“Šis ir bīstams precedents politikas vēsturē”: KPV.LV vēršas policijā par iespējamu reiderisma mēģinājumu

Atis Zakatistovs

Reaģējot uz 6.decembrī notikušo konkurējošo biedru sapulci, partijas “KPV LV” valde un tās biedri ir vērsušies Valsts policijā un Uzņēmumu reģistrā (UR) ar iesniegumu par iespējamu reiderisma mēģinājumu ar mērķi negodprātīgā ceļā pārņemt varu partijā, informē partijā.

zināms, 6.decembrī “KPV LV” biedru sapulcē pašreizējā valde tika atsaukta un ievēlēta jauna.

Savukārt pavasarī ievēlētais “KPV LV” valdes priekšsēdētājs Atis Zakatistovs uzsver, ka nedēļas nogales sapulcē ievēlētā valde nav atzīstama par tiesisku, jo ir pārkāpti partijas statūti un biedru tiesības uz dalību lēmumu pieņemšanā.

Otra biedru sapulce jeb, kā informē partijā, “leģitīmā biedru sapulce”, notiks šī gada 12.decembrī tiešsaistē, kuru valde jau iepriekš bija sasaukusi pēc biedru iniciatīvas.

“Pats svarīgākais, ka starp rīkotājiem un pašpasludinātās valdes locekļiem ir cilvēki, kas nav partijas biedru reģistrā. Par to, ka sapulce nenotika pēc demokrātiskiem principiem liecina arī fakts, ka balsošanā piedalījās nedaudz vairāk par 60 cilvēku, kaut arī partijā šobrīd ir vairāk nekā 500 biedru,” uzsver Zakatistovs.

Politiķis pauž, ka lielākā daļa biedru nemaz netika apzināti un informēti partijas statūtos noteiktā kārtībā. “Tas vien liecina, ka šī sapulce netika rīkota, ievērojot tiesiskumu, godaprātu un biedru tiesības, un nepauž partijas biedru gribu,” norāda pavasarī ievēlētais “KPV LV” priekšsēdētājs.

Noturētās biedru sapulces šī gada 21.novembrī un 6.decembrī un prettiesiski iecelto valdi neatbalsta arī partijas Saeimas deputāti, ministri un esošās valdes locekļi, akcentēts partijas paziņojumā.

“KPV LV” norāda, ka šis ir bīstams precedents politikas vēsturē, kad “daļa neapmierinātu cilvēku uzspiež savas šaurās intereses pārējiem partijas biedriem, nevis rīkojas atbilstoši demokrātiska procesa principiem un izmantojot tiesiskas metodes”.

“KPV LV” skaidro, ka valde turpina pildīt savus pienākumus astoņu cilvēku sastāvā – Iveta Benhena-Bēkena, Ieva Krapāne, Māris Možvillo, Ralfs Nemiro, Ramona Petraviča, Ēriks Pucens, Jānis Vitenbergs un Zakatistovs.

Pavasarī valdē tika ievēlēts arī viens no konkurējošās sapulces organizatoriem Lauris Zīverts, par kura statusu arī bija domstarpības pēc valdes lēmuma par viņa izslēgšanu no partijas.

Kā ziņots, vienā no divām konkurējošām partijas “KPV LV” biedru sapulcēm 6.decembrī attālināti nobalsots par pašreizējās partijas valdes atsaukšanu. Par valdes atsaukšanu nobalsoja 65 partijas pārstāvji, bet viens atturējās. Tika nobalsots arī par Zakatistova un Nemiro izslēgšanu no partijas.

Tika ievēlēta arī pagaidu valdē, kuras sastāvā ir Elita Lazda, Rolands Millers, Toms Andersons, Artūrs Vējš, Miks Vizbulis, Agnese Zaļakmentiņa un Raimonds Nipers. Par pagaidu valdes priekšsēdētāju ievēlēja Milleru.

Savukārt pašreizējās valdes sasauktā otra konkurējošā sapulce paredzēta 12.decembrī. Abas sanāksmes sasaukušas atšķirīgi noskaņotas puses, tāpēc, iespējams, ka pēc to norises UR varētu būt jāpieņem lēmums par sanāksmēs gaidāmo, visdrīzāk, atšķirīgo lēmumu spēkā esamību.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rodrigo
Rodrigo

Un cik likumīgi viņi nāskuši pie varas???

JUMis
JUMis

Zaktistovs melo. Partijas biedru sapulce tika rīkota atbilstoši statūtiem un viņš vairāk nav partijas biedrs.

Vilks
Vilks

Bīstams precedents latvijas politikā jau ir vien ,ka politikā atrodas tādi cilvēki kā Bordāns,Bondars,Zakatistovs,Kaimiņš ,JurašsLinkaitis,Viņķele,Šuplinska,Kariņš,Pabriks.

Edite
Edite

Nu īsti suņa murgi!