Partiju reitingi: Atbalsts pieaug NA, Saskaņai un Attīstībai/Par!, bet trešdaļa aptaujāto nezina, par ko balsot

Liels neizlēmušo skaits – tā varētu raksturot politisko partiju reitingus maijā, kurus pēc Latvijas Televīzijas pasūtījuma veicis pētījumu centrs SKDS.

No visiem 30% respondentu atbildēja, ka nezina, par ko balsot.

Maijā uz jautājumu, ja rīt notiktu Saeimas vēlēšanas, par kuru politisko partiju vai apvienību jūs balsotu, visvairāk – 9,4% – atbildēja, ka par “Jauno Vienotību”. Tālāk ir Nacionālā apvienība – 8,5% , “Saskaņa” – 7,6%  un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 6% .

Tad “Attīstībai /Par!” – 5,6% , “Progresīvie” – 4% un “Konservatīvie” – 3,2%. Zaļās partijas, Reģionu apvienības un Liepājas partijai – 2,8%, Latvijas Krievu savienība – 2,7%  Tad seko “Stabilitātei” – 2,3%, “Latvija pirmajā vietā” – 2,1%,  “Katram un katrai” – 1,2%, “Republika” – 1,1%, apvienība “Latvijai” 0,6%.

Pēc reitingu aptaujas šī apvienība jau ir izjukusi, jo LSDSP ir lēmuši startēt kopā ar Zemnieku savienību.

Pavērojot izmaiņas mēneša griezumā, redzams, ka maijā reitings nedaudz pieaudzis Nacionālajai apvienībai, “Saskaņai”, “Attīstībai/Par!”, “Konservatīvajiem”, “Stabilitātei”.

Bet kritums ir “Jaunajai Vienotībai”, ZZS. Kritums ir arī “Progresīvajiem” un Latvijas Krievu savienībai. Kritums ir arī, ja tā varētu teikt, jaunajām partijām – “Latvija pirmajā vietā”, “Katram un katrai”, “Republikai”.    

Attiecīgi, ņemot vērā partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši par ko balsot, un, ņemot vērā respondentu gatavību piedalīties vēlēšanās, redzams, ka maijā 5% barjeru pārvarētu astoņas partijas. 

Aprīlī tās bija septiņas partijas. Tagad septiņniekam pievienojusies arī jaundibinātā apvienība – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība un “Liepājas partija”.   

Saeimā tātad iekļūtu – “Jaunā Vienotība”, Nacionālā apvienība, “Saskaņa”, “Attīstībai /Par!”, ZZS, “Progresīvie”, “Konservatīvie” un jaunā trīs partiju apvienība. Bet tuvu šai robežai ir Latvijas Krievu savienība un “Stabilitātei”.

Aprēķinos tiek ņemta vērā arī respondentu gatavība piedalīties vēlēšanās, tāpēc pārrēķinātājos reitingos “Attīstībai/Par!” apsteidz ZZS.

Šos datus var būtiski izmainīt neizlēmušie. Maijā 30,1% atbildēja, ka nezina, par ko balsot vēlēšanās. Un tas ir vairāk nekā aprīlī, kad tādi bija 29,6%. Nedaudz pieaudzis arī to skaits, kas varētu nepiedalīties vēlēšanās.

Aptauja notika no 13. līdz 24. maijam, un kopumā tika aptaujāti vairāk nekā 1800 pilsoņi gan tiešās intervijās, gan arī internetā.  

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
antons
antons

Kungi ķēniņi, es tiešām nezinu, ar ko partijas viena no otras atšķiras. Lasīt viņu progrfammas- tur pārsvarā ir ūdens. Aiziešu uz vēlēšanām un iemetīšu kaut ko uz labu laimi.

Izlase nāks
Izlase nāks

Nekas jau te reitingos nesanaks ,kamēr nēnāks uz skatuves patiešās zvaigznes ko nalaizācijas dzīlēm. Kur gan vel izcilākās perspmības par Petraviču, Šuplinsku kopā ar Kiviču te būs neatvairāms trijnieks un ja vēl klāt dziles intelekta ministri Magoni dabūtu ārā no soctīkliem, tad iztrūkst vēl tikai praida atbalsta grupa

333
333

Atgadinu LATVIEŠIEM AR J.VIENOTĪBU

VALSTĪ PIZD(^- 17% INFLACIJA

333
333

Propoganda

Ложь пиздеш и провокация!!!!!!!!!!!!

Statistiķi ar universitātes statisku
Statistiķi ar universitātes statisku

Atgādinām, ka sabiedriskās domās aptauju rezultāti bez norādītas novērtējuma statistiskās kļūdas un ticamības intervāla ir uzskatāmi par propagandu un nav ticami.

saimnieks
saimnieks

Ja tu esi par latvisku Latviju — darbos, ne tikai vārdos — tad izvēle ir skaidra: Nacionālā Apvienība.

nagla
nagla

Var veikt visādas aptaujas, par ko cilvēki gribētu vēlēt, ko gribētu ievēlēt, kam izteikt savu atbalstu, bet izšķirošais faktors būs – kuras partijas atbalstītāji patiešām aizies uz vēlēšanu iecirkni un nobalsos, nevis gudri atbildēs uz aptaujas jautājumiem sēžot savā dīvānā.

???
???

Kā var pieaugt atbalsts esošajiem ? Vai valstī kaut kas ir uzlabojies ???

duraks
duraks

Ja aptaujā tikai esošos, tad – var.

neatkarīgais sorosists rajevskis
neatkarīgais sorosists rajevskis

Šitas pētījums un aptauja nav nekāds vienotības pasūtījums ja kas. Toč nav. Atvičaju. Zub daju. Meļi un kļevetņiki. Es jau nemaz neesu vienotībā. Viss pēc starptautiskiem standartiem

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Normāls rasklads. Latvijai jākļūst par rosijas ofšoru. JV, NA, AP un ZZS to pamazām panāks. Vēl vaidzētu tikt arì progresīvajiem, ar tiem degenerātiem var sarunāt dajebko. Norma

Krievu pakaļas neslaucītāju biedrība
Krievu pakaļas neslaucītāju biedrība

Es arī tikai sēžu uz savu nužņiku un jūtos jtm gudrs.