Rosļikovs un Petrovs dibina partiju «Stabilitātei!»

Petrovs, Rosļikovs

Svētdien, 17. janvārī, notikusi partijas “Stabilitātei!” dibināšanas sapulce. Par partijas vadītājiem ievēlēja bijušos Rīgas domes deputātus Alekseju Rosļikovu un Valēriju Petrovu.

Rosļikovs un Petrovs iepriekšējā sasaukumā sākotnēji strādāja “Saskaņas” frakcijā, bet pēc izslēgšanas no tās izveidoja atsevišķu deputātu grupu. 2020.gadā abi kandidēja uz Rīgas domi no partijas “Alternative” saraksta, taču sarakstam nebija vēlētāju atbalsta, lai iekļūtu galvaspilsētas domes pašreizējā sasaukumā.

Jaunās partijas dibinātāju kopsapulcē esot piedalījušies 243 cilvēki.

Partijas nodibināšanai 10 dienu laikā pēc dibināšanas sapulces vismaz 200 cilvēkiem, kuri atbilst likuma prasībām, ir notariāli jāapliecina sava piekrišana partijas dibināšanai, lai organizācija varētu tikt izveidota.

Kā pastāstīja Rosļikovs, partija startēšot šogad gaidāmajās vietvaru vēlēšanās apmēram 10 pašvaldībās, tajā skaitā Daugavpilī, Rēzeknē, Jūrmalā, Siguldā, Cēsīs, kā arī vismaz divās Pierīgas pašvaldībās, tajā skaitā Salapailī. Pats Rosļikovs šajās vēlēšanās nepiedalīsies.

Tāpat partija piedalīšoties Saeimas gaidāmajās vēlēšanās 2022.gadā, pastāstīja politiķis. Lai varētu piedalīties parlamenta vēlēšanās, partijai sākotnēji vai nu jāsasniedz vismaz 500 biedru skaits vai jāizveido partiju apvienība ar vismaz 500 biedriem, nosaka likums.

Vaicāts, vai uz Saeimas vēlēšanām varētu kandidēt apvienībā ar kādu citu partiju, Rosļikovs skaidroja, ka pirms vēl notikušas kādas sarunas, viņš redz, ka var mēģināt par vismaz “startēšanu vienā flangā” ar partijām, uz kurām ļoti pozitīvi raugās – topošo Saeimas deputāta Alda Gobzema partiju “Likums un kārtība” un, ja Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis izlemtu dibināt partiju, tad bijušais domnieks arī to vērtēs pozitīvi.

Kā informēja Rosļikovs, partija apvieno dažādu nozaru un profesiju pārstāvjus. “Mūsu galvenais uzdevums kopīgiem spēkiem ir atgūt valstij cieņu un garantēt Latvijas iedzīvotājiem cilvēktiesību ievērošanu,” teikts topošās partijas izplatītajā paziņojumā.

“Stabilitātei!” pozicionējas kā centriska partija un sola nodrošināt finansiālo un sociālo stabilitāti, kā arī atgūt uzņēmēju uzticību valstij, “sniedzot pārliecību par drošu nākotni”.

Par partijas priekšsēdētāju ievēlēts Rosļikovs un par līdzpriekšsēdētāju Petrovs. Valdes sākotnējā sastāvā kopā ir 12 cilvēki, tajā skaitā arī bijušais domnieks Jefimijs Klementjevs, Viktorija Jarkina, Andrejs Daņiļevičs, Natālija Marčenko-Jodko, Ruslans Vereščagins, Dmitrijs Kočkins, Amils Saļimovs, Jevgenijs Jevstifejevs, Svetlana Čulkova un Rolands Pogulis.

“Mūsu uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu nomaiņu esošajai politiskai varai. Pašreizējā situācijā valstī spilgti novērojama vecās politikas pārstāvju nespēja mobilizēties reālam darbam,” savu viedokli pauž Rosļikovs.

Politiķis akcentē, ka valstij ir vajadzīgi cilvēki, kas ir brīvi no partiju sponsoriem un neiet politikā ar mērķi turpināt ģimenes uzvārda tradīciju un saņemt partijas vietu sev mantojumā. Topošās partijas ieskatā, lai valsts izrautos un “spertu pārliecinošu soli ar skatu nākotnē”, ir nepieciešami cilvēki, kas apzinās, ka valsts stabilitāte ir viņu galvenais uzdevums un aicinājums, uzsver bijušais domnieks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar