Protestējot pret neizpildītajiem solījumiem veikt uzlabojumus pilsētvidē, “Pilsēta cilvēkiem” rīkos protesta gājienu

Nesagaidot solītos uzlabojumus pilsētvidē, apvienība “Pilsēta cilvēkiem” 1.jūnijā rīkos protesta gājienu Rīgā, informēja apvienības pārstāve Gunita Piterāne.

Pašreizējais domes sasaukums Rīgā pie varas ir vairāk nekā pusotru gadu, bet solītās pārmaiņas neesot redzamas, norāda pasākuma rīkotāji.

“Pilsēta cilvēkiem” vēlas mudināt Rīgas domes “pārmaiņu koalīciju” realizēt pozitīvas pārmaiņas pilsētvidē, sevišķi ar satiksmes drošību saistītajā jomā, ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Sabiedriskās organizācijas pārstāvji norāda, ka pirms vēlēšanām politiķi reklamējās Tērbatas gājēju ielā un solīja uzlabojumus pilsētvidē un mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībā. Taču pašlaik “Pilsēta cilvēkiem” esot vīlusies par Rīgā notiekošo šajās jomās.

Jaunu gājēju pāreju ierīkošana pilsētā notiekot ļoti gausi,

kā arī šogad nav plānoti īpaši satiksmes mierināšanas pasākumi pilsētas ielās.

Tiekot realizēti vai arī tiekot plānoti projekti ar gājējiem un velosipēdistiem neveiksmīgu un pat bīstamu infrastruktūru, piemēram, nedēļas nogalē atklātais tunelis zem Lāčplēša ielas pie Maskavas ielas, izstrādātās ielas Lucavsalā un topošā Austrumu maģistrāle.

Neesot nekādu plānu Tērbatas ielu veidot par gājēju ielu, Čaka ielā velojosla vienā virzienā dzēsta bez alternatīvas, Krišjāņa Barona, Brīvības un Krišjāņa Valdemāra ielā jūtamu uzlabojumu neesot, un tie netiekot plānoti.

Viena no būtiskām problēmām esot arī sabiedriskā transporta reisu skaita ievērojams samazinājums trūkstošā finansējuma dēļ, kas samazinot sabiedriskā transporta pievilcību un veicinot autotransporta lielāku izmantošanu pilsētā pretrunā pilsētas stratēģijai.

“Pilsēta cilvēkiem” pauž neizpratni arī par Rīgas domes kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju rīkoto kampaņu “Neesi mērkaķis. Brauc kā cilvēks”, kas esot bezjēdzīga mazaizsargāto satiksmes dalībnieku kaunināšana.

“Tā vietā, lai Rīgā uzlabotu drošību kaut vai ar tiem pašiem stabiņiem, Rīgas domes institūcijas uzliek par pienākumu gājējiem spiest luksofora pogas,

kas izmaksā dārgi, padara pārvietošanos kājām neērtāku un tad vēl piedalās akcijās, nolamājot mikromobilitātes lietotājus par mērkaķiem!” – norāda apvienības “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis.

Protesta gājiens plkst.17 sāksies Rātslaukumā, no kura piketētāji dosies uz Satiksmes departamentu Ģertrūdes ielā.

Kā informē Rīgas dome, gājiens ir oficiāli pieteikts. Tā maršruts plānots no Rātslaukuma pa Kaļķu ielu, Brīvības laukumu, Brīvības bulvāri, Tērbatas ielu, tad pa Elizabetes ielu uz Barona ielu, pa kuru gājiena dalībnieki ies līdz Ģertrūdes ielai 36.

Gājiena mērķis esot vērst Rīgas domes un Rīgas iedzīvotāju uzmanību nepieciešamībai padarīt Rīgas pilsētvidi cilvēkiem draudzīgāku un drošāku.

Gājiens notiks 1.jūnijā līdz plkst.18, un tajā varētu piedalīties līdz 100 cilvēkiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sumpurnis
Sumpurnis

Staķīšu gājiens

G. A.
G. A.

Kas šis par sviestu…komjauniešu tusiņš, vai?

latvian bi (sex) union
latvian bi (sex) union

Nav nekādi komjaunieši. Ar vienu praidu gadā ir par maz. Vajag vismaz divus vai trīs.

Adze
Adze

Bija jau visādi krievu marši Slāvu vienotības dienā — te tagadiņ tāds ļurļaku maŗšs. Dīkdienības nomāktajiem vajag telpu pašizpausmei. Nu nav staķstabiņi sadzīti visās malās uz citu vajadzību rēķina, nav izcilākajiem vietiešiem savs rezervetais laiks izpausmēm medijos Ja tomēr kāda saprāta dzirksts piemetas, varbūt labāk tīrīt māju pagrabus un iekārtot patvertnes, sākt norakt to briesmekļa pieminekli.. nu vismaz tie izrādīties gribētāji, kas nespēj pieteikties Zemessardzē

Arests
Arests

Situācija izskatās, ka pret to kam ir pakavs boksa cimdā liek cīnīties ar pretinieku bez pakava cimdā ar argumentu, ka citādi cimdotais ar pakavu varētu sākt sist publiku. Murgs un kāds vēl tic to valstu valdībām, kas Ukrainas uzvaras gdījumā zaudēs savas pozīcijas Eiropā.

nadježda krupskaja
nadježda krupskaja

Okupantu pieminekļu aizstāvji arì grib rīkot gājieniņu. Cik jauki. Sirpi un āmuru katram rokā un uz priekšu!

padumjais kažociņš
padumjais kažociņš

Vēlēšanas tuvojas? Sorosa deģenerāti no attīstības un progresīvie jūt, ka būs žopa? Nu jā, pirms vēlēšanām jāpatēlo, ka tev rūp cilvēki