Partiju reitingi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

EP

Nacionālā apvienība (NA) maijā saglabājusi līderpozīcijas partiju reitingā pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, tomēr gan NA, gan “Progresīvo” atbalstītāju skaits nedaudz samazinājies, kamēr nedaudz pieaudzis atbalsts “Jaunajai vienotībai” (JV), partijai “Latvija pirmajā vietā” (LPV), “Apvienotajam sarakstam” (AS) un partijai “Latvijas attīstībai” (LA).

Par to liecina pēc Latvijas Televīzijas (LTV) pasūtījuma pētījumu centra SKDS maijā veiktā aptauja, salīdzinot ar SKDS aprīlī veikto aptauju, kas tapa pēc portāla “Delfi” pasūtījuma.

Gatavību EP vēlēšanās balsot par NA maija sākumā pauduši 11% vēlētāju, kamēr aprīlī partiju atbalstīja 11,9%, bet martā – pat 12,7%. Otro vietu saglabā JV, kas maijā saņēmusi 8,1% vēlētāju atbalstu, kamēr aprīlī tas bija noslīdējis līdz 7,5%, salīdzinot ar 8,7% martā.

Trešā maijā ir “Saskaņa” ar 7,1% atbalstu, kas ir aptuveni tik pat, cik bija aprīlī (6,9%), bet aizvien mazāk nekā martā (8,9%) un februārī (9,3%).

Maijā teju identisku rezultātu uzrādījuši “Progresīvie”, LPV un AS, iegūstot attiecīgi 5,9%, 5,8% un 5,7% atbalstu. Tiesa, atbalsts “Progresīvajiem”, salīdzinot ar aprīli, samazinājies par 0,7 procentpunktiem, kamēr LPV un LA – pieaudzis par attiecīgi 0,9 un 1,4 procentpunktiem.

Partijas “Stabilitātei!” reitings maijā bija 3,8%, salīdzinot ar 3,7% aprīlī.

Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) atbalsta 2,9% vēlētāju, salīdzinot ar 2,5% aprīlī, bet “Suverēno varu” (SV) – 2,8%, salīdzinot ar 2,6%.

Gan par Jauno konservatīvo partiju (JKP), gan Centra partiju (CP) EP vēlēšanās maijā bija gatavi balsot 1,7% vēlētāju, par “Apvienību jaunlatvieši” (AJ) – 1,3%, par Kustība “Par!” (“Par!”) – 0,8%, par “Tautas varas spēku” (TVS) – 0,8%, par partiju “Tauta. Zeme. Valstiskums” (TZV) – 0,4%.

Maijā gandrīz piektdaļai jeb 19,2% aptaujāto bijis grūti pateikt, par ko viņi balsos EP vēlēšanās, savukārt 17,2% atzina, ka vēlēšanās nepiedalīsies.

Šie dati arī pārrēķināti, ņemot vērā, cik katras partijas atbalstītāji ir gatavi piedalīties vēlēšanās, un tad 5% barjeru pārvarētu astoņas partijas – NA, JV, “Progresīvie”, “Saskaņa”, LPV, AS, LA un “Stabilitāte”, kas sadalītu deviņus Latvijas mandātus.

Aptauja notika no 10. līdz 15. maijam, un tajā aptaujāti 1505 Latvijas pilsoņi.

No LETA

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar