Muižniece lēmumu uzņemties ministres amatu “pieņēmusi gana viegli”

Anita Muižniece

Topošās izglītības ministres Anitas Muižnieces (JKP) galvenā prioritāte, nonākot amatā, būs “izdarīt visu iespējamo”, lai visi skolēni 1.septembrī atgrieztos klātienes mācībās.

Kā politiķe stāstīja intervijā Latvijas Radio, tuvākā mēneša laikā Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) būtu jāizstrādā precīzi scenāriji un jādefinē rīcība dažādās situācijās, lai neatkārtojas aizvadītā mācību gada situācija, kad liela daļa skolēnu Covid-19 pandēmijas apstākļos ļoti ilgstoši mācījās attālināti.

Kā citu darba prioritāti Muižniece minēja arī darbu pie pedagogu atalgojuma celšanas.

Kopumā gan nekādas milzīgas reformas IZM darbā topošā ministre nesola un viņa vairāk būšot darbu turpinātāja, jo esot daudz lietu, kas nozarē ir iesāktas un jāturpina.

Taujāta, kāpēc tad izglītības ministres amatā bija jāmaina Ilga Šuplinska (JKP), Muižniece sacīja, ka varot tikai atkārtot Jaunās konservatīvās partijas (JKP) līdera Jāņa Bordāna teikto, ka izmaiņas ir koalīcijas partiju vienošanās rezultāts un tās neesot “stāsts par to, ka kādas lietas nav darītas vai tikušas darītas slikti”.

Pēc Muižnieces teiktā, esot brīži, kad, jūtot sabiedrības viļņošanos, ir jānāk klajā ar kādiem restarta priekšlikumiem, un ministru nomaiņas esot iespēja valdībai restartēties un ienest kādas jaunas vēsmas.

Muižniece teica, ka lēmumu uzņemties ministres amatu viņa pieņēmusi gana viegli, jo uzskata, ka, balstoties uz līdzšinējo pieredzi izglītības jomā, spēšot pildīt pienākumus.

Kā zināms, Saeimas deputāte un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Anita Muižniece (JKP) piekritusi kļūt par izglītības un zinātnes ministri pēc tam, kad Jaunā konservatīvā partija, “izpildot sabiedrības vēlēšanos”, no šī amata izmeta Ilgu Šuplinsku.

Viņa apliecināja, ka ir saņēmusi attiecīgu partijas uzaicinājumu un piekritusi tam, paužot gatavību turpināt kolēģes Ilgas Šuplinskas (JKP) iesāktos darbus, proti, nākamnedēļ virzīt Saeimā Augstskolu likumprojekta apstiprināšanu un sakārtot izglītības iestādes tā, lai 1.septembrī visiem skolēniem būtu iespējas atsākt mācības klātienē.

Viņa uzsvēra, ka ir gatava iestāties par taisnīgu un pedagogu prestižu veicinošu atalgojuma sistēmu.

LETA jau vēstīja, ka Šuplinska atstās Jauno konservatīvo partiju (JKP), ja politiskais spēks viņu atsauks no ministres amata, trešdien preses konferencē žurnālistiem paziņoja ministre.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zemnieks
zemnieks

Manam nāburgam šī derētu par sievu.

Inga
Inga

Jo neko nesaprot no jomas, ko uzņēmusies, bet dikti gribās pasēdēt ministra krēslā

Stienis
Stienis

Ja Muižniece akli sekos pašiecelto epidemiologu dramatizētajam viedoklim, višam šīm stratēģijām nebūs nekādas jēgas. Bērniem jāmācās klātienē skolās uz pilnu slodzi bez maskām.