Saeimas Pieprasījumu komisijā neizdodas mēģinājums Liepiņu nomainīt ar Pugu

Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē trešdien daļa deputātu mēģināja panākt komisijas vadītājas Lindas Liepiņas nomaiņu, taču pietrūka balsu, lai šo jautājumu iekļautu darba kārtībā.

Mēģinot komisijas darba kārtībā iekļaut iepriekš neizsludinātu jautājumu par komisijas vadītājas nomaiņu, komisijas sēdē tika izsludināts pārtraukums, jo tajā vairs nebija kvoruma.

Komisijas sēdes darba kārtībā bija Saeimas deputātu Ivara Zariņa (S), Jāņa Krišāna (S), Jāņa Tutina (S), Edgara Kucina (S), Vladimira Nikonova (S), Jāņa Ādamsona (S), Artūra Rubika (S), Borisa Cilēviča (S), Nikolaja Kabanova (S) un Vjačeslava Dombrovska (S) pieprasījums ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) “Par Ekonomikas ministrijas izvairīšanos sniegt konkrētas atbildes pēc būtības par subsidēto elektrostaciju pārbaudēm”.

Tomēr uzreiz pēc komisijas sēdes sākuma komisijas priekšsēdētājas biedrs Mārtiņš Staķis (AP) iesniedza pieteikumu darba kārtībā iekļaut jautājumu par komisijas vadības maiņu.

Liepiņa atteicās šo jautājumu iekļaut darba kārtībā, jo tas nebija iepriekš izsludināts, turklāt komisijas sēdē nebija klāt visi deputāti un Liepiņa norādīja, ka par šādu jautājumu, iespējams, vēlētos diskutēt visi deputāti.

Tāpat Liepiņa norādīja, ka Saeimas Prezidijam ir nosūtīts iesniegums par vienlīdzības un proporcionalitātes principu pārkāpumu komisijā, tāpēc, pirms lemšanas par komisijas vadības nomaiņu, būtu jāsagaida Saeimas Prezidija atbilde uz šo iesniegumu.

Tomēr Staķis uzstāja uz jautājuma par komisijas vadības maiņu iekļaušanu sēdes darba kārtībā, norādot, ka komisijas darba kārtību var mainīt balsojot.

Liepiņa pauda, ka šādu balsojumu nerīkos, tāpēc izraisījās asa vārdu apmaiņa ar deputātu Rihardu Kolu (VL-TB/LNNK), kurš norādīja, ka komisijas vadītāja nedrīkst vienpersoniski pieņemt šādus lēmumus. “Deputātiem ir tiesības pieteikt darba kārtības jautājumus un par to iekļaušanu darba kārtībā izlemj balsojot. To nosaka Saeimas Kārtības rullis,” viņš uzsvēra.

Pie frakcijām nepiederošā deputāte Inguna Rībena rosināja vispirms izskatīt pieprasījumu Nemiro un pēc tam, ja paliks laiks, pievērsties jautājumam par komisijas vadības maiņu. Šis ierosinājums neguva atbalstu.

Galu galā Liepiņa rīkoja balsojumu par darba kārtību un astoņi deputāti nobalsoja par Staķa pieteikuma iekļaušanu darba kārtībā. Līdz ar to komisijas sēdē vairs nebija kvoruma, jo tajā darbojas 17 deputāti, tāpēc Liepiņa izsludināja komisijas sēdes pārtraukumu līdz septembrim.

Liepiņa, kura ir pie frakcijām nepiederošā deputāte, sacīja, ka pēc viņas rīcībā esošās informācijas par komisijas priekšsēdētāju ir vēlme iecelt deputātu Ivaru Pugu (KPV LV). “Šķiet, ka ir vēl vairāki deputāti, kuri vēlētos vadīt šo komisiju. Uzskatu, ka šo darba kārtības jautājumu iekļaut bija pāragri, nesagaidot Prezidija atzinumu,” viņa sacīja.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar