Mani grib nomelnot, un pret manu amatu neizrāda pienācīgu respektu – Bordāns par LTV žurnālistes “uzbrukumu”

Jānis Bordāns

Plašu ievērību izpelnījušās tieslietu ministra Jāņa Bordāna nicinošās atbildes televīzijas žurnālistei (video apskatāms publikācijas beigās), kura no viņa vēlas noskaidrot, kāpēc ministrs ir noraidījis priekšlikumus nelegālo tabakas izstrādājumu apkarošanas jomā. Publicējam paša ministra redzējumu uz notikušo (saglabāta oriģinālrakstība).

Par komunikāciju.

Tāda ir mediju darba specifikas garoziņa mūsdienu informatīvajā telpā. Skatītājiem pirmajā plānā tiek pasniegta komunikācijas forma, nevis jautājuma saturs. Ikdienā strādājot ar dažādiem tiesiskuma jautājumiem, manā darbā ir neskaitāms vēstuļu skaits un risināmās problēmas. Sabiedrība sagaida argumentētu un pamatotu tieslietu ministra viedokli. Šāda iespēja netiek dota, trepēs un garāmejot to nav iespējams pasniegt kvalitatīvi.

Par piespiedu darbu.

Piespiedu darba kā administratīvā soda efektivitāte ir izvērtēta jau administratīvo sodu reformas koncepcijā 2013.gadā. Kopš tā laika jau ir pieņemts Administratīvās atbildības likums, kas stātos spēkā 1.1.2020. Šī gada vasarā jau bija sniegta atbilde iekšlietām, ka piespiedu darba ieviešana nebūtu eefektīva, bet jācīnās ar naudas sodu nemaksātājiem un ar cēloņiem, nosakot arī citas ietekmīgākas sankcijas. Tāpat TM atgādināja, ka tai ir uzdots pēc AAL stāšanās spēkā analizēt situāciju – naudas sodu izpildi, kā arī iesniegt attiecīgus priekšlikumus. Jau jūnijā savā vēstulē aicināju iekšlietu ministru sākt sarunas, ja viņš grib sākt ātrāk diskusiju par piespiedu darbu iespējamo ātrāko ieviešanu. Tagad pēc LTV sižetiem par kontrabandas cigarešu tirgošanu, tiek rādīts Tieslietu ministrijas virzienā.

Apstāklis, ka ministrs strikti nesaka nē un piedāvā komentāru pēc iepazīšanās ar attiecīgo vēstuli, kas jau žurnālistei ir rokās, NENOZĪMĒ, ka sižetam būtu jābūt par komunikācijas formu.

Par komunikāciju.Tāda ir mediju darba specifikas garoziņa mūsdienu informatīvajā telpā. Skatītājiem pirmajā plānā tiek…

Gepostet von Jānis Bordāns am Dienstag, 26. November 2019

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Joks
Joks

Nu riktīgi kauns par tādu ministru.

Anza
Anza

Neko nepieklājīgu no Bordāna puses nemanīju, gluži otrādi, viņš pacietīgi,lai gan steidzās, ieteica atnākt un pārrunāt interesējušo jautājumu.

Kate
Kate

Kāpēc tas cilvēks vispār ieņem šo amatu ? Kas atbildēs par visu to ko viņš tai krēslā sēžot sastrādās ?

Mjā
Mjā

Rodas iespaids, ka kāds pēc amata dabūšanas pats sevi ir sācis uzrunāt uz “Jūsu augstība”… :)

Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Kādi spēki kontrolē nacionālo mēdiju, tādi arī pasūta “mūziku”:-)))

Yoyo
Yoyo

Gan jau Bordāna kungs šo lasīs, ja reiz mēģina dikti taisnoties. Man ir gluži vienalga, kāds bija žurnālistes jautājums. Tieši forma, kā izvairījāties no atbildes bija tāda, par kuru jūsu vēlētājiem (un man tajā skaitā) ir jābūt informētiem. Labākajās Lemberga, Ušakova, Amerika tradīcijās. Piedodiet, bet pēc šāda gājiena jūs esat diskreditējis sevi un JKP. Pirms vēlēšanām biju JKP ziedotājs, biju balsotājs, no manis Jums arī +. Apsvēru stāties JKP. Redzot šo, varu atviegloti nopūsties, ka neesmu pieļāvis vismaz kļūdu ar stāšanos JKP. Labprāt uzrakstītu iesniegumu gan par savas balss atsaukšanu pagājušajās vēlēšanās, gan palūgtu atmaksāt savu ziedojumu partijai. Vienkārši kauns.… lasīt vēl »

Bruncis
Bruncis

Nav jau tā, ka melno- pietiek jau ar to mazumiņu ko redz un dzird Ja jau nav laba, tad lanāk neko.
Žurnālistiem taču arī aldziņa jānopelna, zižetus vajag, prodžektus jābīfa, jāpārdot notvertā ieraksts- citādi pie tām smukajām kleitām nekad netikt

Stienis
Stienis

:))))))))))))))))))))))))

Andris
Andris

Ko var piebilst, tāda ir mediju darba specifika..