliktu tādu faktoru, ka paskatāmies, kā Šlesera kungam ir iepriekš gājis ar viņa politiskajiem projektiem. Jāsaka, ka, man šķiet, virkne viņa iepriekšējo projektu nav bijuši ļoti sekmīgi, kas atkal ir tāds mīnuss, kas saka, ka, visdrīzāk, nebūs tā, ka lielākā daļa automātiski seko viņa lozungiem,” vērtēja sociologs Arnis Kaktiņš.

Par atgriešanos politikā Šlesers paziņoja pēc tam, kad prokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību krimināllietā par digitālās televīzijas ieviešanu Latvijā. Šlesers lietu sauc par politisku un safabricētu, taču noliedz, ka politikā atgriežas, lai ietekmētu tiesas procesu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar