“Reiderisma mēģinājums” neizdošoties – “Republikas” valde izsaka neuzticību partijas līdzdibinātājam Dombrovskim

Sandis Ģirģens
Sandis Ģirģens

Partijas “Republika” valde šovakar izteikusi neuzticību politiskā spēka līdzpriekšsēdētājam Vjačeslavam Dombrovskim.

Valde arī pieņēmusi lēmumu organizēt biedru sapulci šī gada 5.martā, lai lemtu par partijas statūtu maiņu, informēja “Republikas” valdes loceklis, Saeimas deputāts Ēriks Pucens, apgalvojot, ka lēmums par sapulces sasaukšanu pieņemts partijas valdē ar kvorumu.

“Republika” valde pirmdien izteikusi neuzticību Dombrovskim saistībā ar aptuveni 300 cilvēku kavēšanu uzņemt biedru rindās, no kuriem apmēram 250 pārstāvējuši partijas republikāņu flangu.

Saskaņā ar Pucena pausto, partijas valde sēdē, kurā piedalījās četri no sešiem valdes locekļiem – Sandis ĢirģensKaspars Ģirģens, Pucens un Jevgēnijs Koršenkovs – atcēlusi Dombrovska un Evijas Papules iniciēto šogad 26.februārī sasaukto biedru sapulci, kurā bija plānota partijas valdes pārvēlēšana un Dombrovska ievēlēšana par vienīgo valdes priekšsēdētāju.

Kopsapulce atcelta, jo aptuveni trešdaļa partijas dibinātāju atsaukusi savus parakstus no iesnieguma par partijas dalībnieku sapulces sasaukšanu.

Valde nolēmusi, ka martā notiks partijas biedru kopsapulce, kā arī lēma partijā uzņemt daļu no juridiski neuzņemtajiem biedriem – vairāk nekā 120 cilvēkus.

Partijas biedru kopsapulcē martā tiks lemts par statūtu maiņu, turpmāk paredzot vienu priekšsēdētāju. Tāpat plānota partijas vēlēto amatpersonu pārvēlēšana, kā arī tiks diskutēts par partijas nākotnes attīstības virzieniem.

Partijas valdes loceklis Sandis Ģirģens norādīja, ka valde saņēmusi 40 partijas dibinātāju iesniegumu, kuri, “pamatojoties uz Dombrovska liktajiem šķēršļiem biedru uzņemšanā no partijas dibināšanas brīža pērnā gada septembrī, izteikuši neuzticību 26.februāra Dombrovska iniciētajai biedru sapulcei un aicināja valdi izsludināt citu sapulci”.

Kā norāda Sandis Ģirģens, “Dombrovskis publiski maldinājis biedrus un sabiedrību, ka valde nav rīcībspējīga”. Viņš pauž, ka Dombrovska iniciētais partijas dibinātāju iesniegums zaudējis juridisku spēku trešdaļas atsaukto parakstu dēļ

Sandis Ģirģens uzskata, ka “laikā, kad partiju sistēma un valsts kopumā piedzīvo konstitucionālo krīzi, Dombrovskis dara visu, lai partijā netiktu juridiski uzņemti aptuveni 300 biedru”.

“Mums izdevās partijas dibināšanas posmā līdz septembra beigām pulcēt vairāk nekā 560 biedru, bet izrādās, ka reģistrā ir pieteikti tikai partijas dibinātāji. Aicinot šo jautājumu korekti sakārtot 2022.gada 2.februāra valdes sēdē, Dombrovskis valdes sēdē atteicās iekļaut jautājumu par šo biedru uzņemšanu,” norāda Sandis Ģirģens.

Viņš pauž, ka šī situācija ir tikai stiprinājusi ar partiju saistītos cilvēkus kā vienotu komandu un īsā laika periodā atkārtoti savākta daļa uzņemamo biedru iesniegumi par iestāšanos partijā.

Sandis Ģirģens uzskata, ka “Republikas” “reiderisma mēģinājums” bija iespējams, jo partijas biedru reģistru uzturēja ar Dombrovski saistīta persona, ko viņš pats valdes sēdē izvirzīja un kuras atbildība bija arī biedru un jaunuzņemamo biedru iesniegumu apstrāde.

Savukārt partijas valdes loceklis Pucens norāda, ka Dombrovskis “zem skaļiem paziņojumiem slēpj mēģinājumu nedemokrātiskā ceļā pārņemt varu partijā un izrēķināties ar Sandi Ģirģenu”. Viņš norāda, ka šādā situācijā lielākā daļa biedru un dibinātāju ir parādījuši vienotu nostāju, ka tas nav pieņemami un 5.marta biedru sapulcē tiks sākts jauns partijas attīstības posms.

Kā ziņots, iepriekš Dombrovskis paziņoja, ka “Republikas” biedru grupa sasaukusi partijas biedru sapulci 26.februārī, kurā plānotas partijas vadības vēlēšanas. Par iniciatīvu sasaukt kopsapulci esot bijusi parakstījusies viena desmitā daļa partijas biedru.

Saskaņā ar Dombrovska pausto, kopsapulcē paredzēts veikt izmaiņas politiskās partijas “Republika” statūtos, ievēlēt valdi un valdes priekšsēdētāju un skatīt citus organizatoriskus jautājumus. Ja sanāksmē tomēr netiks apstiprināti statūtu grozījumi, tad paredzētas valdes un divu līdzpriekšsēdētāju vēlēšanas.

Skaidrojot izveidojušos situāciju partijā, Dombrovskis iepriekš uzsvēra, ka pašlaik valde faktiski nav lemtspējīga, jo tajā ir dažādi uzskati partijas darbībai būtiskos jautājumos. “Tāpēc partijas biedru grupa ir pārņēmusi iniciatīvu, lai grozītu statūtus, pārvēlētu valdi un lai atjaunotu valdes lemtspēju un partijas darbību atbilstoši tās sākotnēji izvirzītajiem mērķiem,” iepriekš norāda politiķis.

Kā ziņots, partijā izveidojušās divas puses, kurām ir pretēji viedokļi Sanda Ģirģena tā dēvētajā “telefona lietā”. Abas puses rosinājušas lemt par “Republikas” ārkārtas kopsapulces sasaukšanu.

Domstarpības “Republikas” vadībā iezīmējušās pēc TV3 raidījuma “Nekā personīga” publicētās informācijas par aizdomām, ka bijušais iekšlietu ministrs, “Republikas” līdzpriekšsēdētājs Sandis Ģirģens varētu būt paturējis amata vajadzībām piešķirto telefonu. Ģirģens gan kriminālprocesu uzskata par safabricētu, lai atriebtos viņam un godīgajiem ierēdņiem par to, ka lauzis negodīgu iepirkumu tradīciju.

Kā iepriekš pauda Dombrovskis, lai noņemtu aizdomu ēnu, Ģirģenam būtu jāaptur savas līdzpriekšsēdētāja pilnvaras partijā.

Savukārt atbalstu Sanda Ģirģena palikšanai līdzpriekšsēdētāja amatā pauž “Republikas” valdes locekļi, Saeimas deputāti Pucens un Kaspars Ģirģens.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Abi
Abi

amatieri, vai tad nevcar atļauties melno bušiņu un G. Bērziņa profesionālos pakalpojumus? Noreiderēs labāk par labu

Godzilla
Godzilla

Tā iet, kad pieņem kādu klāt. Tā Jaunais laiks apēda Pilsonisko savienību un Cita politika ar tās rudās, ambiciozās nelietes palīdzību.

jibiorio
jibiorio

Kotlešniekiem jauna čaula…

Džabadabadoo
Džabadabadoo

Sandis Ģirģens un Kaspars Ģirģens ir locekļi no laukiem un viņu mamma ir bufetniece.

PILSONIS
PILSONIS

NU KĀRTĪGI LOCEKĻI !

alex
alex

visos portālos piemini bufetnieci? tu esi impotents aristokrāts vai zilais valis?

Dž...
Dž...

IPhonu atdod.

Kimi
Kimi

Ņēma un nogremdēja “Republiku”. Dombrovskis jau tur bija vienīgais ar intelektuālo potenciālu.

olga
olga

Dombrovskis ir staigule… visur nevar sastrādāties. Politiskais līķis. Ņeudačņiks.

Kimi
Kimi

Par Ģirģeniem vispār nerunāsim. :)