Prāta vai emociju vadīti? Saeimas deputāti pusnaktī lemj 29.maiju noteikt par brīvdienu

Saeima svētdien īsi pirms pusnakts nolēma pirmdienu, 29.maiju, pasludināt par svētku dienu par godu Latvijas hokejistu izcīnītajām bronzas medaļām.

Šādi grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” veikti, lai pirmdiena būtu brīvdiena.

Reizē likumā arī noteikts, ka 29.maijā notiks iepriekš plānotie eksāmeni.

Lēmums tika pieņemts dažu minūšu laikā. Par likuma grozījumu pieņemšanu balsoja 52 un atturējās trīs deputāti. Kopā sēdei bija reģistrējušies 56 deputāti.

Ņemot vērā ierobežoto laiku līdz pusnaktij, debatēs īsi piedalījās tikai deputāts Gunārs Kūtris (ZZS). Politiķis norādīja, ka no vienas puses nevienam tagad necelsies roka balsot pret šo ierosinājumu.

Tajā pašā laikā viņš aicināja pie varas esošos padomāt, kā novērst pārpratumus pirmdienas rītā. Piemēram, vajadzētu būt skaidrībai, vai pirmdien no rīta darbosies skolas un bērnudārzi, lai vecāki zinātu, vai uz mācību iestādēm vest savus bērnus, atzīmēja deputāts.

Pieņemto likumu, ja būs nepieciešams, varēs izsludināt arī Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns (AS). Tas varētu notikt, piemēram, gadījumā, ja Valsts prezidents Egils Levits tobrīd vēl būs atceļā uz Latviju no Tamperes.

Kā viens no iemesliem, kāpēc nepieciešama brīvdiena, norādīts uz vajadzību dot iespēju arī reģionu iedzīvotājiem Rīgā sveikt Latvijas hokeja izlasi.

zināms, Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, uzvarēja pasaules čempionāta mačā par bronzas medaļām.

Gatavojieties pārpratumu pilnai dienai!

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ūpis
Ūpis

Nu un ko darītu, ja bez brīvdienas nāktos čupām cilvēku atlaist, norāt, neizmaksāt un vel ko citu izdarīt par pārlieku lielu emociju sekām. Visiem būtu mieles, bet tagad neizbēgamas neērtības bez mielēm par emocijām, protams, varēja labāk visu noformulēt, bet deputāti arī bija emociju pārņemti.

Vāvere
Vāvere

Saeima pati neprot strādāt un citiem neļauj.

Arķoms
Arķoms

Mēs visi zinām ar ko tu, Duņa, vienīgi proti strādāt.

Vāvere
Vāvere

Viss ko vajadzēja izdarīt, pieņemt lēmumu PIRMS spēles, ar atrunu, ka ja uzvar – tad ir brīvdiena. Tad visiem būtu skaidrība un prieks. Sevišķi cietuši ir alkoholiķi, kuri domādami par rītdienas paģirām labticīgi gāja gulēt, nevis visu nakti, – kā tāda svētā gadījumā piedienētu – plostoja. Es šo valsti sūdzēšu tiesā. Tā ir tāda cilvēku trollēšana.

Elementāri
Elementāri

Ja būtu prāts tad to arī demonstrētu.

komponists
komponists

Vēl varēja pievienot orķestru maršus visos laukumos.

Šausmas
Šausmas

Un šie Saeimas dunduki vēlēss Prezidentu ?

Pūķins
Pūķins

Bet es, mūsu abu sapņu zemē, ievēlu pats sevi.

Foolsgame
Foolsgame

Aha. Vinji vareetu tagad Viitolinju ielikt prezidentos. Why not? Izskataas pieklaajiigi, prot straadaat ar kolektiivu, zin valodas, pie kam nesirgst ar slimiigu rusofobiju….