Partiju reitingi: Trešdaļa vēlētāju nezinātu, par ko balsot

vēlēšanas

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) oktobrī zaudējusi populārākās partijas statusu un aizvadītajā mēnesī partiju reitinga līderpozīcijā atgriezusies “Jaunā vienotība” (JV), atsaucoties uz pētījumu aģentūras SKDS veikto aptauju, otrdien vēsta Latvijas Televīzija.

Pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veidotie partiju reitingi rāda, ka 

gandrīz trešdaļa aptaujāto nezinātu, par ko balsot, ja Saeimas vēlēšanas notiktu rīt, bet gandrīz 13% teikuši, ka vēlēšanās nepiedalītos.

No partijām lielākais atbalsts – 9,5% – ir JV, kas ir pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu balsojuši 7,7% aptaujāto.

Atbalsts pieaudzis arī otrajā vietā esošajai ZZS – šim spēkam oktobrī lojalitāti pauduši 8,7% vēlētāju, bet septembrī tie bija 8,3%. Trešajā vietā un arī ar kāpumu ir Nacionālā apvienība (NA), kurai atbalstu pauduši 7,1% aptaujāto, bet septembrī tie bija 6,3%.

Tad ar nelielu kritumu seko opozīcijā esošā partija “Latvija pirmajā vietā” (LPV) – 6,9% potenciālo vēlētāju balsu. Septembrī par šo partiju savu balsi atdot bija gatavi 7,1% vēlētāju.

“Stabilitātei!” oktobrī bijis 5,4% atbalsts un neliels pieaugums, salīdzinot ar septembri, kad par to būtu gatavi balsot 5% vēlētāju. Nemainīgi – 5% – balsu aptauja sola “Apvienotajam sarakstam” (AS).

No partijām, kas patlaban nav pārstāvētas Saeimā, “Saskaņai” oktobrī ir neliels atbalsta kritums – 3%, bet septembrī to atbalstīja 3,3%. Partiju “Suverēnā vara” atbalsta 1,5% vēlētāju, tikpat daudz atbalstītāju ir “Jaunai konservatīvai partijai”.

Par Latvijas Krievu savienības un Centra partijas apvienību “Pamats LV” balsi atdot gatavi 1,4%, savukārt “Kustību “Par!”” kā savu favorītu izraudzītos 1,3% aptaujāto, “Latvijas attīstībai” – 1,2%, bet kādreizējo “Katram un katrai”, kas tagad kļuvusi par “Platforma 21”, – 0,5% aptaujāto.

Pārrēķinot aptaujas datus iespējamā vēlēšanu iznākumā un ņemot vērā arī vēlētāju apņēmību balsot, līdera pozīcijās joprojām būtu JV, tad ZZS un NA. 5% barjeru pārvarētu arī LPV, “Progresīvie”, “Stabilitātei!” un AS. Taču tikai pusprocentu zem 5% barjeras būtu “Saskaņa”. Pārējām partijām pagaidām iekļūšanai Saeimā vēlētāju atbalsta nepietiktu.

Aptaujā visos Latvijas reģionos tika izvaicāti 1793 Latvijas pilsoņi tiešās sarunās, kā arī internetā.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Oto
Oto

Vai tā trešdaļa nebija ar viszemāko vērtējumu matemātikā centralizētos eksāmenos?

Dainu māte
Dainu māte

Par vienotību balso tie, kas matemātikas eksāmena jautājumus dēļ noplūdes jau zināja

ērce
ērce

Ja paprasītu man, es viņiem varētu pateikt

Jefiņš
Jefiņš

Sen zināms, ka demokrātijā uzvar vairākums un šeit var labi saredzēt muļķu uzvaras gājienu.

Dana
Dana

Taču neklausat Vienotības bandas propogandu !

Skaidra
Skaidra

Kā nizinatu- ja par Stambulu- tad par Vienotību, ja par izglītības sagrausanu un seksualizāciju – tad par Vienotību Kam nav skaidrs?

Pateicīgā latvāņu nācija
Pateicīgā latvāņu nācija

Paldies par pasūtījumu