Neticis 14.Saeimā, Rancāns pametīs “Konservatīvos”

Rancāns

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns nolēmis pamest partiju “Konservatīvie”.

Politiķis, kurš 14.Saeimas vēlēšanās startējis no minētās partijas, bet jaunajā sasaukumā nav ticis, sociālajā vietnē “Facebook” paziņojis par lēmumu izstāties no partijas “Konservatīvie”.

Viņš norāda, ka vēlēšanu rezultāti rāda, ka partija “Konservatīvie” ir zaudējusi vēlētāju uzticību. “Tas ir patiesības mirklis partijai un arī man. Mēs esam saņēmuši vēlētāju vērtējumu mūsu darbībai iepriekšējā periodā. Tas ir absolūti negatīvs. Tā ir arī mana politiskā atbildība. Tāpēc es esmu nolēmis izstāties no partijas “Konservatīvie”, vēsta Rancāns.

Politiķis norāda, ka iesniegumu partijai jau ir nosūtījis un piebilst, ka šāds lēmums viņam briedis jau sen. Rancāns skaidro, ka agrāk šo lēmumu nav pieņēmis, jo juties atbildīgs par to, ka krīžu laikos nav pareizi šķelt partiju un radīt politiskās nestabilitātes riskus.

“Vēlētāju uzticības zaudējums ir pamatots. Man nav šaubu, ka iepriekšējās vēlēšanās vēlētājs balsoja par mums kā par konservatīvās ideoloģijas pārstāvjiem. Tomēr laika gaitā izrādījās, ka vārds “konservatīvs” partijas valdes un daļas biedru ieskatā ir relatīvs, elastīgs un stiepjams pēc vajadzības atkarībā no aktuālās konjunktūras,” uzsver deputāts.

Viņš skaidro, ka visi viņa iebildumi “noslīka” atsevišķu partijas biedru “konformisma un demagoģijas purvā”. “Partija izrādījās ar neskaidru ideoloģiju un likumsakarīgi nonāca identitātes krīzē. Tā sāka mētāties uz visām pusēm, apkalpot citu partiju vēlētāju intereses un pildīt citu partiju programmu ideoloģiskos punktus. Tā vairs nebija tā partija, kurā es iestājos 2018.gadā,” pamato Rancāns.

Viņš uzskata, ka tieši “Konservatīvo” vadības neadekvātums, nevēlēšanās ieklausīties un pārstāvēt konservatīvo vēlētāju parlamentā/valdībā ir novedis pie tik graujoša vēlēšanu rezultāta. Vēlēšanu iznākums – 3,09% parāda, ka par partiju šoreiz balsoja tikai paši partijas biedri, viņu radi, draugi un kolēģi. Faktiski partijai šobrīd nav nekādas vēlētāju bāzes un šajā brīdī tā pārstāv vienīgi pati sevi un savus biedrus, turklāt arī ne visus. Vēlēšanu rezultāti arī nozīmē, ka plašākā sabiedrībā patvaļīgi interpretētajam “viltus konservatīvismam” nav praktiski nekāda atbalsta. Tāpēc ir laiks teikt ardievas šai partijai, “Facebook” atzīst Rancāns.

Viņš pateicas par politisko pieredzi, to uzskatot kā vērtīgu, solot ar daudziem secinājumiem dalīties ar tiem, kuri plāno kādreiz startēt lielajā politikā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar