LTV: Pieprasījums izdot Bondaru kriminālvajāšanai saistīts ar lietu par aizdomīgo līgumu ar sievu

Bondaru pāris

Ģenerālprokuratūras pieprasījums par Bondara izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar lietu par aizdomīgo līgumu ar sievu, pirmdien, 30. maijā, uzzinājusi Latvijas Televīzija (LTV).

LTV ziņo, ka pieprasījums par Bondara izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar lietu par aizdomīgo līgumu ar sievu, kas garantē ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu “Latvijas Krājbankai”.

Reaģējot uz prokuratūras lūgumu izdot viņu kriminālvajāšanai, politiķis Mārtiņš Bondars (AP) pieļauj iespēju atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēt 14. Saeimas vēlēšanās.

Bondars nekomentēja, vai plāno paziņot par šādiem lēmumiem.

Deputāts savā gaidāmajā paziņojumā presei plāno pavēstīt, ka nav vainīgs saistībā ar prokuratūras virzīto lietu. Viņš uzskata, ka šī ir ne tikai politiska, bet arī pret viņa ģimeni vērsta lieta.

Saskaņā ar LTV raidījuma “De facto” 2018. gadā ziņoto, Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai Bondara noslēgtā vienošanos ar sievu Ievu Bondari par mantas sadali nav viltota.

Šis līgums garantē, ka politiķim nevarētu atņemt ģimenes māju gadījumā, ja tiesa atzītu Bondaru par vainīgu zaudējumu nodarīšanā “Latvijas Krājbankai”, teikts raidījumā.

Bondaru ģimenes māja Mārupē ir politiķa sievas atsevišķa manta. Tas ierakstīts zemesgrāmatā 2017. gada vasarā, taču Bondari apgalvo, ka par māju kā atsevišķu mantu vienojušies jau 11 gadus agrāk – 2006.gadā. Tomēr nezināmu iemeslu dēļ līgumu nav reģistrējuši.

Bondara līgumu ar sievu Valsts policijai lūdza pārbaudīt Bondara poliskais oponents – Aleksejs Rosļikovs. Policija ierosināja pārbaudi, bet Bondars sniedza paskaidrojumus.

2018. gada vasaras sākumā policija saņēma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārsūtītu iesniegumu un sāka izmeklēšanu par dokumentu viltošanu.

14. Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.

Komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (NA) teica, ka informācijai ir ierobežotas pieejamības statuss, tāpēc viņa nevarot atklāt, kuru deputātu prokuratūra lūdz izdot kriminālvajāšanai.

Bondars apstiprināja, ka ceturtdien komisijā pieteiktais jautājums ir par “senu ar mani saistītu lietu”. Politiķis uzskata, ka šī lieta ir politiski motivēta, par ko liecinot “virkne faktu”.

Deputāts vairāk par šo jautājumu plāno informēt preses konferencē ceturtdien plkst.13 “Zoom” platformā.

Ja Saeima piekrīt izdot deputātu kriminālvajāšanai, viņš var pilnvērtīgi turpināt darbu Saeimā, gan piedaloties Saeimas un komisijas sēdēs, gan arī tajās balsojot un saņemot pilnu atlīdzību par deputāta pienākumu izpildi.

Kriminālvajāšanas laikā prokuratūrai un tiesai ir tiesības piemērot attiecīgajam deputātam visus kriminālprocesuālos piespiedu līdzekļus, teikts parlamenta Kārtības rullī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: apollo.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Mārtiņš Bondars ir glumjš un pretīgs tips. Godīgi sakot, Kangars. Pietiek jau ar to, ka Latvija un latviešu tauta cieta no pusgadsimtu ilgas padomju okupācijas. Bet te vel šis Kangars — Mārtiņš Bondars — ir uzradies!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

temida
temida

Izturību prokuroram. Taisnībai jāuzvar.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Dieviete Temīda Tev ir taisnība. Izturību prokuroram! Lai taisnība uzvar! Lai mūžam taisnīgā un mūžām godīgā Dieviete Temīda spriež taisnu tiesu! Lai notiek tā!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)

ieva bondare - da vinči
ieva bondare - da vinči

Nekā jau aizdomīga tai līgumā nebij. Līgums kā līgums. No printera izprintēts. Baltas a4 formāta lapas, četrupadsmitajā fontā uzrakstìts. Kabatiņās pēc tam ielikām

vecā vīzda freiberga hermanoviča
vecā vīzda freiberga hermanoviča

Mans radinieks. Cerams, ka jevreji viņu izručīs.