Kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodod lietu pret 14. Saeimā ievēlēto Gloriju Grevcovu

Glorija Grevcova

Valsts policija (VP) kriminālvajāšanas uzsākšanai prokuratūrai nodevusi lietu pret14. Saeimā ievēlēto deputāti Gloriju Grevcovu (“Stabilitātei!”) par iespējami apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). Oktobra sākumā sāktais kriminālprocess prokuratūrai nodots paātrinātā kārtībā. 

VP paziņojumā medijiem nemin tā 14. Saeimas deputāta kandidāta vārdu, pret kuru ir šis kriminālprocess, taču telefonsarunā policijā nedz apstiprināja, nedz arī noliedza, ka runa ir par Grevcovu.

VP norādīja, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka persona, būdama 14. Saeimas vēlēšanu deputāta kandidāts, CVK iesniegusi ziņas par sevi, tostarp norādot informāciju sadaļā “Darba vieta un ieņemamie amati”, kā arī “Izglītība”. Šo ziņu sniegto patiesumu sagatavotajos dokumentos persona apliecināja ar savu parakstu, pēc kā parakstītos dokumentus nodeva personai, kura tos 2022. gada 13. jūlijā iesniedza CVK.

Kriminālprocesā nopratināti vairāki liecinieki, tostarp no dažādām iestādēm un institūcijām gūta informācija, kam ir būtiska nozīme kriminālprocesā. Viena persona kriminālprocesā atzīta par aizdomās turēto. Personai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

VP norādīja, ka izmeklēšanas laikā gūtā informācija dod pamatu uzskatīt, ka persona ar savām darbībām izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru ir paredzēta kriminālatbildība par nepatiesu ziņu sniegšana valsts institūcijai.

Iegūstot pietiekošu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, šī gada 17. oktobrī paātrinātā procesā kārtībā kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu personu par nepatiesu ziņu sniegšanu valsts institūcijai. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – īslaicīga brīvības atņemšana vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Šī gada 7. oktobrī Valsts policija sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 272. panta saistībā ar kāda deputāta…

Posted by Valsts policija on Trešdiena, 2022. gada 19. Oktobris

Kā zināms, jaunievēlētā partijas “Stabilitātei!” deputāte melojusi par savu darbavietu, pirmsvēlēšanu laikā CVK apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju par to. Turklāt Grevcova CVK sniegusi nepatiesu informāciju arī par iegūto izglītību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA). Partijā norādīja, ka saistībā ar izskanējušo informāciju par Grevcovas neatbilstībām 14. Saeimas kandidāta pieteikumā CVK, esot pieļauta “pārrakstīšanās kļūda”, par kandidātu aizpildot sadaļu “Izglītība”.  “Stabilitātei!” arī norādīja, ka vērsusies VP ar iesniegumu par neslavas celšanu par “nepatiesas, personu nomelnojošas informācijas izplatīšana publiskajā plašsaziņas līdzeklī”.

Grevcova ievēlēta 14. Saeimā kā viena no partijas “Stabilitātei” deputātēm, tomēr plašāku atpazīstamību viņa izpelnījusies ar savu darbību sociālajā vietnē “TikTok”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Baja
Baja

Varētu vajāšanu uzticēt Cinkmanim, viņš labi orientējas šādās personās

noriebies
noriebies

Nu paskaties, kas par krievu melīgu mordu !!!

tik tiešām
tik tiešām

Utainie vien mēr ir melojuši un melojuši, jo tā ir viņu būtība .

stulbais bondars
stulbais bondars

Sačustvuju glorija. Pret mani arī s kas safabricēja kriminālprocesu