Levita padomnieces Ēlertes dēls bez konkursa ticis pie jauna amata, tagad darbosies militāro iepirkumu jomā Pabrika paspārnē

Ēlerti

Valsts prezidenta Egila Levita pusslodzes padomnieces Sarmītes Ēlertes dēls Krišs pēc nepilnas divas nedēļas ilgā vecākā eksperta „darba” Izglītības un zinātnes ministrijā nu ticis pie jauna amata un tagad darbosies militāro iepirkumu joma aizsardzības ministra Arta Pabrika paspārnē.

Kā liecina Aizsardzības ministrijas sniegtā informācija, Krišs Ēlerts bija iecerējis kļūt par Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra Loģistikas plānošanas departamenta vadītāju un pieteicies konkursā uz šo amatu, kas viņam nodrošinātu 1458-1917 eiro mēnešalgu.

No ministrijas sniegtajām ziņām var noprast, ka, pat ņemot vērā K. Ēlerta mātes kontaktus un sakarus, viņu par labāko kandidātu šim amatam nebija iespējams atzīt. Taču tā vietā ir „atrasts” cits amats, uz kuru konkurss nav bijis jārīko, un E. Levita padomnieces dēlam piedāvāts tas.

„Konkursa komisija, kas vērtēja pretendentus, ņemot vērā K.Ēlerta iesūtītos dokumentus un intervijas laikā uzrādītās prasmes un kompetences, secināja, ka tās ir atbilstošas vakantajam Tirgus izpētes un plānošanas nodaļas vadītāja amatam un, ievērojot labas pārvaldības principus, lai nodrošinātu efektīvu, uz rezultātu vērstu personāla atlases procesu, kā arī ņemot vērā faktu, ka  darbinieks jau  atklātā konkursā bija piedalījies, uzrunāja  K.Ēlertu uzsākt darbu  citā vakantajā Centra amatā – Tirgus izpētes un plānošanas nodaļas vadītāja amatā (darbinieka amats).

Vienlaikus jāmin, ka ne ārējie normatīvie akti, ne Centra iekšējie normatīvie akti neparedz, ka uz darbinieka amatu obligāti ir jārīko konkurss,” skaidro Aizsardzības ministrija.

Rezultātā pašlaik K. Ēlerts jau pusotru mēnesi darbojas Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra Tirgus izpētes un plānošanas nodaļas vadītāja amatā. Prezidenta padomnieces dēlam, „ņemot vērā K.Ēlerta iepriekšējo darba pieredzi”, ir noteikta lielākā šajā amatā iespējamā mēnešalga – 1382 eiro.

Tirgus izpētes un plānošanas nodaļas vadītāja amata mērķis ir nodrošināt materiāltehnisko līdzekļu un pakalpojumu tirgus izpētes un publisko iepirkumu plānošanas īstenošanu.

Jaunā speciālista pienākumi šajā amatā ir šādi:

– Vadīt, tajā skaitā plānot, organizēt, koordinēt un pilnveidot Nodaļas darbu, noteikt uzdevumus un kontrolēt to izpildi.

– Centra vadītāja un/vai vadītāja vietnieka pilnvarojuma ietvaros piedalīties citu institūciju organizētās apspriedēs, darba grupās un komisijās.

– Nodrošināt pastāvīgu sadarbību ar Centra struktūrvienībām un to amatpersonām, kā arī Aizsardzības ministrijas (AM), Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un citu AM padotībā esošo iestāžu amatpersonām Nodaļas kompetences ietvaros.

– Atbilstoši dotajam uzdevumam un nodaļas kompetencei izskatīt citu juridisko un fizisko personu vēstules, sūdzības, iesniegumus un sagatavot atbildes.

– Sagatavot atzinumus par citu struktūrvienību vai iestāžu sagatavotajiem normatīvo aktu un tiesību aktu projektiem atbilstoši nodaļas kompetencei.

– Analizēt situāciju Nodaļas darbības jomā, identificēt jautājumus, kuriem nepieciešams pievērst papildu uzmanību normatīvo aktu ieviešanas procesā.

– Analizēt un pēc augstāk stāvošu vadītāju pieprasījuma sniegt pārskatus par Nodaļas darbu.

– Saskaņā ar organizatoriskajiem un normatīvajiem dokumentiem un pamatojoties uz materiāltehnisko līdzekļu (turpmāk – MTL) operacionālajām prasībām. organizēt MTL tirgus izpētes izstrādi atbilstoši NBS un Centra publisko iepirkumu plānam.

– Koordinēt savlaicīgu tirgus izpētes veikšanu un iesniegt ziņojumus par to rezultātiem.

– Veikt tirgus izpētes rezultātā iegūtās informācijas analīzi.

– Risināt tirgus izpētes procesā radušās problēmas.

– Gatavot atskaites AM MTL padomei.

– Nodrošināt darbinieku iepazīstināšanu ar iekšējiem normatīvajiem aktiem.

– Noteikt Nodaļas darbinieku pienākumu sadali, sagatavot sev pakļauto darbinieku amatu pienākumu aprakstus.

– Sekmēt Nodaļas darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanu.

– Veikt pakļautībā esošo darbinieku darba izpildes novērtēšanu.

– Veikt savu darba izpildes plānošanu un novērtēšanu.

– Visus uzdevumus veikt saskaņā ar normatīvo aktu un Centra organizatorisko dokumentu noteikumiem un atbilstoši ētikas principiem. Uzdevumu izpildē ievērot augstāku amatpersonu (atbilstoši Centra struktūrai) norādītos termiņus, kas noteikti rīkojumos vai dokumentu rezolūcijās, kurās amata pienākumu izpildītājs norādīts kā dokumenta izpildītājs.

– Izstrādāt vai sagatavot un noformēt dokumentus (oriģinālus un to atvasinājumus) atbilstoši normatīvajos aktos noteiktām prasībām.

– Pildīt citus līdzīga satura uzdevumus pēc pakļautības kārtībā augstāku Centra amatpersonu (atbilstoši Centra struktūrai) norādījuma.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
tiesu varas upuris
tiesu varas upuris

Levits acīmredzami un nepārprotami ir cieši nedalāmi vienoti saistīts kopā kā viens noziedzīgs veidojumums kopā ar Latvijas oligarhiem, komunistiem, AAA , noziedzīgo strukturēto organizāciju ( apvienību ) dalībniekiem korupcijas un oeganizētās noziedzības darījumpartnerattiecībās, valsti pārvalda slepenā oligarhu diktatūras pagrīdes apvienībā, noziedzīgi, izdarot dinamikā valsts budžeta finanšu līdzekļu piesavināšanos, tāpat kā krimināli realizētā valsts uzņēmumu privatizācijā Ave lat grupa un G 24 kredītu izšķērdēšanā, afērās un sevišķi smagos lielā apmērā finanšu noziegumos, kas ļāva viņiem, Birkavam, Kalvītim, Godmanim, Gailim u.c. kļūt par miljonāriem pēkšņi un bez ieguldīta darba, kā parazītiem novājinot valsts ekonomisko attīstību, bet šiem noziedzniekiem nodibinot Latvijā oligarhu varas… lasīt vēl »

Indulis
Indulis

Ābols no zirga nekrīt tālu.

Uldis
Uldis

Pareizi sapratu? Šis sapņu amats, kurā viņš iespējams pa blatu nokļuva, nodrošina viņam ap 1000eur uz rokas mēnesī?

kalašnikovs
kalašnikovs

Daļu mēslu Kalvītis piekārtoja, tagad Pabriks turpina. Tādu kārtību zaļzemnieki iedibināja!

Sulīgā Anda
Sulīgā Anda

Kriš Ēlert, es gribu Tevi! Man siekalas tek pār lūpām… Tava mīlas un kaisles Dieviete …

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Ak, nabadzība, nabadzība iepūt man! Manai valstij arī gan! Vārdu sakot, nabadzība zeļ un plaukst mūs Latvijā! Pagaidām ir grūti spriest par situāciju kopumā. Pēc gada mēs sapratīsim kas un kā. Ar cieņu, Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉 #GribuStudēt #Skolnieciņš #SociālāNevienlīdzība

Vilks
Vilks

Tad lūk kur ir tā vieta kur nav jāstrādā!

Madara
Madara

Kur tikai tās sorosistu žurkas neielien !