Pabriks: Latvijas leģionāri ir latviešu tautas un valsts lepnums

Pabriks Mores kaujas

Leģionāri ir latviešu tautas un valsts lepnums, Mores kauju 75. gadskārtas atceres pasākumā Mores pagastā uzsvēra aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

“Mūsu pienākums ir šos Latvijas patriotus godāt no visiem dvēseles dziļumiem. Atcerēsimies, ka ar katru gadu leģionāru mūsu rindās diemžēl paliek arvien mazāk, šobrīd Latvijas Nacionālo karavīru biedrības rindās viņu ir tikai nedaudz vairāk par 30. Godāsim kritušo leģionāru piemiņu, neļausim nevienam viņu piemiņu nonievāt. Latvijas leģionāri ir latviešu tautas un valsts lepnums,” piemiņas brīdī Latviešu leģionāru brāļu kapos pie Roznēnu ozola uzsvēra Pabriks.

Ministrs pauda, ka Mores ierakumi, kuriem jau ir 75 gadi, ir pa pusei aizbiruši un nosūnojuši, tomēr atmiņa par leģionāriem, varoņiem ir spilgta un mūžīga. “Viņi šeit izcīnīja ļoti lielas kaujas pret ļoti lielu pārspēku,” atceres pasākumu turpinājumā Mores kauju piemiņas parkā atzina aizsardzības ministrs.

Ministrs sacīja, ka tādās vietās kā More, blakus ierakumiem, leģionāru kapiem un piemiņas zīmēm visi smeļamies spēku un pārliecību par to, ka Latvijai ir nākotne, ka ejam pareizo ceļu un ka mūsu valsts un nācija ir pelnījusi arvien labāku nākotni.

Aizsardzības ministrs arī apliecināja, ka aizsardzības nozare šobrīd dara visu, lai Latvija būtu maksimāli droša.

Pasākuma noslēgumā klātesošie nolika ziedus pie piemiņas sienas un Mores kauju varoņa, pirmās rotas komandiera virsleitnanta Rolanda Kovtuņenko piemiņas zīmes.

Pēc tam pie atmiņu ugunskura bija iespēja baudīt Latviešu virsnieku apvienības un Zemessardzes 27. kājnieku bataljona sarūpētās pusdienas no lauka virtuves.

Pie Mores kauju piemiņas parka Jaunsardzes un Zemessardzes teltīs arī norisinājās aktivitātes skolēniem, piedāvājot iespēju uzzināt par Jaunsardzes kustību, piedalīties jaunsargu aktivitātēs, kā arī apskatīt Zemessardzes ekipējumu un militāro tehniku.

Tāpat pasākuma apmeklētājiem Mores kauju muzejā visas dienas garumā bija iespēja apskatīt kauju ekspozīciju.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Sargs.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar