«Progresīvie» vērtēs sadarbību ar «Latvijas attīstībai» Rīgas domē

Kamēr partiju apvienība “Attīstībai/Par!” meklē atbalstu sava kandidāta virzīšanai reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amatam, sadarbību Rīgas domē var uzteikt “Progresīvie”.  Ja atklāšoties nelikumības partijas “Latvijas attīstībai” finansēšanā, sadarbība tiks pārtraukta.

Rīgas domes vēlēšanās lielāko mandātu skaitu – 18 – ieguva trīs partiju apvienība, kurā ietilpst “Latvijas attīstībai”, “Kustība ”Par!”” un “Progresīvie”. Tagad sadarbība sašķobījusies pēc nu jau bijušā “Latvijas attīstībai” biedra un Rīgas domnieka Māra Mičerevska paziņojumiem par savas bijušās partijas, iespējams, nelikumīgu finansēšanu, sadalot biedriem naudu, ko ieskaitīt partijas kontā.

“Visticamāk, neviens biedrs savu naudu nav maksājis, no lielajiem ziedojumiem noteikti nē,” paziņoja Mičerevskis. Viņš arī uzsver, ka palikšot strādāt Rīgas domē un pat ja viņam pienāksies vieta Saeimā, atrodot jaunu vides un reģionālās attīstības ministru, viņš to nepieņemšot.

Iespējamie pārkāpumi “Latvijas attīstībai” finansēšanā uztrauc arī partiju “Progresīvie”. “Ja šie fakti apstiprināsies, no mūsu puses būs nulle tolerances. Šādiem pārkāpumiem ir sekas,” sacīja partijas “Progresīvie” valdes loceklis Mārtiņš Kossovičs.

Trešais apvienības partneris “Kustība ”Par!”” publiski komentārus nesniedza.

Savukārt “Latvijas attīstībai” nelikumīgus finanšu darījumus kategoriski noliedz. “Latvijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir tā institūcija, kura pārbauda visas nelikumības. Mēs esam gatavi, ja mūs aicinās, pierādīt, ka nekādas nelikumības nav notikušas,” sacīja partijas “Latvijas attīstībai” priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Ivars Ijabs.

Savukārt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja aicinājusi kolēģus nesaudzīgi vērsties pret gadījumiem, kad politiskās korupcijas rezultātā tiek grauta uzticība pašvaldībai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vēres
Vēres

Nolrāsas ir ne tikai Grejas pelēkumam, bet arī zilajam tonim… te būs ko izvērsties soctīklos