Petravičas atbilde Sociālo darbinieku biedrībai: no amata neatkāpsies

Ramona Petraviča

Sociālajiem dienestiem netiks uzliktas Valsts ieņēmuma dienesta (VID) funkcijas un sociālo dienestu darbiniekiem nevar uzlikt par pienākumu izvērtēt, vai cilvēks slēpj ienākumus, paskaidrojusi labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre skaidroja, ka pašreizējais piedāvājums, kas vēl nav “akmenī kalts” un tas par ko turpināsies diskusijas, paredz sociālā dienesta pārstāvjiem sniegt palīdzību cilvēkiem, kuri ienākumi nesasniegs minimālo algu.

Vaicāta, vai atkāpsies no amata, ņemot vērā Sociālo darbinieku biedrības aicinājumu, Petraviča atbildēja noraidoši.

No vienas puses ministre atzina, ka komunikācija nav bijusi īsti veiksmīga un ar pārpratumiem. Tomēr politiķe skaidroja, ka sākotnēji šis jautājumus ticis pārrunāts arī sanāksmē arī ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvi, taču LPS, kura ir pietuvināta sociālajam dienestam, laikam uzreiz neesot sapratusi jautājuma nopietnību.

Jau pēc ierosinājuma izteikšanas notikušas sarunas ar sociālo darbinieku pārstāvjiem, tomēr šajā sarunā dominējušas emocijas, pauda ministre.

Petraviča norādīja, ka paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā veidā cilvēkiem ar ienākumiem zem minimālās algas būs jāveic sadarbība ar sociālo dienestu.

Ministre akcentēja, ka pašlaik vēl turpinās darbs kopā ar Kultūras ministriju par atsevišķu regulējumu radošajām personībām. Tādā gadījumā jaunais regulējums par vēršanos sociālajā dienestā attiektos tikai uz 3000 cilvēku, pieļāva politiķe.

Ministre arī norādīja, ka no Labklājības ministrijas puses iekšējās sarunās atbildīgo amatpersonu līmenī ir pausts, ka pašlaik virzītais regulējums nav laba ideja. Reizē politiķe skaidroja, ka daļa no cilvēkiem, kuri saņem mazākus ienākumus jau pašlaik ir sociālo dienestu redzes lokā.

Domājot ēnu ekonomikā strādājošos, Petraviča pauda, ka šie cilvēki, kuri jau pašlaik nemaksā nodokļus, visdrīzāk tāpat nedosies uz sociālo dienestu.

Politiķe skaidroja, ka izmaiņu mērķis ir palīdzēt cilvēkiem, lai viņi nepaliktu “bedrē”, piedāvājot iesaistīties kādā nodarbinātības un mobilitātes programmā. Līdz ar to politiķe uzskata, ka šajā jautājumā tomēr ir sacelta vētra ūdensglāzē, un akcentē, ka diskusijas vēl turpināsies un ka “ir svarīgi atrast kopīgu valodu un risinājumus”.

Kā ziņots, Sociālo darbinieku biedrība atklātā vēstulē, kas adresēta vairākām amatpersonām, aicina nepieļaut sociālā darba speciālistu padarīšanu par nodokļu inspektoriem un pieprasa labklājības ministres Petravičas demisiju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Novēlu mūsu valstij mieru un saticību. Aizlūgsim Latvju Dievus pār mūsu cēlajiem un brašajiem karavīriem, kuri sasirguši ar kovid-19 sērgu. Iedegsim zaļu svecīti pie loga un lūgsim Latvju Dievus, kaut mūsu karavīri drīzi izveseļotos! Pieliksim plaukstu pie koka mežā un lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte – mūsu radītāja – izdziedē karavīrus no kovid-19 sērgas! Pastiepsim rokas pretī debesīm un klajā laukā lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons sargā mūsu dižos karavīrus no kovid-19 sērgas! Apciemosim savus senčus un noliksim svecītes ar ziedu pušķi, lūgsim lai Veļu Māte – viņsaules pavēlniece – dāvā mūsu drosmīgajiem karavīriem ilgu mūžu.… lasīt vēl »

Pufi
Pufi

Pašsaprotami- tēdā karjeras izaugsmes posmā, tā gidrībā un valodas treļļos – vai gan te kāda iespēja? Augstie amati un krēsli sauc!

Artiuss
Artiuss

Nu protams,ka neatkāpsies.Vēl jau jāpērk atkritumu iznešanas kurpītes.Ja atkāpsies tad nerādīs vairs pa tv.Zudīs pašapziņa.