Saeima lems par Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai

Artuss Kaimiņš

Saeimā saņemts Ģenerālprokuratūras lūgums izdot kriminālvajāšanai ārpusfrakciju deputātu Artusu Kaimiņu par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu. Saeimas Mandātu komisija par deputāta izdošanu varētu lemt nākamnedēļ.

Kriminālvajāšanu rosināta par Krimināllikuma 217. panta pirmās daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu – grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu.

Izdošanas gadījumā Kaimiņš nezaudēs tiesības piedalīties Saeimas darbā.

Šogad oktobrī kļuva zināms par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rosinājumu sākt kriminālvajāšanu pret 13. Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu. Prokuratūrai bija jāizlemj, vai uzrādīt apsūdzību. 

Šogad 3. februārī KNAB izmeklētāja jau pieņēma lēmumu par krimināllietas nodošanu prokuroram kriminālvajāšanas sākšanai, proti, par grāmatvedības dokumentu viltošana mantkārīgā nolūkā, ar ko nodarīts būtisks kaitējums. Tomēr Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors pieņēma lēmumu par KNAB lēmuma atcelšanu un krimināllietas atdošanu KNAB izmeklēšanas turpināšanai. 

Vienlaikus KNAB pieņēma lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ daļā pret Kaimiņu par politiskās organizācijas nelikumīga finansējuma pieņemšanu lielā apmērā un par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

KNAB sākotnēji kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu 2018. gada jūnijā aizturēja Saeimas deputātu Kaimiņu, “KPV LV” valdes locekli Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu. Vēlāk trijotne tika atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Vēlāk lieta tika sadalīta, jo KNAB lūdza sākt kriminālvajāšanu pret Zakatistovu un Tamužu. Patlaban Zakatistova un Tamuža lieta atrodas pirmās instances tiesā.

Portāla Puaro.lv ir sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zemnieks
zemnieks

Artus, es domāju ka Tu biji gudrāks.

Vilks
Vilks

Vai aktieris sagatavojis jaunu asaru devu?