Laimdota Straujuma paziņo par demisiju; krīt valdība

Laimdota Straujuma

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) pēc tikšanās ar prezidentu Raimondu Vējoni pirmdien paziņojusi par savu demisiju. Līdz ar to kritusi arī pašreizējā valdība.

Straujuma žurnālistiem norādīja, ka laikā, kamēr viņa ir vadījusi valdību, ir pieņemti divi valsts budžeti, valsts ekonomiskā situācija ir uzlabojusies un valsts atrodas labā stāvoklī. “Uzskatu, ka ir nepieciešamas jaunas idejas, jauns pienesums un enerģija, lai padarītu iesāktos darbus” teica Straujuma.

Viņa pateicās gan Vējonim, gan koalīcijai, gan arī ministriem. Veltot pateicību ministriem, viņa uzsvēra, ka viņas valdībā ir bijusi “pleca sajūta”. Tāpat viņa izteica pateicību vēlētājiem, kas viņai devuši iespēju strādāt.

Pēc tam, kad tiks apstiprināta jaunā valdība, viņa atgriezīsies Saeimā.

Kā zināms, pēdējā laikā politikas kuluāros aktīvi tika runāts par iespējamo valdības nomaiņu. Šīs runas aktualizējās pēc tam, kad Straujuma pieprasīja sava partijas biedra satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju.

Iepriekš amatpersonas bija izvairīgas komentāros par iespējamo valdības nomaiņu. “Visām valdībām reiz pienāk beigas, un tad, kad tās pienāks, es jūs visus informēšu,” iepriekš sacīja premjerministre.

Arī sestdien notikušais partijas “Vienotība” kongress noslēdzās mierīgā gaisotnē, lai gan iepriekš tika izteikts, ka Straujuma par atkāpšanos no amata varētu paziņot kongresā.

Taču Straujuma, uzrunājot kongresa dalībniekus, teica, ka valdības sekmīgam darbam ļoti svarīgs ir partijas valdes un frakcijas atbalsts. Premjerministre arī sacīja, ka daļa klausītāju no viņas sagaida kādus skaļus paziņojumus, un piebilda, ka viņai ir šāds paziņojums: “Man svarīga šī valsts, man tā ir svarīga daudz vairāk par amatiem, par neskaidrām draudzībām un par attiecību kārtošanu.”

Straujuma valdības vadītājas amatā stājās 2014.gada 22.janvārī, aizstājot toreizējo Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (V), kurš atkāpās pēc Zolitūdes traģēdijas. Viņa bija pirmā sieviete, kas Latvijā ieņēma šo amatu. Lai gan Straujuma sākotnēji paziņoja, ka nekandidēs uz premjerministra amatu rudenī gaidāmajās vēlēšanās, savas domas viņa mainīja un pērn rudenī atkārtoti tika nominēta un apstiprināta šim amatam.

Preses konferencē pl.13 Straujuma pavēstījusi, ka sava darba turpinātāju redz iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V). «Es personīgi redzu cilvēku, kas varētu pārņemt iesāktos darbus. Viņš ir pierādījis, ka grūtos brīžos ir gatavs uzņemties atbildību,» žurnālistiem atzina premjere.

Savukārt partijas “Vienotība” līdere Solvita Āboltiņa par Straujuma ieteikto premjerministra kandidatūru izteikusies diezgan šerpi: “Mēs nedzīvojam monarhijā, kur karaļi nosauc savu pēctečus”.

Pulksten 17:00 “Vienotība” pulcējās uz sēdi.

«Vienotības» valde uzskata, ka šī politiskā spēka pārstāvjiem jāturpina vadīt valdību, tomēr par Ministru prezidenta amata kandidātiem neesot spriests. Partijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pēc valdes sēdes sacīja – partijai ir svarīgi demonstrēt citu pieeju, proti, vispirms runāt par valdības darāmajiem darbiem.

 

 Avots: LETA

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar