Rīgas būvvaldes vadītājam Vircavam izteikts rājiens un viņš atkārtoti atstādināts no amata

Inguss Vircavs

Rīgas domes pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics ir izteicis rājienu Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājam Ingum Vircavam, viņu atkārtoti no amata atstādinot par citiem pārkāpumiem, kas saistīti ar pašvaldības mantas izšķērdēšanu.

Balševics šādu lēmumu pieņēmis, pamatojoties uz Ētikas komisijas lēmumu.

Pagaidu administrācijas pārstāve Jana Jentkus skaidroja, ka Balševičs ir uzdevis Vircavu atstādināt no amata uz laiku līdz lēmumam par darba tiesisko attiecību turpināšanu vai izbeigšanu.

Lēmums ir saistīts ar Vircava pārkāpumiem personiska labuma gūšanai un pašvaldības mantas izšķērdēšanu, proti, prettiesiskā būvvaldes dienesta autotransporta sistemātiskā un ilgstošā izmantošanā privātām vajadzībām, neatlīdzinot ne autotransporta lietošanas izmaksas, ne šiem privātajiem braucieniem izlietotās degvielas izmaksas.

Tāpat konstatēts, ka Vircavs privātajiem braucieniem kā autovadītājus ir izmantojis būvvaldei pakļautos darbiniekus bez viņu rakstveida piekrišanas un dažos gadījumos pat pret viņu gribu, liekot viņiem ārpus noteiktā darba laika pildīt autovadītāja pienākumus, par virsstundām maksājot no pašvaldības līdzekļiem.

Vircavu no amata februāra sākumā atstādināja tā brīža Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Pēc Burova teiktā, viņš bija saņēmis no būvvaldes darbiniekiem sūdzības par Vircava darbu, tādēļ viņa darba izvērtējumam tika piesaistīta domes Ētikas komisija.

Vircavs tobrīd gan norādīja, ka atstādināšanas iemesli viņam neesot paskaidroti un mēra izdotajam rīkojumam nemaz neesot juridiska pamata. Viņš arī apgalvoja, ka nolūkā panākt domes vadībai izdevīgu lēmumu pieņemšanu, atsevišķi būvvaldes darbinieki tiekot psiholoģiski ietekmēti un iebiedēti.

Nesaskaņas starp Burovu un Vircavu medijos plašāk izskanēja aizvadītā gada nogalē, kad Vircavs ar vēstuli vērsās pie domes deputātiem, apgalvojot, ka Burovs izdarījis uz viņu politisku spiedienu, lai, neraugoties uz neatbilstībām būvniecības prasībām, ekspluatācijā tiktu pieņemtas “Z-torņu” augstceltnes (par to lasiet ŠEIT).

Vircavs paziņoja, ka ēkām būtu nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, jo 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā 15 reizes ir mainījušies būvniecības dalībnieki un daudzu nesošo konstrukciju dokumentācija ir vienkārši pazudusi.

Tikmēr mērs pauda bažas par kopumā būvvaldē notiekošajiem procesiem, sevišķi, saistībā ar “Z-torņu” projektu.

Paziņojumā medijiem Burovs apstiprināja, ka ir ticies ar projekta attīstītājiem, kuri vērsušies pie viņa ar informāciju par to, ar kādām problēmām uzņēmēji sastopas, lai nodotu ēku ekspluatācijā.

Vēlāk Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) apturēja “Z-Torņu” būvekspertīzes veicēja Arta Dzirkaļa sertifikātu ēku ekspertīžu veikšanā, kā pamatojumu minot “būvspeciālista profesionālās darbības pārkāpumu”. Dzirkals šo lēmumu apstrīdēja.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar