RD sastāvā iespējamas izmaiņas: pārskaitīs balsis trijos vēlēšanu iecirkņos

Vēlēšanas

Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija balsu pārskaitīšanu trīs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot neapzīmogotās balsis, veiks šovakar, 17.septembrī pl. 17.30.

Kā informējusi Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova, balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija organizēs Rīgas Kongresu nama telpās, 1.stāvā, Krišjāņa Valdemāra ielā 5, Rīgā. Balsu pārskaitīšanu veiks Rīgas pilsētas 74., 97. un 144. vēlēšanu iecirkņu komisijas.

Balsu pieskaitīšanu novērot varēs Rīgas domes vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pilnvarotie novērotāji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

Izpildot Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, CVK uzdeva Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai organizēt un kontrolēt balsu pieskaitīšanu iepriekšminētajos iecirkņos. Iecirkņu komisijām uzdots sarīkot balsu skaitīšanas sēdi, atvērt saiņus ar nederīgajām aploksnēm, kuras atzītas par nederīgām iecirkņa komisijas pieļautā normatīvo aktu pārkāpuma dēļ, atvērt minētās aploksnes un konstatēt to saturu.

Iecirkņu komisijām jāveic šajās aploksnēs esošā balsu saskaitīšana Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un CVK balsu skaitīšanas instrukcijā noteiktajā kārtībā un jāsagatavo jauns balsu skaitīšanas protokols.

Jaunie vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas rezultāti pēc balsu pieskaitīšanas tiks publiskoti CVK tīmekļvietnē “rd2020.cvk.lv/pub/velesanu-rezultati”.

Savukārt Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai, pamatojoties uz balsu skaitīšanas protokoliem, ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc to saņemšanas, jāsagatavo jauns 2020.gada 29.augusta Rīgas domes vēlēšanu rezultātu protokols un jāpieņem jauns lēmums par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu.

Saskaņā ar tiesas spriedumiem šis lēmums nebūs apstrīdams, jo tiks pieņemts, izpildot spriedumu.

Administratīvās apgabaltiesas 14. un 15.septembra spriedumi paredz nodrošināt balsu pārskaitīšanu šajos vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes kopējiem vēlēšanu rezultātiem.

Rīgas domes vēlēšanās, kas norisinājās šā gada 29.augustā, Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirknī balsu skaitīšanas laikā vēlēšanu kastēs tika konstatētas kopā 627 vēlēšanu aploksnes bez iecirkņa zīmoga. Savukārt 74. vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienas kastē tika konstatētas 34 aploksnes ar atzīmi “iepriekšējā balsošana”.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar