«KPV LV» valde atsauc ekonomikas ministru Vitenbergu no amata; par viņa pēcteci pagaidām skaidrības nav

kpv-lv

Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kuru 13. Saeimā ievēlēja no partijas “KPV LV”, nolēmis pievienoties Nacionālajai apvienībai (NA), informēja ministrs. Neilgi pēc tam partijas “KPV LV” valde paziņoja, ka ir nolēmusi atsaukt Vitenbergu no ministra amata.

Ministrs maina partiju

Vitenbergs pieņēmis lēmumu izstāties no politiskās partijas “KPV LV”, kura, pēc viņa teiktā, viņam deva iespēju sākt darboties politikā. Ministrs atzīmēja, ka viņam bijusi iespēja izvērtēt, kura politiskā organizācija viņa pārliecībai ir vistuvākā, tādēļ viņš izdarīja izvēli par labu NA.

Vitenbergs norādīja: “Man ļoti tuvas ir Nacionālās apvienības ģimeniskās vērtības, jo mūsu ģimenē aug trīs meitas, kurām vēlamies ieaudzināt latvisko dzīvesziņu. Nacionālā apvienība kā politiskā partija ir aizstāvējusi mazo zemnieku intereses visā Latvijā, spējusi panākt būtisku progresu ģimeņu atbalstam un vienmēr augstu vērtējusi un atbalstījusi Latvijas neatkarības cīnītājus.”

Ekonomikas ministrs atklāja, ka, darbojoties ministrijā, ir cieši sadarbojies ar NA politiķiem, lai veidotu ilgtspējīgu mājokļu politiku Latvijas reģionos, lai jaunas mājvietas iegūtu jaunās ģimenes. 

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars apliecināja, ka politiskā spēka un Vitenberga redzējums un mērķi sakrīt. NA norādīja, ka vienošanās starp partijām tapusi, jo partijas ir vienisprātis, ka Covid-19 pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību patlaban ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. 

Ceturtdienas rītā intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Vitenbergs atzina, ka, lemjot par vienošanos NA, viņš ir rēķinājies, ka būs dažādas sekas. Sarunas ar premjeru par šo jautājumu vēl nav bijušas. Vienlaikus viņš pauda cieņu partijai “KV LV”, kurai viņš esot gatavs “palīdzēt un sadarboties”.

“KPV LV” atsauc Vitenbergu no amata

Savukārt partijas “KPV LV” valde lēmusi atsaukt Vitenbergu kā partijas virzīto ekonomikas ministru. Par šo partijas lēmumu ceturtdien tiks informēts arī premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), norādīja valde. 

“Vitenbergs ekonomikas ministra amatā tika deleģēts no mūsu partijas, tāpēc būtu tikai godprātīgi, ja līdz ar publiskiem paziņojumiem par pievienošanos citai partijai viņš paziņotu par amata atstāšanu. Šādu lēmumu mēs nesagaidījām, tāpēc esam valdē nolēmuši atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata. Šis nebija viegls lēmums, jo līdz šim kā partija esam stāvējuši par cilvēku, kuram ticējām un kuru vienmēr atbalstījām grūtos brīžos un sarežģītu un sabiedrībai nesaprotamu lēmumu pieņemšanā,” paziņoja “KPV LV” valdes priekšsēdētāja Ieva Krapāne.

Krapāne norādīja, ka partija ar sapratni pieņēmusi Vitenberga lēmumu iet citu ceļu, tomēr politiskais spēks ir gatavs virzīt jaunu ministra kandidātu: “Apzinoties, ka šobrīd valstī pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, esam jau izskatījuši jaunu kandidātu iespējas, kas spēs operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā.”

“KPV LV” valde atgādināja, ka koalīcijas partiju sadarbības līgums paredz, ka “KPV LV” ir trīs ministru portfeļi – iekšlietu, labklājības un ekonomikas ministra.

Vienošanās paredz atbrīvot ministru no amata, ja sadarbības partneris, kas ieteicis šo ministru, rakstveidā paziņojis par ministra atsaukšanu. 

“KPV LV” frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina, ka informāciju par Vitenberga lēmumu mainīt partiju uzzinājis “no tās pašas telpas, kur jūs to uzzinājāt”. “Mēs par ministra soli, protams, neesam priecīgi. Un šīs jautājums izskatāms gan no partijas, gan no frakcijas interesēm,” viņš piebilda.

Par jaunu kandidātu uz ekonomikas ministra amatu “KPV LV” lems pēc sarunas ar premjeru, ar kuru tikšanās laiks vēl nav zināms. Možvillo piebilda, ka sarunām var būt trīs iznākumi: pozitīvs, negatīvs un “kāds trešais variants”.

Taujāts par pārējo “KPV LV” ministru uzticību partijai, Možvillo pauda: “Es nevarēšu pateikt, ko domā Sandis [Ģirģens] vai ko domā Ramona [Petraviča]. Nevaru apgalvot, kādas ir viņu domas. Bet līdz šim no viņiem šāda informācija nav izskanējusi.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar