Levits uzkrājis 556 000 eiro un vēl gandrīz miljonu eiro ieguldījis finanšu instrumentos

Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits

Valsts prezidents Egils Levits ir uzkrājis 556 624 eiro, savukārt finanšu instrumentos viņš ir ieguldījis vēl aptuveni 970 000 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija par 2022.gadu.

Valsts pirmā persona deklarējusi 274 770 eiro uzkrājumus “Luminor Bank” Latvijas filiālē un 281 853 eiro bankā “Banque et Caisse D’epargne de L’etat” Luksemburgā. Prezidenta uzkrājumi pērn auguši par 81 953 eiro.

Finanšu instrumentos Valsts prezidents ir ieguldījis nepilnu miljonu eiro – 529 854 eiro viņš ieguldījis sešos ieguldījumu fondos, bet citi ieguldījumi norādīti 439 678 eiro vērtībā.

Valsts prezidenta īpašumā ir divi dzīvokļi Rīgā, dzīvoklis Cēsīs, divi zemes gabali Mārupes pagastā un zeme Engures pagastā. Savukārt kopīpašumā Levitam pieder zeme Rīgā. Deklarācijā norādīti arī citi nekustamie īpašumi, kas nav atšifrēti. Tādi valsts pirmajai amatpersonai pieder Engures pagastā, bet kopīpašumā – Rīgā un Smārdes pagastā.

Pagājušā gada deklarācijā norādīts, ka algā no Valsts prezidenta kancelejas Levits saņēma 75 120 eiro. Viņš ir deklarējis pensiju no Eiropas Savienības Tiesas 191 600 eiro apmērā, pensiju no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) 1690 eiro apmērā, pensiju no Vācijas apdrošināšanas kompānijas “Allianz Lebensversicherung-AG” 1669 eiro, kā arī pensiju no Vācijas pensiju apdrošināšanas sabiedrības “Deutche Rentenversicherung” 13 117 eiro vērtībā.

Tāpat Valsts prezidents deklarējis citus ienākumus 98 eiro apmērā no SIA “Tiesu namu aģentūra”, kompensāciju no Valsts prezidenta kancelejas (VPK) 15 024 eiro apmērā, papildus ienākumus no VPK 5889 eiro vērtībā. Levits saņēmis arī 200 eiro kompensāciju no VSAA. Latvijas prezidents saņēmis arī mantojumu no Daces Valdas Oses 9979 eiro vērtībā.

Levits ir deklarējis arī parādsaistības 4143 eiro apmērā. Prezidenta īpašumā ir 2009.gadā ražota “Mercedes Benz A160” automašīna.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pīlēni aiz mammas
pīlēni aiz mammas

Nav jau viegla dzīve miljonāram…. ieberzējās te galīgi . Nu pavisam bija no galvas izkritis tas kaut kas kas bijis jādara valstij. Bet tur visi paši zina, kas jādara – visi ka viens strīpiņā aiz knariņa

kāposts
kāposts

Un cik simtus tūkstošu iemaksājis valsts budžetā tiešo nodokļu veidā????? Nu kā minimums vajadzētu būt 200 000 eiro. Bet vai tā ir??? Cilvēka lojalitāti Latvijai vajadzētu vērtēt pēc nodokļu iemaksas valsts budžetā un kapitāla ieguldījuma Latvijā. Kā tas var būt, ka puisis Dombrova, kas Saeimā sēž jau 20 gadus, sev piešķirto nodokļu maksātāju naudiņu, aldziņu iegulda ASV uzņēmumos??? Vai viņš neuzticas Latvijas valstij vai Latvijas finanšu sistēmai, ka izpletni jau izmetis ASV???? Tas izskatās ļoti slikti no tēlotā latvijas patriota puses, kāpēc deputāti neizpērk Latvijas valsts akcijas, kam tagad ir ļoti labi procenti, tāpat kā bankā Baltija……

Bondars
Bondars

Vai ta nu suharenko śitam neko neatmeta no 40 ļimakiem?

Kaža
Kaža

Vīrs tiek bagātīgi atalgots par okupantu un kolaborantu leģimitāciju.Nez ko par to teiktu nacionālie partizāni un kāds būtu vīra darbības vērtējums,ja pat neatkarības svētkos mūs mielo ar kolaborantu mākslas zvaigžņu mākslas produkciju?

Banka
Banka

Pensiju no ECT 191.000? Te nav kaada kljuuda? Aptuveni 16 .000 meenesii….

Zāra
Zāra

Un miljonārs Joske par valsts naudu vēl otreiz aizlada uz Vāciju sev jaunu darbu meklēt !

Kažociņś
Kažociņś

Luksemburga ir izdevusies valsts.

Kazaks
Kazaks

Kaukā nesmuki. Es te saku, ka Latvijas bankām vairāk jākreditē Latvijas biznesi, bet augstākās amatpersonas pašas Latvijā neiegulda.

neperspektīva valsts
neperspektīva valsts

Tāpēc ka augstākās amatpersonas redz, ka šī valsts ir neperspektīva. Neies tak ieguldīt tur, kur paši visu izzog un pieirš un nākošajām paaudzēm uzkrauj jaunus valsts parādus. Ja godīgi es savu bērnu arī negribu ka viņš dzimtu augtu šajā valstī. Itsevišķi kad tagad ir obligātais dienests. Levita bērni jau nu noteikti netiks iesaukti.

Levits
Levits

Eu, ble. Jūs sākumā mož apskataties Kariņa deklarāciju? Džekam – Caterpillar, General Electric, Ely Lilly akcijas un Beļģijas KBC Bank 50 štukas. Jùs esat tendenciozi, redzat tikai mani, tas ir neobjektīvi.

Fāzīte
Fāzīte

Es iesaku sākt ar šā portāla raženākajām sejām. Domāju, ka tur uzreiz būs atšķirības uz sejas..

Loronzo
Loronzo

Cik tieši Ely Lilly akcijas? Viena šodien maksā 358,80 EUR. Pēdējā gada laikā kāpums 27,8 %. Pēdējo 5 gadu laikā kompānija darbojusies tikai ar peļņu. Lielākie kompānijas akcionāri iegulda kompānijā pērkot Cialis.

Dienas bizness
Dienas bizness

2019. gadā Kariņa Ely Lilly akciju vērtība saskaņā ar viņa deklarāciju bija 9000 $. Bet 2023. gadā 20 000 $. Veiksme ir stipro pusē!