RD “Par/Progresīvie” frakcijas vadītājam Kossovičam piedāvāts 2,1 milj. kukulis

Mārtiņš Kossovičs
Rīgas domes PP frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs

Rīgas domes “Par/Progresīvie” frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam piedāvāts kukulis 2,1 miljona eiro apmērā.

Kukuļa piedāvāšanas faktu trešdien medijiem apliecināja Kossovičs.

“Jā, man tika piedāvāts kukulis. Ja man vai jebkuram politiķiem piedāvā kukuli, tad ir tikai viena pareizā izvēle – uzreiz informēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), sadarboties ar KNAB un sniegt visu informāciju,” uzsvēra Kossovičs.

Viņš atvainojās, ka nevar atklāt daudz informācijas par šo lietu, ļaujot to izmeklēt tiesībsargājošajām iestādēm.

KNAB rosinājis prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kāda uzņēmuma vadītājam par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes deputātam.

KNAB gūtie pierādījumi liecina, ka akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs piedāvāja Rīgas domes deputātam kukuli 2,1 miljonu eiro apmērā, lai viņa pārstāvētais uzņēmums uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Kukuļa piedāvājums izteikts šogad, taču konkrētu mēnesi birojā neatklāja.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB konstatēja, ka uzņēmējs norādīja amatpersonai, kādi būtu juridiskajai personai labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

KNAB apliecināja, ka uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kossovičs uzsvēra, ka visu savu īso politisko mūžu viņš esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

Šī gada pavasarī ziņots, ka AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” piedāvājis eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

Uz jautājumu, vai kukuli piedāvāja “Rīgas namu apsaimniekotāja” vadītājs, Kossovičs aicināja cienīt lūgumu, ko izteicis KNAB un Ģenerālprokuratūra. Viņš aicināja šos jautājumus uzdot tiesībsargājošajām iestādēm, jo tām esot zināmi visi lietas apstākļi.

Savukārt “Rīgas namu apsaimniekotāja” valdes priekšsēdētājs Igors Trubko noraidīja savu saistību ar minēto procesu. Viņš teica, ka neko par šo lietu nezina un viņa ienākumu deklarācijā var redzēt, ka viņam šādu līdzekļu neesot.

Kā preses konferencē teica Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP), viņa vadītā koalīcija ir definējusi, ka Rīgas domei būs nulles tolerance pret korupciju. Taču tas nedarbotos, ja nebūtu divas svarīgas lietas.

Pirmkārt, tiem, kuri dod kukuli, ir jāzina, ka par to pienāksies sods, un viņiem ir jābaidās. Otrkārt, esot jābūt drosmīgiem cilvēkiem, kas ne tikai ir gatavi pateikt nē, bet kuri ir gatavi iet tālāk.

“Esmu ļoti priecīgs, ka starp mums ir šādi drosmīgi cilvēki,” teica Staķis, uzsverot, ka šodien politikā ir uzstādīta jauna latiņa.

Posted by Mārtiņš Kossovičs on Trešdiena, 2021. gada 15. decembris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Fedja
Fedja

Namu apsaimniekošana ir reti bagātīga lieta-naudiņa nāk kā pa reni ne par ko.

aha
aha

Tas ģīmis tāds- godīgam cilvēkam uzticību neizraisošs, glums. Kā teica Jelgavas novada galvenais komunaļņiks(arī glumais)- jādod ir tam, kurš nes atpakaļ! Tātad, teorētiski vajadzēja ņemt. Ja nepaņēma, tad ir kāds drošāks, lielāks kušķis, kura plūcējs negribēja dalīties ar Trubku, palaižot to saplosīšanai.

knapa urīnstraume
knapa urīnstraume

Apzūdzētais kosovich, cietušais kosovich, liecienieki 2 kosovichi, eksperts kosovich. Izmeklētājs kosovich

Elementāri
Elementāri

Tuvojas vēlēšanas. Partijas reitings katastrofāls. Asociējas tikai ar stabiņiem un netīrītām ietvēm. Kaut kas tāds bija vajadzīgs. Summa nereāla. Jaunups šitādu summu garām nelaistu. Nedomāju, ka Kosovičam kāds ko piedāvātu par konjaka pudeli. Priekš tam ir citi cilvēki.

esunes
esunes

Domāju, ka vēlēšanām šādi demarši ir par agru. Domāju, ka negodīga konkurence būs reālāks iemesls. Bet summa stipri par lielu tam objektam. Līdz ar to izskatās aizdomīgi vismaz

Vāvere
Vāvere

Nav tā ka es neticētu cilvēku godīgumam, taču raugoties realistiski, šķiet ka uz KANB skrien ziņot par kukuli divos gadījumos 1) ir konkurents, kurš vienkārši piedāvā vairāk un ir baigi izdevīgi “noņemt no trases” uzņēmumu, kurš dēļ kriminālprocesa vairs nelīdīs tajā konkrētajā iepirkumā, 2) KNAB pats pieķēra politiķus pie shēmošanas procesa un tālāk šamējiem ir izvēle – vai nu sadarbojies un esi tautas varonis, vai arī iesi uz apsūdzēto sola. KNAB palaimējas patstāvīgi ievākt info, piemēram, gadījumā kad ir kāds cits kriminālprocess, kura ietvaros notiek telefonsarunu noklausīšanās un tajās “palaimējas” uzzināt ka briest jauna schēma… Bet tā schēma vēl ir… lasīt vēl »

Kasiņš
Kasiņš

Piekritīšu. Domāju, šis mēsls melo…

Mr Braunijs
Mr Braunijs

Tas ka no RNP visi grib mājas kurām ir labs uzkrājumu fonds, tas jau nav noslēpums. Sadārdzinātās tāmes un pofig darbu kvalitāte. Diemžēl tā ir šodiena.

Diogens
Diogens

Izklausās neticami, jo summa par iegūstamo ir daudz par lielu.

Ome
Ome

Faktus galdā , ja nav , muti ciet !