Rihards Kols atklāj Evas Juhņēvičas “veiksmes stāsta” noslēpumu

Eva Juhņēviča

Bens Latkovskis, nra.lv

Kad rekordīsā (pusotras nedēļas) laikā tika izveidots “Vakcinācijas birojs” (ar Latvijas apstākļiem ļoti pieklājīgām algām) un no vairāk nekā 400 pretendentiem paziņots jaunā biroja vadītāja vārds – Eva Juhņēviča, šī ziņa ne vienam vien izraisīja zināmu pārsteigumu. Konkursa nolikumā tomēr bija rakstīts, ka vēlamas zināšanas medicīnā un pieredze veselības aprūpes sistēmas darba organizācijā, kuras Juhņēvičai nebija. Acīmredzot viņai bija citas prasmes, kas tieši viņu padarīja par vēlamāko pretendenti uz biroja vadītāja amatu. Kādas bija šīs prasmes, gluži nejauši atklāja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

Kols 11. janvārī sociālajos tīklos publicēja ierakstu, kurā paziņoja: “Šodien saņēmu poti pret SARSCoV-2. Pote nesāpīga, pašsajūta kopumā laba….” Uz šo ierakstu reaģēja LTV1 raidījuma “De facto” žurnāliste Inga Šņore: “Kā tika organizēta Jūsu pieteikšanās vakcinācijai? Pats lūdzāt Mūrnieces kundzei Jūs ielikt kaut kādā īpašajā sarakstā? Viņa piedāvāja, Jūs neatteicāties? Varēja izvērtēt savu nozīmīgumu un kaut kur pieteikties?”

Rihards Kols: “Ar mani vakar sazinājās Eva Juhņēviča un informēja, ka esmu kā Ārlietu komisijas priekšsēdētājs iekļauts šo amatpersonu sarakstā.”

Saeimas deputāts šo ierakstu vaļsirdīgi publicē kā ikdienišķu, gluži normālu skaidrojumu, nesaskatot tajā kaut kādas politiskās trupes pazīmes. Ievērojiet, ar deputātu sazinājās nevis kāda “Vakcinācijas biroja” darbiniece, bet gan pati vadītāja. Jāievēro taču rangu paritāte. Vakar “sazinājās”, šorīt jau pote. Viss ātri, bez kavēšanās, kā jau pie “cilvēkiem” pierasts. Lūk, kādas bija prioritāras “prasmes”, izvēloties biroja vadītāju. Nodrošināt valsts politiskās šķiras (dažkārt dēvētas par elites) prioritāti vakcinācijas procesā. Seniori un citi vairāk apdraudētie plebeji var pagaidīt, galvenais, lai pirmajiem vakcīna tiek augstmaņu šķirai.

Kas notiku, ja Juhņēvičas vietā “Vakcinācijas biroja” vadībā nonāktu kāds cilvēks ar pieredzi medicīnā, nevis ar “ilggadīgu pieredzi nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā”, kā rakstīts viņas CV? Ja nu pēkšņi vakcīnas tiktu dalītas nevis pēc šķiriskās piederības un rangu tabulām, bet gan pēc nepieciešamības? Ja nu pēkšņi augstām valsts amatpersonām netiktu demonstratīvi piešķirtas sirdi sildošās privilēģijas? Nē, to nevar pieļaut nekādā gadījumā. Tāpēc biroja galvgalī jāieliek pārbaudīts kadrs ar attiecīgu pieredzi.

Nedomāju, ka Kols briesmīgi rāvās pēc vakcīnas. Taču sajūta, ka viņš ir kaut kas īpašs; ka pati galvenā vakcīnu distributore ar viņu sazinājusies un pavēstījusi par viņa iekļaušanu izredzēto sarakstā, droši vien patīkami kairina pašapziņu. Arī Juhņēviča ar šo “sazināšanos” ir apliecinājusi, ka labi saprot spēles noteikumus un arī turpmāk vienmēr tos ievēros. Tāpēc arī nākamajos konkursos, kuros algas varbūt būs pat vēl lielākas, viņai ir lielas cerības uzvarēt.

Lai neaizmirstu Juhņēvičas iepriekšējos sasniegumus, esot dziesmu svētku galvenajai organizētājai, Kristīne Pitkēviča atgādina: Ļoti atgādina sāgu ar DzSv biļetēm – cilvēki uzkar internetu, kamēr tās mierīgi izdala “elitei”.

Sanita Jemberga cenšas aizstāvēt Juhņēviču: Ne jau viņa to izdomāja – kā raksta Inga Šņore, valdības iniciatīva ar Levita spēcīgu atbalstu. Jau Viņķeles laikā šī doma klīda, atceros presenē, bet, lai gan vakcīnu iepirkumā ir daudz, ko pārmest, viņa vismaz to neizlaida cauri.

Ilze Viņķele: Neizlaidu gan. Uz šo īpaši uzstāja Ministru prezidents jau no sākta gala. Bet ļoti savā stilā – izmeta ideju, tā no Veselības ministrijas netika atbalstīta. Tad sāka griezt uz riņķi, pie katras iespējas atkal uzsverot, ka sagaida skaidrību par amatpersonu vakcināciju. Lai izpildītu Ministru prezidenta uzdevumu, par amatpersonām vaicāju prof. Zavadskai. Viņa paskatījās un teica: “Tātad jūs gribat, lai valdību vakcinē pirms cilvēka, kas gaida nieru transplantāciju?” Atbildēju, ka es – nē. P.S. Uz to brīdi vēl neviena vakcīna ES nebija piereģistrēta.

Ko no visa šī varam secināt? To, ka viens no “Vakcinācijas biroja” galvenajiem uzdevumiem jau no paša sākuma bija nodrošināt “pareizās” prioritātes vakcinācijas procesā. Tā kā bija pamatotas aizdomas, ka Veselības ministrija (neatkarīgi no tā, kas sēdētu ministra krēslā) varētu būt kūtra šādas prioritātes nodrošināšanā, tad tika izveidota speciāla institūcija ar “pārbaudītiem” kadriem, kas “prot strādāt” pēc sistēmā pieņemtajiem spēles noteikumiem. Proti, strikti ievērojot subordināciju – rangu sarakstus.

Par galveno kritēriju biroja vadītāja amatam tika noteikta bezierunu gatavība darboties esošo spēles noteikumu ietvaros, kur pret katru augstāku amatu izturas ar atbilstošu pietāti un cieņu. Skaidrs, ka ar medicīnu saistīts cilvēks šim kritērijam varēja arī neatbilst. Tāpēc izvēle krita par labu Juhņēvičai, kura jau bija pierādījusi savu lojalitāti sistēmai. Viņa jau bija pratusi nodrošināt to, ka neviens no politiskās šķiras, ja vien vēlējas tikt uz dziesmu svētku noslēguma koncertu, bešā nepalika. Visi, kuri piederīgi augstmaņu kastai, tika pie biļetēm labās vietās. Tieši tāpat arī tagad, visi, kas gribēja potēties un skaitās piederīgi “elitei”, to varēja izdarīt. Tas arī viss Evas Juhņēvičas “profesionālās varēšanas” noslēpums.

Fragments no atklātās Ministru Kabineta sēdes 16.02.2021.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Arnitis Lapitis
Arnitis Lapitis

Intersanta diskusija.

Mārcis Bļendaks
Mārcis Bļendaks

Augstās tikumības sargs murmuljesku laiku pa laikam mēdz aizrādīt cilvēkiem, kuri neatbilst viņa izpratnei par tikumīgu dzīves veidu. Piemēram, nesaudzīgi peļ pa laikam tos, kas ielādē savu nopelnīto naudu tautā sauktajos dubikos. Bet arī jesku mīl ielādēt naudu aparātos. Un iespaidīgas summas. Nedaudz savādākos aparātos. Bet ir viena liela atšķirība starp dedulku un viņa nopeltajiem s, atšķirībā nomaksā meitenem un nepārkāpj likumu. Stāsts īsumā ir par to, ka mjau mjau gūst bumbierus galvenokārt tikai no koka, tad spēlē “aparātu” netālu no meža. Summas laiž seskus. Lasītājiem nebūs problēmu izmeginat pašiem, cik lielas ir bumbas Miķelim un uzskaita par sasmakušiem kaķiem… lasīt vēl »

Jurgis Liepnieks
Jurgis Liepnieks

To visu jau aprakstīju savā jaunajā dzejasgrāmatā

Mārcis Bļendaks
Mārcis Bļendaks

Oi, paldies, Jezu. Ar prieku ieiešu jaunajā atejā!

Ainars Mērglis
Ainars Mērglis

Oi kungi, pagaidiet mani! Par cilvēcīgo ekonomiku!!! Hhehe!!!

Latu Lapsa
Latu Lapsa

A cik maksās??

Arnitis Lapitis
Arnitis Lapitis

Do man do man!!! Es ar es ar! No burlaku obscaka!!! Do mutīti apslacīt!!!

Sterģis Lipīgnieks
Sterģis Lipīgnieks

Augstās tikumības sargs murmuljesku laiku pa laikam mēdz aizrādīt cilvēkiem, kuri neatbilst viņa izpratnei par tikumīgu dzīves veidu. Piemēram, nesaudzīgi peļ pa laikam tos, kas ielādē savu nopelnīto naudu tautā sauktajos dubikos. Bet arī jesku mīl ielādēt naudu aparātos. Un iespaidīgas summas. Nedaudz savādākos aparātos. Bet ir viena liela atšķirība starp dedulku un viņa nopeltajiem s, atšķirībā nomaksā meitenem un nepārkāpj likumu. Stāsts īsumā ir par to, ka mjau mjau gūst bumbierus galvenokārt tikai no koka, tad spēlē “aparātu” netālu no meža. Summas laiž seskus. Lasītājiem nebūs problēmu izmeginat pašiem, cik lielas ir bumbas Miķelim un uzskaita par sasmakušiem kaķiem… lasīt vēl »

Loce Locīte
Loce Locīte

Cilvēki raksta un pauž neizpratni, ko darīt, kā tā var un tamlīdzīgi. Te nu neviens cits vezumu nevilks, kā visi mēs kopā. Mēs analizējam un uzturam informācijas bāzi, Jums, lasītāji, ir jāuzdod jautājumi cilvēkiem, jāizplata informācija un jārosina sabiedrības diskusija. Tā mēs attīrīsim visi kopā informācijas vidi, padarīsim to caurskatāmāku. Jūs jautāsiet vai VID pārbaudīs vai Lapsa ir nomaksājis nodokļus šā līguma sakarā? Jūs jautāsiet vai tiesību sargājošās iestādes veiks pārbaudi kā var viena pērkama persona bez atbilstošas licences ievākt informāciju? Nesmīdiniet … Ir laiks uzdot jautājumu Latvijas Žurnālistu savienības (LŽS) valdes priekšsēdētājam Jurim Paideram: Kopš kura laika viņš savā… lasīt vēl »

Lapsene Latugribis
Lapsene Latugribis

Atejā tu jau esi, Mārci, bet var ieiet ejtudirst.com.

Loce Locīte
Loce Locīte

jaslimsvajagarsteties.com?

pie vietas
pie vietas

Atīstības par/Par un JKP padomju varas atjaunošanas cīņās Orvela Dzivnieku ferma te ir tas pareizais modelis. Godā celtā nomenklatūra izpotēta un tas taču kādam gan izdresētam jābūt pie ruļļiem (telefona sarkanā). Lieliski darbojas štābiņš ar savu polittrokšņotāju atbalsta grupu. Viss noteikās un visi tik ļoti lamīgi… Vienīgie, kas te no tās pirmās laktas gaidošie ir poliprdaomju členi un biedrenes, nenosākāma dzimuma dzimumneitrālie. Rajonā runā, ka tur neesot nekādi satraukumi politvertikālē saliktajiem- tur viss tikšot novadīts iknedēļas politinformācijās dzimuceļā kā parasti.

Arnitis Lapitis
Arnitis Lapitis

Augstās tikumības sargs murmuljesku laiku pa laikam mēdz aizrādīt cilvēkiem, kuri neatbilst viņa izpratnei par tikumīgu dzīves veidu. Piemēram, nesaudzīgi peļ pa laikam tos, kas ielādē savu nopelnīto naudu tautā sauktajos dubikos. Bet arī jesku mīl ielādēt naudu dubikos. Un iespaidīgas saules. Nedaudz savādākos vasarass. Bet ir viena liela atšķirība starp dedulku un viņa memetikas, atšķirībā nomaksā meitenem un nepārkāpj kreslam. Stāsts īsumā ir par to, ka mjau mjau gūst bumbierus galvenokārt tikai no koka, tad spēlē “bumbieri” netālu no meža. Summas laiž seskus. Lasītājiem nebūs problēmu izmeginat pašiem, cik lielas ir bumbas miķelim un uzskaita par sasmakušiem kaķiem uz… lasīt vēl »

Sarmīte Smēlerte
Sarmīte Smēlerte

Par ko ir runa? Pirdiens? Un galvaslims.com?

Purkšķis
Purkšķis

Nēe, jaiet labot
laaa
punduris
bom.