Muižniece taisnojas, kāpēc pedagogu prasības nav īstenojamas

Anita Muižniece

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasības īstenošana par slodžu izmaiņām prasītu nozarei piesaistīt vairākus tūkstošus skolotāju, norāda izglītības ministre Anita Muižniece (K).

Politiķe atsaucās uz prasību par pedagogu darba slodzes izlīdzinājumu, kas paredz, ka 60% no darba slodzes skolotājs vadītu mācību stundas, savukārt 40% no darba slodzes gatavotu mācību stundas un veiktu pārējos pienākumus. Viņa atkārtoti norādīja, ka šādas kārtības ieviešanai Latvijā būtu nepieciešami vēl vismaz 4000 pedagogu.

Vakar notikušās tikšanās laikā LIZDA vadība izklāstījusi savas prasības par pedagogu slodžu sabalansēšanu un atalgojuma pieauguma grafika izstrādi, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) esot uzklausījusi vairāku partneru iebildumus.

Lai gan arodbiedrība solījusi organizēt piketu 6. septembrī, puses esot vienojušās pirmdiena tikties plašākā sanāksmē, kurā piedalīsies IZM, Finanšu ministrijas, premjera biroja, LIZDA, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

Runājot par prasību mainīt darba slodzes sadalījumu, Muižniece izcēla, ka šobrīd jau tiek ieviesti un plānoti vairāki risinājumi, kas sekmēšot slodzes sabalansēšanu, piemēram, skolu tīkla optimizācija un plāni par slodzes pārdali mācību gadu griezumā.

Muižniece izcēla, ka LIZDA nav vienīgais IZM partneris, ar kuru ir jādiskutē par nozares jautājumiem. Kompromiss esot iespējams, kad visas iesaistītās puses nonāk pie racionālām un konstruktīvām idejām un piedāvājumiem.

Kā ziņots, ceturtdien LIZDA pie Saeimas rīkoja piketu, kurā pulcējās vairāki tūkstoši pedagogu. Protesta akcijas laikā LIZDA neesot izdevies panākt garantijas tās izvirzīto prasību izpildei.

Pēc tikšanās ar Muižnieci LIZDA vadītāja Inga Vanaga sacīja, ka IZM nepiekāpās nevienā no trijām pedagogu izteiktajām prasībām. Par tālākajiem soļiem arodbiedrība lems 20.jūnijā gaidāmajā LIZDA kopsapulcē

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


12
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
skolnieciņš
skolnieciņš

Nu pretīgs gan tai Muiņiecei ir purns!

balss no IZM
balss no IZM

Jā, smuka viņa nav, kas nav tas nav, bet glupa gan, kas ir, tas ir

Trirektors
Trirektors

Mācību līdzekļi kompota izglītībai arī nav un saturs ar metodi arī ir pakaļā, jo neder tālmācībai. IZM dara visu ko, lai tik nevarētu kārtīgi parādīt skolēnu zināšanu katastrofisko stāvokli.

mitjka
mitjka

kamēr ministrija menedžēs naudu sportam ,sporta būvēm nekas skolotāju atalgojumu ziņā nemainīsies .!

Skolmeistars
Skolmeistars

IZM jau ilgāku laiku pilnvērtīgu nepilda savas funkcijas un nodarbujās ar naudas apgūšanu.

Jana
Jana

Kā jau nelaiķis Ķīlis teica – valsts augstskolu un skolu ir vienkārši par daudz esošajam izglītojamo skaitam. Te arī atslēga uz algām un sasniedzamo mācību procesa kvalitātes kritērijiem. Sveikas, pašvaldības, kas jorpojām nav gatavas slēgt nevelkošās skolas.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Galvenais, ka tā pretīgā Znotiņa netika ievēlēta. Šitā Muižniece lai sēd.

G. A.
G. A.

Algas ir jātrīskāršo, lai skolās atgrieztos skolotāji vīrieši!

...
...

likvidēt IZM!

Sekretārs
Sekretārs

Kur lauķi strādās ?

Mierinna
Mierinna

No ka var te spīdzināt to nabadzīti it kā būtu pagasta sekretāre un saprastu ko burbulē Jauna kleita jāmeklē vēlēšanu runām, vagas jāravē un vispaŗ liekat mieru

Anita
Anita

Liekat mani mierā , līdz jaunai valdībai kaut kā novilkšu , tad aiztīšos !