Lato Lapsa: Kad izglītības ministres krēslā ir aroganta un augstprātīga stulbene

Lato Lapsa

Atzīšos grēkā: mēnesi pēc mēneša noraugoties izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas darbībā, mani šad tad piemeklēja kaut kas nelielam žēlumam līdzīgs, – jēziņ, nu cik briesmīgi tam cilvēkam neiet, nu kāpēc viņa līda amatā, kas viņai vēl mazāk atbilstošs kā Gobzemam premjera krēsls…

Un tad es pirms brīža izlasīju aģentūras LETA ziņu ar virsrakstu „Pedagogu un Šuplinskas diskusijas par skolotāju atalgojumu izvēršas savstarpējo pārmetumu gūzmā”. Protams, „nacionālā informācijas aģentūra” jau sen nav nekāds uzticamais ziņu avots, taču, tā kā nekādus Šuplinskas kundzes izsaucienus par neadekvātu atspoguļojumu neredz, var pieņemt, ka vismaz daļa no aprakstītā ir taisnība.

Te būs tikai daži spilgti izteikumi un atreferējumi.

„Šuplinska klātesošajiem norādīja, ka likumā noteiktais atalgojuma palielinājums būs iespējams, ja ieņēmumi no noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas pildīs budžetu. Tad varēšot ievērot pedagogu atalgojuma grafiku. Pēc ministres teiktā, par šo jautājumu ar Finanšu ministriju tiek saskaņots ieraksts pamatbudžeta pozīcijā.”

Tad vēl.

„Šuplinska aicināja pedagogus aizdomāties par to, cik neatkarīga ir mediju politika valstī, un vaicāja klātesošajiem padomes biedriem, kādus medijus viņi lasa un kur viņi iegūst informāciju, pēc kā ministre sacīja, ka mediju pratību nepieciešams stiprināt un tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc nepieciešams piešķirtais finansējums politiskajām partijām.”

Vēl nedaudz.

„Šuplinska arī pauda neapmierinātību ar izveidojušos priekšstatu par viņas pausto attiecībā uz pirmskolas pedagogu slodzēm. Viņa uzsvēra, ka intervijā Latvijas Radio, kur šo priekšlikumu minēja, mēģināja rosināt diskusiju, nevis ieviest jau konkrētas pārmaiņas pirmsskolas pedagogu slodžu veidošanās principā.”

Un vēl mazdrusciņ.

„Kā pauda ministre, viņai izveidojies priekšstats, ka sabiedrība kritiskās domāšanas robežās ir zemākajā līmenī, jo “nākamajā līmenī nepieciešama kritiskā domāšana un spēja nemitīgi apstrādāt lielu informācijas plūsmu, vajadzīga sava pieredze, teorija un argumentēšanas pieredzes nodošana”. “Bet kaut kas nesanāk,” uzskata ministre. „Tik sensitīvu, tik emocionāli balstītu pieeju jautājumu risināšanā gadus desmit atpakaļ nevarēju redzēt.””

Varētu vēl turpināt, bet… ja godīgi, es savā mediju dzīvē esmu pieredzējis daudz ko, bet to, ka valdības ministrs ar tās jomas pārstāvjiem, par kuru viņai/viņai ir jārūpējas un jāatbild, sarunājas šādā manierē, – nē, līdz šim nekad.

Te nav vietas žēlumam. Realitāte ir tāda, ka izglītības ministra amatā ir ielikts šim postenim absolūti nederīgs cilvēks, kurš dialoga vietā ir spējīgs tikai uz paštaisnu bļaustīšanos. Citiem vārdiem, aroganta un augstprātīga stulbene.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
hehe
hehe

Lapsiņš turpina pūst austrumu kaimiņa stabulē. Nez cik grašus jau savācis

bilde
bilde

piebalgs,vaivods,gaigals 2 reizesš,grīnblats,celmiņš,vītols,greiškalens,šadurskis 200.g.,radevičs,druviete 2004.-2006.g.,rivža,koķe,broks,ķīlis,vjačeslavs dombrovskis,
drubiete 2014. janv.-2014. okt,seile,šadurskis 2016.-2018.
PALDIES IZCILNIEKIEM PAR SHĒMOŠANU PAR NABADZĪBU UN ATPALICĪBU
LAPSAI SLIKTA OŽA UN ATMIŅA………VECA PLIKA LAPSA

sūkalas
sūkalas

brāķi ražo, izēdot valsti tukšu ,sile par seklu nodokļu- maksātāja nauda paliek pelēkajā zonā 19 izglītības ministri -shēmotāji
gaigals,sadurskis ,druviete atkārtoti silei piezīdās un budžeta nauda skurstenī izgaisa 30 garus gadus maļ un maļ ieskābušu pienu

Mjāā
Mjāā

Nu ko , sādžas profesore , taisnība nepatīkama !

jaa
jaa

Pirmoreiz jāpiekrīt cilvēkiem, ka tomēr Lato ir pamuļķis

eta
eta

Arī Tam Kungam vajag dažādus cilvēkus…arī Dabai ir tiesības kļūdītes… tikai ko tad tik briesmīgu ir noziegusies izglītības sistēma,lai tai uzsūtītu tādu postažu? Te jau Maksimams kasiere šķiet nesasniedzami tāla zvaigzne. Bet vajag paveit kaut ko paliekošu-iespējami daudz struktūrēti jāsagrauj, lai vispŗējā bardaka apstākļos varētu kāds glābējs nākt…. Īpaši iezīmētais, nepārprotami neiederīgais Varbūt tomēr sieviete?

www.tautaslabklajibai.lv
www.tautaslabklajibai.lv

Tad lūk kāda ir emancipětas sievietes galějā robeža.

www.tautaslabklajibai.lv
www.tautaslabklajibai.lv

Tad lūk kāda ir emancipětas sievietes galějā robeža.