Neraugoties uz jukām partijā, “Saskaņa” maijā populārākā

Maijā populārākās partijas pozīciju, ja cilvēkiem jautā par Saeimas vēlēšanām, saglabājusi “Saskaņa”, vēsta Latvijas Televīzija.

“Saskaņa” maijā saņemtu 17,5% vēlētāju atbalstu. Tomēr “Saskaņai” ir arī lielākais reitinga kritums – par 2,2 procentpunktiem salīdzinājumā ar aprīļa datiem.

Otrā biežāk minētā partija – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), par kuru maijā balsotu 8,8%, trešā – Nacionālā apvienība, kam balsi sola 8,6% vēlētāju. Abām šīm partijām lielākais reitingu kāpums – 1,9 procentpunkti.

Ceturtā biežāk minētā partija bijusi Jaunā konservatīvā partija ar 7,9% vēlētāju atbalstu. Šim politiskajam spēkam Saeimas vēlēšanās balsis sola par 0,7 procentpunktiem mazāk vēlētāju nekā iepriekšējā mēnesī.

Tad seko “Jaunā Vienotība”. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi vērojams  neliels pieaugums, un pašlaik to atbalsta  6,1% vēlētāju. “Attīstībai/Par!” saņemtu 5,9% vēlētāju balsu, un arī neliels kāpums.

Par gandrīz procentpunktu vairāk balsotāju solās atbalstīt Latvijas Reģionu apvienību, un maijā par šo politisko spēku balsot gatavi ir 4% vēlētāju.

Negatīvas tendences turpinās “KPV LV” reitingā – šobrīd par šo spēku balsot sola 2,4% vēlētāju. Salīdzinājumā ar aprīli partijas reitingam ir 0,4% procentpunktu kritums.

Vēl 1,9% aptaujāto vēlētāju teikuši, ka balsotu par “Progresīvajiem” –  neliels pieaugums attiecībā pret iepriekšējo mēnesi, bet pusotra procenta būtu gatavi balsot par Latvijas Krievu savienību. Gandrīz 17% vēlētāju nebija izlēmuši, par ko balsot, bet gandrīz katrs piektais teicis, ka Saeimas vēlēšanās, ja tās notiktu tagad, nepiedalītos.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Foto: ekrānuzņēmums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar