“Progresīvo” Ētikas komisija pasludina valdes lēmumu par Putņa izslēgšanu no partijas par prettiesisku un spēkā neesošu

Roberts Putnis

Partijas “Progresīvie” Ētikas komisija savā 2021.gada 1.jūlija lēmumā ir atzinusi, ka partijas valdes 21.jūnija lēmums par partijas dibinātāja, pirmā ģenerālsekretāra un bijušā vadītāja izslēgšanu no partijas biedru rindām ir ticis pieņemts, pārkāpjot partijas ētikas regulējumu un neievērojot partijai saistošo iekšējo procesuālo kārtību, vēsta Jauns.lv.

Partijas “Progresīvie” Ētikas komisija ar 2021.gada 1.jūlija lēmumu ir atzinusi, ka partijas valdes 21.jūnija lēmums par partijas dibinātāja, pirmā ģenerālsekretāra un bijušā vadītāja izslēgšanu no partijas biedru rindām ir ticis pieņemts, pārkāpjot partijas ētikas regulējumu un neievērojot partijai saistošo iekšējo procesuālo kārtību.

Pretēji statūtos noteiktajam Ētikas komisijai nav tikusi dota iespēja veikt “anonīmas biedru grupas” iesnieguma izvērtēšanu. Ētikas komisija arī nav uzaicināta piedalīties sēdē par Putņa izslēgšanu, un līdzīgi kā pats Putnis , uzzinājusi par izslēgšanu no publiskās informācijas medijos.  

Ētikas komisija savā atzinumā norāda, ka partijas valdes loceklis Viesturs Kleinbergs ir iepazīstinājis tikai ar ekrānšāviņu no “anonīmas biedru grupas” iesnieguma, bet komisijai nav bijusi iespēja iepazīties ar minēto iesniegumu pilnībā.

Valde ir publiski ir nosaukusi trīs dažādus parakstītāju skaitus – 24 un 27, bet Ētikas komisijai – 31, tomēr līdzīgi kā pašam Putnim, arī Ētikas komisijai valde līdz šim brīdim nav devusi iespēju iepazīties ar šo iesniegumu pilnībā.

Attiecīgi Ētikas komisijai arī nav dota iespēja pašai tiešā veidā precizēt iesniedzēju viedokli par Putņa iespējamiem pārkāpumiem.

Ētikas komisija arī norāda, ka tai nav bijusi iespēja izvērtēt Putnim izteiktos pārmetumus, jo, lai arī iesniegumā tiek apgalvots, ka biedrs nomelnojis partiju un grāvis tās reputāciju, Ētikas komisijas vērtējumā nav pietiekami precīzi izvērsts, ar kuriem izteikumiem tieši partija varētu būt tikusi nomelnota un tās reputācija grauta. Ētikas komisijai nav jābalstās uz pašu pieņēmumiem par to, kas anonīmai biedru grupai šķitis nomelnojošs un graujošs.

Papildus tam, Ētikas komisija ar savu lēmumu iesaka valdei vairākus uzlabojumus partijas iekšējā pārvaldībā. Izslēgšanas gadījumos ĒK ieteikums ir nepārprotami, laikus un caurskatāmi noteikt termiņus aizstāvībai un Ētikas komisijas iesaistei valdes organizētajā izslēgšanas procesā, skaidri un precīzi iepriekš izklāstot iespējamās izslēgšanas pamatojumu un apsvērumus.

Ētikas komisija arī norāda, ka valdei ir jāizstrādā iekšējā kārtība kritiska un no valdes atšķirīga viedokļa paušanai partijā, lai biedriem nebūtu nepieciešamības iespējamus konfliktus apspriest ārpus partijas.

Tāpat Ētikas komisija iesaka valdei izvairīties bez iedziļināšanās noraidīt informāciju par sensitīvas grupas pārstāvja partijā piedzīvotu negatīvu pieredzi. Ir nopietni jāuztver un jāanalizē signāli par iespējamu diskrimināciju, jo tas atbilst partijas principiem un programmai.

Partijas “Progresīvie” Ētikas komisijas locekļi ir partijas priekšteces – biedrības “Progresīvie” dibinātājs un ilggadējs vadītājs, partijas dibinātājs un tās bijušais valdes loceklis, uzņēmējs Ansis Dobelis, partijas Zemgales saraksta līdere 13. Saeimas vēlēšanās, sociālās politikas eksperte, LU asociētā profesore Līga Rasnača un partijas dibinātāja, bijusī valdes locekle, bioloģe Ieva Staltmane.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar