No «Saskaņas» izslēgtie: par pārkāpumu tika uzskatīta vēlme saņemt skaidrojumus

Četri no Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas izslēgtie domnieki vēlējās diskutēt par vicemēra ievēlēšanu, “pārformulēt” jautājumu un “darīt to savādāk”.

Viens no šiem deputātiem Valērijs Petrovs LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka viņiem “nekā nav pret [vicemēra amatam virzīto “saskaņieti” Sandri] Bergmani”, bet par ko tieši radās domstarpības – viņš solīja atklāt pēc dažām dienām. 

Arī no frakcijas izslēgtais deputāts Aleksejs Rosļikovs teica, ka par pārkāpumu tika uzskatīta vēlme saņemt skaidrojumus.

Petrovs sacīja, ka nav skaidrs, kāpēc pieņemts lēmums par četru domnieku izslēgšanu no “Saskaņas” frakcijas, jo frakcijas disciplīna netika pārkāpta – balsojums nemaz nenotika. 

Petrovs skaidroja, ka domnieki vienkārši vēlējās sarunu par balsojumu, un “tajā formātā, kā tas bija iekļauts dienas kārtībā”, šie četri deputāti būtu pret, “gribējām runāt, pārformulēt, lai tālāk notiktu balsojums”.

“Gribējām to darīt savādāk, neviens negribēja mūs uzklausīt,” sacīja Petrovs.

Viņš gan neatklāja, kas tieši domniekus neapmierināja un ko tieši viņi vēlējās mainīt.

Petrovs solīja to darīt pēc dažām dienām, sākotnēji pavērojot, kas notiek, ko saka viņa citi kolēģi.

Rosļikovs savukārt uzsvēra, ka deputāta mandātu nenoliks: “Esmu gatavs pieņemt lēmumus, kas ir vērsti uz Rīgas attīstību un ir pamatoti. Balsot par kaut ko tikai tāpēc, ka kāds ir pateicis, – tā es strādāt neplānoju.”

Uz jautājumu, vai iebildumi bija saistīti ar Sandra Bergmaņa piemērotību amatam, Petrovs sacīja: “Ne līdz galam”.

“Nav nekas pret Bergmani, bet ir citi aspekti”, par kuriem šodien nerunās, norādīja Petrovs.

Viņš gan atzina, ka visiem četriem no “Saskaņas” izslēgtajiem domniekiem bija kopīgs viedoklis, “neviens negribēja mūs uzklausīt, teica – disciplīna, jādara, kā saka vairākums”.

Jautāts, vai viņi vēlējās piedāvāt citu kandidatūru vicemēra amatam, Petrovs sacīja, ka “nebija laika vērtēt, piedāvāt citu kandidātu, viss notika ātri”.

Viņaprāt, tas viss notika “uz emocijām”, pēc gandrīz 9 stundu garās sēdes, kurā ievēlēja jauno Rīgas mēru – Daini Turlo, bija jau ļoti vēls un visi bija noguruši.

Arī no Rīgas domes “Saskaņas” frakcijas izslēgtie deputāti Vadims Baraņņiks  un Vitālijs Dubovs esot vēlējušies rūpīgāk izvērtēt partijas virzīto kandidatūru vicemēra amatam, līdz ar to notikušais esot rezultāts “komunikācijas trūkumam frakcijā”, pauda abi politiķi.

Baraņņiks sacīja, ka izplatītā versija par to, ka konkrētie četri deputāti negribēja vicemēra amatā atbalstīt Sandri Bergmani nav īsti patiesa.

Viņš arī norādīja, ka neviens nav atteicies atbalstīt Oļega Burova (GKR) kandidatūru amatam Rīgas brīvostā, jo arī šo jautājumu deputāti rosinājuši izvērtēt kārtīgāk, ņemot vērā to, ka arī “Saskaņa” bija plānojusi virzīt savu kandidātu šim amatam.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka viņam nav nekāda naida pret nu jau bijušās frakcijas kolēģiem, jo viņš strādājot rīdzinieku labā, nevis tāpēc, lai uzturētu koalīciju un “nodarbotos ar matemātiskiem aprēķiniem”.  

“Mans un kolēģu viedoklis bija, ka vienkārši jāizrunā šī situācija, jāsaprot nianses, kas varēja būt neizrunātas, un pieņemt atbildīgu lēmumu,” Baraņņiks komentēja LTV.

Savukārt Dubovs pauda viedokli, ka notikušais ir “komunikācijas trūkums frakcijā”, taču viņa lēmums pēc pēdējiem notikumiem bijis “loģisks”. Viņš gan skaidri neminēja, kādi vēl procesi frakcijā notiek, kas likuši viņam pieņemt konkrēto lēmumu.

Komentējot turpmāko darbu domē, Dubovs sacīja, ka šo jautājumu pagaidām ir grūti komentēt, jo vēl notiek sarunas ar kolēģiem.

Piektdien, 31.maijā, visi četri “dumpinieki” ir arī izslēgti no partijas “Saskaņa”, LTV apstiprināja partijas līderis Nils Ušakovs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar