OIK izmeklēšanas komisiju, “nevis kaut kādu šovu” vadīs Ieva Krapāne

Par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Ieva Krapāne (KPV LV).

Viņa akcentēja, ka vadīs izmeklēšanas komisiju “nevis kaut kādu šovu”.

Par komisijas sekretāru tika ievēlēts parlamentārietis Mārtiņš Šteins (AP).

Komisijā strādās arī deputāti Arvils Ašeradens(JV), Ivars Zariņš (S), Sandis Riekstiņš (JKP), Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) un Viktors Valainis (ZZS).

Publiski pieejamā informācija rāda – pirms ievēlēta 13.Saeimā, Ieva Krapāne strādāja par pašvaldības policijas lietvedi Ikšķilē. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Krapānei ir augstākā izglītība – viņa ieguvusi pirmsskolas izglītības un sākumskolas skolotāja specialitātes.

Parlamentārā komisija atbilstoši 23.maijā pieņemtajam lēmumam strādās sešus mēnešus.

Maija pirmajā pusē atbilstoši Satversmei parlamentā tika iesniegti nepieciešamie 34 deputātu paraksti komisijas izveidei. Kā pirmais par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu parakstījies tās iniciators, opozīcijas deputāts Didzis Šmits (KPV LV). Tāpat parakstījušies vairāki Zaļo un zemnieku savienības deputāti, citi “KPV LV” iekšējie opozicionāri, pie frakcijas nepiederošie un partijas “Saskaņa” deputāti.

Parlamentāro izmeklēšanu paredzēts veikt par valsts rīcību, izveidojot Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normām neatbilstošu valsts atbalsta sistēmu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem resursiem un koģenerācijā. Tāpat paredzēts izmeklēt, kāpēc notikusi neatbilstoša un nepietiekama šo sistēmu uzraudzība un kontrole.

Izmeklēšanas pamatojums un tajā noskaidrojamie jautājumi sagatavoti uz apmēram astoņām lapām.

Apņemšanās likvidēt OIK bija viens no galvenajiem partijas “KPV LV” priekšvēlēšanu solījumiem. Pašlaik šīs partijas ministrs Ralfs Nemiro vada par OIK jautājumu atbildīgo Ekonomikas ministriju un meklējot risinājumus OIK likvidēšanai, turklāt tādā veidā, lai valstij nerastos lielas izmaksas. Nemiro paudis atbalstu parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Sneiks
Sneiks

Mazo bērnu skolotāja vadīs tik apjomīgas afēras izmeklēšanas komisiju? Tas jau ir šovs ,- bez maskām gan.
Protams ievērojami ētiskāk kā tad, kad zaglis, kas kliedz – ķeriet zagli!
Ekspansīvs, bet pilnīgi neprofesionāls domājamās četrgades sākums.

Raimonda
Raimonda

Nu, diezgan jau liels sviests. OIK jau vairāk tika TEC-2 jeb Krievijas dabas gāzei. Tagad Zariņš, kas vienmēr ir par dabas gāzi, kas arī skaidrs kāpēc, nu apkaros OIK, kas aizgājis mazākajai atbalsta daļai – pašu AER. My, oh my. :)