Nodibināta partija “Republika”

Sandis Ģirģens, Vjačeslavs Dombrovskis

Sestdien partijas “Republika” dibināšanas sapulcē par politiskā spēka līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Saeimas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis un bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, bet par partijas domes priekšsēdētāju – parlamentāriete Evija Papule.

Līdz ar Dombrovski un Ģirģenu valdē ievēlēti vēl pieci locekļi – zvērināts advokāts Aleksandrs Kazačkovs, kādreizējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Antonovs, AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca” valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs un Saeimas deputāti Kaspars Ģirģens un Ēriks Pucens

Par partijas domes priekšsēdētāju ievēlēta bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece, pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāte Evija Papule.

Dombrovskis politiskā spēka dibināšanas sapulcē sacīja, ka “Latvija ir nogurusi no pretnostatīšanas un strīdiem”. 

Cīnoties ar iekšējiem ienaidniekiem, novārtā esot atstāta valsts ekonomiskās attīstības mērķtiecīga virzība. 

“To izjūt ikviens sabiedrības loceklis, jo trūkst pietiekamu līdzekļu veselības aprūpei, izglītībai, ģimeņu atbalstam, cilvēka cienīgu pensiju nodrošināšanai,” norādīja Dombrovskis. 

Pēc viņas paustā, “Republika” piedāvā plānu, kā valstij pelnīt un augt, lai ikviens sabiedrības loceklis var atļauties dzīvot labāk.

Savukārt otrs līdzpriekšsēdētājs Ģirģens norādīja, ka Latvijas nacionālajām interesēm, ko nosaka valsts iedzīvotāji, ir jābūt visu Latvijas iekšpolitisko un ārpolitisko lēmumu pamatā.

Ģirģens par jauno partiju REPUBLIKA, tās vērtībām un spēku apvienošanu ar Vjačeslavu Dombrovski…

Šodien kopā ar domubiedriem dibinājām jaunu partiju REPUBLIKA. Tā būs centriska partija, kurai ir skaidra vīzija, kā valstij nodrošināt stabilu un proaktīvu ekonomikas attīstību un labklājību iedzīvotājiem, lai ikviens cilvēks varētu atļauties dzīvot labāk. Mūsu prioritāte būs Latvijas Republikas nacionālās intereses, kas vieno visus iedzīvotājus un kurām ir jābūt visu Latvijas valsts iekšpolitisko un ārpolitisko lēmumu pamatā. Ekonomikai un man sirdij tuvai jomai drošībai ir jākalpo valsts izaugsmei. Atbildīga nodokļu politika un tautsaimniecības nozaru attīstība, drošība un korupcijas izskaušana, gudra diplomātija un izglītība, veselīga sabiedrība un sports ir atslēgas vārdi spēcīgai valsts attīstībai, pretēji pašreiz īstenotajai īstermiņa politikai, ko apliecina apjomīgais ārējais valsts parāds, lielais nabadzības īpatsvars un haotiskie valdības lēmumi, kā arī ilgus gadus kultivētie politiskai elitei pietuvinātie karteļi un publiskie pasūtījumi. Ņemot vērā pandēmiju un ierobežojumus, pats dibināšanas process ilgs desmit dienas. Ja arī tu vēlies mums pievienoties kā biedrs vai aktīvi līdzdarboties, aizpildi anketu: https://forms.gle/Ly2e6AztnvD1PqVo7

Posted by Sandis Ģirģens on Sestdiena, 2021. gada 28. augusts

“Ekonomikai un drošībai ir jākalpo valsts izaugsmei. Mūsu prioritāte būs atbildīgas politikas veidošana īstermiņā un ilgtermiņā, nodrošinot labklājības celšanos katrā ģimenē,” solīja Ģirģens.

Viņš uzskata, ka atslēgas vārdi valsts attīstībai ir atbildīga nodokļu politika un tautsaimniecības nozaru attīstība, drošība un korupcijas mazināšana, gudra diplomātija un izglītība, veselīga sabiedrība un sports. Politiķis sapulcē pauda, ka pašlaik tiek īstenota īstermiņa politika, “ko apliecina apjomīgais ārējais valsts parāds, lielais nabadzības īpatsvars un haotiskie valdības lēmumi, kā arī ilgus gadus kultivētie politiskai elitei pietuvinātie karteļi un publiskie pasūtījumi”.

Šodien prezentēta arī partijas programma, kas ietver redzējumu par darāmajiem darbiem un sasniedzamajiem rezultātiem tautsaimniecības, reģionu attīstības, labklājības, veselības, ģimeņu atbalsta, izglītības, zinātnes, sporta, kultūras, ārpolitikas, iekšējās un ārējās drošības, valsts pārvaldes un tieslietu jomās.

Ievērojot pašlaik spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības, sapulce notika attālināti. Dombrovskis apgalvoja, ka desmit dienu laikā pēc dibināšanas sapulces vairāk nekā 200 cilvēku, kuri atbilst likuma prasībām, notariāli apliecinās savu piekrišanu partijas dibināšanai, un organizācija tiks juridiski izveidota.

“Republika” pozicionē sevi kā pragmatisku un profesionālu centrisko partiju. Tās pamatmērķis ir vienot Latvijas sabiedrību kopīgas valsts un ekonomikas attīstības vīzijas īstenošanai.

“Tikai šādi ir iespēja nodrošināt iedzīvotājiem augstu labklājības un drošības līmeni, nodrošināt adekvātu veselības aprūpes, sociālās aizsardzības un izglītības finansēšanu,” teikts partijas programmā.

“Republika” sola četru gadu laikā nodrošināt vidējā mēneša atalgojuma līmeni valstī 2000 eiro apmērā un papildu ikgadējus budžeta ieņēmumus sešu miljardu eiro apmērā.

“Trīs gadu laikā apsteigsim Lietuvas ienākumu līmeni uz iedzīvotāju, astoņu gadu laikā – arī Igauniju. Vienas paaudzes – divdesmit gados – laikā panāksim Zviedrijas ienākumu līmeni,” norādīts politiskā spēka programmā.

Topošās partijas pārstāvjus vienojot kopēja izpratne par galvenajām vērtībām – gādība par ikvienu Latvijas cilvēku, atbildība par saviem darbiem, nepieciešamība nemitīgi attīstīt savas prasmes. “Republika” nepiedalīšoties šauru nišu politikā, kā arī meklēšot vienojošo, nevis to, kas šķeļ sabiedrību.

“Mēs ticam nākotnei patiesā tautvaldībā, kur vara ir tuvu tautai, un tā ir atbildība tautas priekšā,” pausts programmā.

Ekonomikā kā stratēģiskās attīstības virzienus partija noteikusi bioekonomiku, rūpniecību, transportu un loģistiku, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, medicīnas un veselības pakalpojumu eksportu, savienotājpilsētas veidošanu. Partija apņēmusies fokusēties uz preču un pakalpojumu eksporta veicināšanu, palielinot to par 50% četru gadu laikā un dubultojot eksporta apmēru desmit gadu laikā.

Reģionālajos attīstības centros “Republika” plāno veidot konkurētspējīgu piedāvājumu ārvalstu investīcijām rūpniecībā – industriālas zonas, kvalificēta darbaspēka mācības, nodokļu stimuli.

Politiskais spēks sola arī panākt starptautiski konkurētspējīgas elektroenerģijas cenas ražotājiem un eksportētājiem, pārskatot obligātā iepirkuma komponentes atbalsta politiku.

Kā partijas iecere programmā norādīta arī “Rīga Campus” – akadēmiskas pilsētas un reģionāla augstākās izglītības centra – izveide.

Politiķi sola arī stiprināt paaudžu solidaritātes sistēmu un būtiski pacelt vecuma pensijas, īpaši mazo pensiju saņēmējiem nodrošinot, ka neviens pensionārs nesaņems pensiju, kas ir mazāka par 400 eiro mēnesī.

Veselības aprūpē “Republika” apņēmusies izveidot iedzīvotājiem un mediķiem saprotamu sistēmu, kas noteiks valsts, pašvaldību un iedzīvotāju tiesības un atbildību.

“Nodrošināsim visu resursu, tostarp cilvēkresursu, racionālu izmantošanu un atjaunošanu. Samazināsim rindas uz veselības pakalpojumiem, uzlabosim reālas iespējas speciālistu pieejamībai,” pausts partijas programmā, kurā tiek solīts arī samazināt pacientu iemaksas, paplašināt kompensējamo medikamentu pieejamību un nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu medicīnas darbiniekiem.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Cenzūra
Cenzūra

Puaro dzēš netīkamus reklāmas pasūtītājiem komentārus?..

ezītis
ezītis

banānu republika