Ogres mērs Egils Helmanis būs Gerharda padomnieks

Ogres novada domes priekšsēdētājs Nacionālās apvienības valdes loceklis Egils Helmanis, kas līdz valdības maiņai bija padomnieks pašvaldību jautājumos savam partijas biedram vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam, līdz ar Gerharda kļūšanu par zemkopības ministru, sniegs viņam padomus lauksaimniecības jautājumos.

Lai gan piesauc konsultācijas meliorācijas jautājumos, Gerhards neslēpj, ka padomnieka algošanai ir politisks motīvs, vēsta Latvijas Radio.

Ogres mēra Nacionālās apvienības valdes locekļa Egila Helmaņa ikdiena ir visai aizņemta, var spriest pēc viņa amatiem, kā arī gadiem ilgās tiesvedības, kurā viņš apsūdzēts par izspiešanu. Līdztekus viņš vada virkni komiteju un komisiju domē, bet laikā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Nacionālās apvienības politiķis Kaspars Gerhards, Helmanis bija viņa padomnieks, kā arī ministrijas pārstāvis Salacgrīvas ostas valdē, kurā ir aizvien.

Pēdējā Ogres novada domes sēdē deputāti mēram atļāva no pašvaldību ministra padomnieka krēsla pārsēsties zemkopības ministra Gerharda padomnieka amatā. Domniekiem Helmanis minēja vienu jomu, kurā sniegs padomus – meloriācijas sistēmas, kas esot bojātas daudzās vietās un aktuālas visai Pierīgai. Viņiem jautājumu nebija. Meliorācijas lietas kā vienīgo pienākumu savam gan vēl tikai topošajam padomniekam min arī pats zemkopības ministrs Gerhards.

“Ogres novads ir viens no lielākajiem novadiem Latvijā. [Novads] ir ar attīstītu lauksaimniecību, un ir daudz jautājumu, kas ar to saistīti,” pauda Gerhards.

Zemkopības ministra padomnieku alga ir ap diviem tūkstošiem eiro mēnesī. Vairāk nekā septiņu minūšu ilgajā telefonsarunā ar Latvijas Radio neko vairāk par meliorācijas pienākumiem Helmanis minēt negribēja. Bez atlīdzības Helmanis iecelts arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas nule izveidotajā teritoriālās reformas konsultatīvajā padomē, kurā būs vēl četru pašvaldību vadības pārstāvji. Ministrs Juris Pūce no “Attīstībai/Par!” stāsta, ka padomē iekļauti dažādu pašvaldību pārstāvji.

Gerhards zemkopības ministra amatā ieviesis arī jaunu praksi, izveidojot ministra biroja vadītāja vietnieka amatu. Arī tajā iecelta viņa partijas pārstāve – Saeimas deputāta Jāņa Iesalnieka laulātā Aija Iesalniece

Avots: Latvijas radio

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar