Skride kursos apguvis zināšanas Covid-19 pacientu aprūpē un gatavs doties palīgā

Saeimas deputāts, kardiologs Andris Skride (AP) pauž gatavību kā mediķis brīvdienās iesaistīties Covid-19 pacientu aprūpē, ja rastos tāda nepieciešamība.

Skride norādījis, ka ir veicis apmācību Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas kursos un apguvis kā aprūpēt arī smagi saslimušos Covid-19 pacientus.

Atbildot arī uz jautājumu, vai būtu gatavs ieņemt veselības ministra amatu, ja tas kļūtu vakants, deputāts vērsa uzmanību savai aizņemtībai darba dienās, kad aktīvi kā kardiologs strādā slimnīcā, kā arī pilda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja amata pienākumus. Politiķis norādīja, ka pašlaik viņam ir jāuzņem vairāk kardioloģijas pacientu, strādājot arī vēlās nakts stundās.

Kā zināms, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra vadītāja Dita Heiberga otrdien Ministru kabineta sēdē pavēstīja, ka Veselības ministrija (VM) jau piektdien plāno valdībai iesniegt pieprasījumu mobilizācijas izsludināšanai, kas nozīmētu, ka cīņai pret Covid-19 varētu plašā mērogā par samaksu mobilizēt mediķus, arī tos, kas ikdienā ar šādiem pacientiem nestrādā.

Heiberga informēja, ka pavēstes par mobilizāciju varētu saņemt privātās ārstniecības iestādēs strādājošie, kā arī ārpus nozares strādājošās ārstniecības personas. Par pavēstes nepildīšanu laikā, kad ir izsludināta mobilizācija, personai draudētu kriminālatbildība.

Pēc šādas informācijas nonākšanas publiskajā telpā Latvijas Ārstu biedrība paziņoja, ka veselības ministrs ir zaudējis tās uzticību, jo minētā iecere ar organizāciju neesot pārrunāta. Biedrība pārmeta Pavļutam “Veselības ministrijas ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšanu”.

Nākamajā dienā Pavļuts paziņoja, ka, pretēji iepriekš iecerētajam, pagaidām tomēr valdībā nevirzīs mediķu mobilizācijas rīkojumu. Pēc viņa paustā, mobilizācija būs pēdējais solis, ja visas brīvprātīgās metodes būs izsmeltas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Heideberga
Heideberga

Uz vecumu esi aizmirsusi Ārstniecības Likumu , ka medicīnā drīkst strādāt tikai noteiktā profesijā sertificēta ārstniecības persona !

garāmgājējs
garāmgājējs

Mobilizācija un kriminālatbildība?
Izskatās, ka kādam ir liela vēlme pilnīgi demotivēt vēl atlikušos…
Liepājas cietumā pietiks visiem vietas?

kurators
kurators

Katram betmenam vajag savu Robinu… Varbūt kāda dāma arī kursus ir beigusi un piesakās par Kaķsievieti? Štābiņā IQ neļaus pabeigt tādus kursus, bet te peldošās klimpas pa TV eksrāniem jau tiai burbuļo un gudras jau pēc definīcijas bez jebkādiem kursiem