Partiju reitings: “Saskaņas” un JKP popularitāte sarūk

JKP

Jaunākie partiju reitingi liecina, ka “Saskaņa” saglabājusi vietu populārāko partiju augšgalā, taču jau trešo mēnesi pēc kārtas vērojams kritums. Kritusies arī Jaunās konservatīvās partijas popularitāte.

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma pētījumu centra SKDS novembra pirmajā pusē veiktā aptauja liecina, ka par “Saskaņu” balsotu 11,2%  pilsoņu. Otrajā vietā Nacionālā apvienība – 8,8%, tad seko Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 7,5%, “Jaunā Vienotība” – 6,5%, apvienība “Attīstībai/Par!” – 5,6%, Jaunā konservatīvā partija – 5,4%, ”KPV LV” – 3% , Latvijas Reģionu apvienība – 2,8%, “Progresīvie” – 2,1%, Latvijas Krievu savienība – 2,0% un citas partijas – 0,4%.

Kā allaž, liels ir arī neizlēmušo skaits. Viņu balsis sadalot proporcionāli visām aptaujā iekļautajām partijām, atklājas – ja vēlēšanas notiktu rīt, Saeimā varētu iekļūt pat astoņas  partijas. Politiskie spēki “Progresīvie” un Latvijas Krievu savienība ir ievērojami zem piecu procentu barjeras, bet Reģionu apvienība to minimāli pārvar.

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem mēnešiem lielākās izmaiņas ir tās, ka turpinās “Saskaņas” reitinga kritums. Novembrī tai ir šogad zemākais reitings. Pērnā gada decembrī bija pat 20,6% vēlētāju atbalsta, bet novembrī, kā jau minēts, – 11,2%. Kopš oktobra tas krities par aptuveni pusotru procentu. Acīmredzot jaunākie notikumi nav palikuši vēlētāju nepamanīti.

Nedaudz krities arī Jaunās konservatīvās partijas reitings. Oktobrī par partiju balsotu 6,7%, bet novembra aptauja rāda, ka partiju atbalstītu 5,4%. Ieguvēja novembrī ir Nacionālā apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Tās reitings oktobrī bija 7,3%, bet novembrī – 8,8%.

Tikmēr ar pozitīvu dinamiku var lepoties “KPV LV”, ZZS un Nacionālā apvienība, kuru reitings salīdzinājumā ar oktobri pieaudzis par pieciem procentpunktiem. Aptauja tika veikta novembra sākumā, tajā piedalījās aptuveni tūkstoš pilsoņu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Baidos ka
Baidos ka

Statistika, kurā nav norādīts ticamības intervāls, ir politinformācija.