Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās uzvar «Attīstībai/Par!»/«Progresīvie»

Apkopojot balsis 155 no 156 vēlēšanu iecirkņiem, balsu sadalījuma proporcija par partijām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās nav būtiski mainījusies un vadībā joprojām ir “Attīstībai/Par!” un partijas “Progresīvie” (AP/P) apvienotais saraksts, “Saskaņa” un “Jaunā vienotība” (JV), liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sniegtā informācija.

Līdz šim apkopotie dati liecina, ka par AP/P nobalsojuši 26,17% vēlētāju, par “Saskaņu” – 16,89%, bet par JV – 15,26%.

Tālāk seko apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības (NA/LRA) apvienotais saraksts – 9,63%, “Gods kalpot Rīgai” (GKR) – 7,71%, Latvijas Krievu savienība (LKS) – 6,52% – Jaunā konservatīvā partija (JKP) – 6,39%.

“Aiz strīpas” palikusi Zaļo un zemnieku savienība ar 4,07% vēlētāju atbalstu, partija “Alternative” – 3,03%, “Jaunā Saskaņa” – 1,69% – un partija “KPV LV” – 1,12%.

Veicot aprēķinus pēc pašreiz CVK mājaslapā pieejamās informācijas, Rīgas domē varētu būt iekļuvuši septiņi politiskiem spēki, un AP/P saraksts tiktu pie 18 deputātu mandātiem, “Saskaņa” varētu iegūt 12 domnieku krēslus, JV – desmit, NA/LRA – septiņus, GKR – piecus, bet LKS un JKP – katra pa četrām deputātu vietām.

Pašlaik balsis nav apkopotas tikai no iecirkņa Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, kur atklājās, ka vēlētājiem balsošanai tika izsniegts ievērojams skaits vēlēšanu aplokšņu bez iecirkņa komisijas zīmoga, tāpēc CVK lēma par šo gadījumu lūgt Valsts drošības dienestam veikt lietas apstākļu pārbaudi. Šajā iecirknī ir reģistrēti 2708 vēlētāji, no kuriem nobalsojuši 1022 jeb 37,74%.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās nobalsojuši tikai 40,58% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, un tā ir vēsturiski zemākā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās Rīgā vismaz kopš 1997.gada. Kopumā uz vēlēšanām aizgājis 171 521 vēlētājs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kā tad citādi?
Kā tad citādi?

Ekstrēmie liberāļi un humānisti.