Notiesājoša sprieduma dēļ zaudējis mēra amatu, Truksnis turpinās strādāt Jūrmalas domē padomnieka statusā

Gatis Truksnis

Latvijas Zaļās partijas (LZP) politiķis Gatis Truksnis pēc notiesāšanas viltus komandējuma lietā un Jūrmalas domes deputāta mandāta un mēra vietas zaudēšanas pieņemts darbā par Jūrmalas vicemēra Jāņa Lediņa (LZP) padomnieku, lai “turpinātu pildīt vēlētājiem dotos solījumus”, vēsta LTV raidījums “De facto”.

Augstākas tiesas Krimināllietu departaments 25.novembrī atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas pērnā gada 29.novembra spriedumu, ar kuru Jūrmalas mērs Truksnis tika atzīts par vainīgu apsūdzībā par dienesta viltojumu saistībā ar komandējumu un sodīts ar naudas sodu 5000 eiro apmērā. Stājoties spēkā notiesājošam spriedumam, Truksnis zaudēja deputāta amatu un līdz ar to arī mēra krēslu. Notiesāta tika arī bijusī viņa biroja vadītāja Ingrīda Vilkārse.

Lietu ierosināja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas pētīja Trukšņa attiecības ar uzņēmēju Jūliju Krūmiņu un ilgāku laiku noklausījās Trukšņa sarunas un viņu novēroja. No visām aizdomām, kas sākotnēji tika izvirzītas pret Truksni, to skaitā par nelikumīga partijas finansējuma pieņemšanu un par iespējamu kukuļa pieņemšanu, proti, dzīvokļa bezatlīdzības lietošanu Krūmiņa meitai piederošajā projektā “Turaidas kvartāls”, līdz tiesai nonāca tikai lieta par viltus komandējumu, bet pārējās tika izbeigtas KNAB vai prokuratūrā.

Kā vēsta raidījums, pēc notiesājoša sprieduma Truksnis palicis strādāt Jūrmalas domē, lai, kā klāsta partijas biedri, turpinātu pildīt vēlētājiem dotos solījumus. Domes priekšsēdētāja biroja vadītājas amatu saglabājusi arī par dienesta viltojumu notiesātā Vilkārse, kas bija izdomājusi Trukšņa prombūtni piesegt ar viltus komandējumu.

“Ne tiesas spriedumā, nedz arī likumā nav noteiktas nekādas papildu sankcijas, ka mēs nedrīkstam nekur strādāt, nedrīkstam būt kaut kādās politiskās organizācijās vai biškopju biedrībās vai golfa klubos. (…) Es kā domes priekšsēdētājs un deputāts zaudēju deputāta amatu un domes priekšsēdētāja amatu. Tā kā, ja kāds domā, ka tas ir nepietiekoši smags trieciens vai sods par šādu nenotikušu komandējumu, tad tā tas cilvēks var domāt,” situāciju komentējis Truksnis.

Līdzšinējā Trukšņa vietniece un iespējamā nākamā domes priekšsēdētāja Rita Sproģe (ZZS/LZP) apgalvo, ka Trukšņa kļūšana par vicemēra Lediņa padomnieku bijis visas koalīcijas lēmums. “Tā bija tāda situācijas risināšana, lai šajā situācijā nepalaistu garām tādu ļoti zinošu un ilgi strādājošu kadru kā Truksni,” piebildis Lediņš.

Savukārt LZP vadība pēc sākotnēji skaļajiem solījumiem Truksni izslēgt no partijas tagad par to lemt vairs negrasās.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Karlsons
Karlsons

Nu , un tad ? Nākošajās vēlēšanās Truksni atkal ievēlēs !

kursa biedrs
kursa biedrs

Tā nav dome, tā ir mafija.