Pabriks atklāj, vai mudinās “Attīstībai/Par” apstrīdēt vēlēšanu rezultātus

Pabriks

Lai arī ievēlēšanai nākamajā Saeimā politiskajai apvienībai “Attīstībai/Par” (AP) pietrūka tikai aptuveni 250 balsis, viens no AP līderiem, aizsardzības ministrs Artis Pabriks nemudinās savu politisko spēku apstrīdēt vēlēšanu rezultātus vai prasīt pārskaitīt balsis.

Zaudēt ir jāmāk, intervijā TV3 izteicās Pabriks, kurš līdz ar vēlēšanu rezultātiem apzinoties, ka arī pašam no politikas ir “jāiet prom, jo tauta savu vārdu ir teikusi”.

Pabriks atzina, ka AP zaudējums ir smags, īpaši tādēļ, ka ievēlēšanai pietrūka vien pāris simti balsu.

Lielākie zaudējumi politiskajam spēkam esot Rīgā un Kurzemē, kur sasniegti visvājākie rezultāti.

Politiķis atzina, ka kopumā AP rēķinājusies ar vājākiem rezultātiem šajās Saeimas vēlēšanās, jo aizvadītajā četrgadē apvienība strādājusi sarežģītās nozarēs, kurās nepieciešamas smagas reformas, taču partija negaidīja, ka atbalsta kritums būs tik liels.

Pabriks pieļāva, ka viens no iemesliem neiekļūšanai nākamajā Saeimā bijis tas, ka AP esot “ideoloģiski iespiesta” starp centriski konservatīviem un liberāliem spēkiem, kur katrs tai paņēmis nost daļu vēlētāju.

Taujāts, vai nākamajā valdībā būtu jāiekļauj trīs vai tomēr četri politiskie spēki, Pabriks sacīja – ja viņš būtu premjers, “Progresīvos” koalīcijā neņemtu, jo viņam nav pieņemama daļa šīs partijas ideoloģisko uzstādījumu un personāliju, ko viņš saskata kā zināmu risku sekmīgam valdības darbam.

Aizvadītajās parlamenta vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza “Jaunā vienotība”, kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība – 16, “Apvienotais saraksts” – 15, Nacionālā apvienība – 13, “Stabilitātei!” – 11, “Progresīvie” – 10, bet “Latvija pirmajā vietā” – deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem “Attīstībai/Par” un “Konservatīvajiem”, kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei “Saskaņai”, kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja 59,4% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
CO2
CO2

Man liekas, ka problēma bija Pabrika plaši reklamētā ambīcija būt par premjeru. Nu kāds viņš premjers un kādi viņa cīņu biedri ministri…

ērce
ērce

Šai partijai būtu derējis sakarīgāks nosaukums kā “Attīstībai/Par”. Varbūt tas vēl būtu devis dažu simtu balsis.

zinātāja
zinātāja

Pabrik, pateicies azartspēļu lobētājam. Tu jau zini, kas tas par ministru.

Tija
Tija

Būtu labā k domājuši kā uzvarēt nākamajās vēlēšanās – tagad strīdoties, pazaudēs pēdējos atbalstītājus