Oligarhu lieta: Šlesers pieprasa Zatleru saukt pie kriminālatbildības

Šlesers

Tā dēvētajā oligarhu lietā kaislības sit augstu vilni. Šlesers ir nikns par eksprezidenta Valda Zatlera iepriekš pausto, ka sazvanīšanās ar Aināru Šleseru bijusi sadzīviska rakstura nevis “lūgšanās pārvēlēt”.

Publicējam nerediģētu Aināra Šlesera iesniegumu oligarhu lietas izmeklēšanas komisijai, saglabājot autora rakstības stilu:

“Komisija paskaidrojumu sniegšanai ir aicinājusi vairākas personas, tostarp mani, kā arī Valdi Zatleru. 2017.gada 4.decembrī uzaicinātā persona Valdis Zatlers Komisijai liecināja: “Šlesera apgalvojums, ka esmu zvanījis un lūdzies, ir meli”.

2017.gada 06.decembrī V.Zatlers LTV raidījumā “Rīta Panorāma” uz jautājumu, vai Šleseram zvanījis, atbildēja, ka ir zvanījis. V.Zatlers gan apgalvoja, ka zvanījis tikai, lai apsveiktu mani kā toreizējo politiķi ar bērna piedzimšanu.

Vēlos norādīt, ka arī šāds zvans, par kuru televīzijā stāstīja V.Zatlers, tiešām bija – V.Zatlers, pieļauju, ka 2011.gada 25.maijā, man zvanīja un apsveica ar bērna piedzimšanu. Man ļoti žēl, ka sava pašlabuma dēļ V.Zatlers tagad piesauc bērnus un apsveikšanu, kuriem nebija nekāda sakara ar viņa centieniem visiem spēkiem panākt viņa pārvēlēšanu. Bet tas nu ir viņa dabā, tāpat kā “pateicības” un Saeimas atlaišana viņa nepārvēlēšanas dēļ.

V.Zatlera norādīto apsveikumu sakarā ar bērna piedzimšanu, ko viņš izteica tikai dažas dienas pirms Saeimas atlaišanas, kura viņa prāt bija jāatlaiž manis dēļ, uztvēru kā pēdējo “pielīšanas” mēģinājumu, lai panāktu manis pārstāvētās partijas viedokļa maiņu par viņa (ne)pārvēlēšanu, jo citāda izskaidrojuma tam nebija.

Manuprāt, šādi viņš rīkojās, lai slēptu savu gļēvulīgo dabu – viņam noteikti bija skaidrs, ka viņu nepārvēlēs uz otro prezidenta termiņu viņa paša vainas dēļ, tādēļ viņš jau bija sagatavojies 28.maijā atlaist Saeimu, kā viņš pats apzīmēja oligarhu, t.i., manis (jo par tādu viņš apzīmēja arī mani), dēļ. Tikai negodīgs un divkosīgs cilvēks var atriebties, atlaižot kādu, un vēl vienlaikus smaidīt viņam sejā un vēl pat apsveikt!

V.Zatlers apzināti maldina sabiedrību un Komisiju – vēl pirms paša nu jau atzītā zvana man 2011.maija beigās, viņš zvanīja man arī maija pirmajā pusē. Telefonsaruna, kuras laikā viņš lūdza atbalstu viņa pārvēlēšanai, notika maija pirmajā pusē. V.Zatlera telefona zvana laikā es atrados Saeimā, LPP frakcijā, tādēļ šīs sarunas faktu piefiksēja vairāki citi deputāti, tai skaitā apvienības “Par labu Latviju” biedri. Sarunas būtība bija tāda, ka V.Zatlers lūdza viņa pārvēlēšanu. Savukārt, es paskaidroju, ka Latvijas Pirmā partija kā konservatīvā partija atbalsta kristīgās tradīcijas un ģimenes vērtības, tādēļ, atbalsts V.Zatlera otrreizējai ievēlēšanai būs tikai tad, ja V.Zatlers arī atbalstīs šīs vērtības. Kā zināms, V.Zatlers izvēlējās atlaist Saeimu, bažījoties par savu amata krēslu, nevis ievērot jelkādas vērtības.

Pirmkārt, nozīmīgi ir tas, ka V.Zalters ar savu 4.decembra atzīšanos televīzijā, ka tomēr ir zvanījis Šleseram, ir publiski atzinies, ka melojis Komisijai, kurai iepriekš apgalvoja, ka neesot zvanījis Šleseram.

Otrkārt, secināms, ka V.Zatlers joprojām nekaunīgi turpina maldināt Latvijas sabiedrību, tai skaitā par to, ka it kā neesot lūdzis man un nav pat pārrunājis ar mani jautājumu par savu pārvēlēšanu Valsts prezidenta amatā uz otru termiņu. Diemžēl, V.Zatlers kārtējo reizi “aizmirsis” pat savas darbības – ka 2011.gada 18.maijā vispirms vērsās pret kristīgām vērtībām, bet jau nākamajā dienā pilnībā bija mainījis savu viedokli un plašsaziņas līdzekļos redzamajās fotogrāfijās gozējās kopā ar mani, pēkšņi atbalstot tās. Loģiski, ka cilvēku, kuram, kā izrādījās dzīvē, nemaz nav patstāvīgas vērtības sistēmas, kurš viedokli spēj mainīt diennakts laikā, un kurš neatbalsta ģimenes vērtības, es nevarēju atbalstīt ievēlēšanai uz otro termiņu.

Nepārprotami ir pierādāms fakts, ka V.Zatlers pārrunāja ar mani vēlamo LPP un apvienības “Par labu Latvija” atbalstu viņa pārvēlēšanai. Šādas sarunas noteikti ir pierādāmas un tās, manuprāt, ir tiesībsargājošo iestāžu rīcībā. Galu galā, Komisijas locekļiem ir pielaide operatīvajiem materiāliem un manis noklausīšanās gan par politiskiem, gan privātiem jautājumiem notika daudz gadu garumā, tādēļ ir iespējams pārliecināties par V.Zatlera apzināti nepatieso liecību sniegšanu Komisijai.

Saskaņā ar Parlamentārās izmeklēšanas komisiju likuma 11.pantu persona par apzināti nepatiesu paskaidrojumu saucama pie kriminālatbildības.”

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar