“KPV LV” un “Attīstībai/Par!” dosies pie Vējoņa skaidroties, kas no partijām tiek sagaidīts

Foto: Saeimas kanceleja

Partija “KPV LV” un apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) lūdz kopīgu audienci jeb pieņemšanu pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirmdien 26.novembrī par valdības veidošanas gaitu, informēja abu politisko spēku pārstāvji.

Kā pauda “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, Vējoņa izteikumi medijos par premjera izvirzīšanas kārtību sabiedrībā var tikt pārprasti, kā arī var radīt iedzīvotājiem nepareizu priekšstatu par aktivitātes trūkumu sarunās par valdības veidošanu. Politiķis norāda, ka šāds apgalvojums ir nepamatots un tieši skar partijas “KPV LV” premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu, kā arī “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidātu Arti Pabriku.

Abas partijas lūdz audienci pie Vējoņa, lai noskaidrotu viņa redzējumu valdības veidošanas sakarā, norādīja Kaimiņš.

AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts apstiprinājis, ka abām partijām bijušas konsultācijas un ļoti laba saruna, kurā nolemts kopīgi lūgt tikšanos ar Valsts prezidentu, lai pārrunātu jautājumu par to, kas tiek sagaidīts no partijām. Arī AP vēlētos izprast Valsts prezidenta nostāju attiecībā uz abu partiju izvirzītajiem premjera amata kandidātiem.

Pavļuts gan atturējās komentēt, vai arī AP uzskata, ka Valsts prezidenta izteikumi var tikt pārprasti.

Komentējot Vējoņa izteikumus, “KPV LV” politiķis un šīs partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems aģentūrai LETA norādīja, ka saskaņā ar Satversmi Valsts prezidentam, nevis partijām ir jānominē Ministru prezidenta amata kandidāts. Valsts prezidentam “ir jāsaņem drosme” un jāaicina labākais iespējamais kandidāts veidot valdību, uzsvēra politiķis.

Kamēr tas nav izdarīts, nav juridiska pamata sākt vākt atbalstu vēl neizvirzītam pretendentam, uzskata Gobzems. Politiķis norādīja, ka tāpēc pašlaik nevienam iespējamam kandidātam vēl nav nodrošināts atbalsts Saeimā. Līdz ar to nav pamata izdarīt secinājumu, ka “KPV LV” kandidātam nav nodrošināts vairākums, jo politiskais spēks vēl nav sācis darbu pie nepieciešamo balsu iegūšanas, akcentēja Gobzems. “KPV LV” arī uzskata, ka ir vienīgā partija, kas varēs savākt vairākumu savam kandidātam.

Tā viņš atbildēja arī uz Valsts prezidenta partijām veltīto kritiku. Politiķis tieši nekomentēja, vai zina, ko paredz Vējoņa plāns “B”. Arī Valsts prezidenta minētais, ka attiecīgais variants partijām varētu nepatikt “KPV LV” nebaidot.

Savukārt AP Ministru prezidenta amata kandidāts Pabriks šodien žurnālistiem norādīja, ka plašāku viedokli par valdības veidošanas procesu paudīs rīt, 24.novembrī, gaidāmajā partijas “Latvijas attīstībai” kongresā. Tāpat viņš norādīja, ka gaida tikšanos ar Valsts prezidentu, kas esot gaidāma pirmdien.

Ja valdības veidošanas sarunās iesaistītās partijas līdz pirmdienai, 26.novembrim, nebūs spējušas vienoties par vairākuma atbalstītu Ministru prezidenta amata kandidātu, tad otra iespēja tām vairs netiks dota, šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Vējonis.

Prezidents neslēpa, ka viņam ir “plāns B”, taču neatklāja, kāds tas ir, vien atzina, ka “partijām tas varētu nepatikt”. Valsts pirmā persona gan norādīja, ka minētais “plāns B” nekādā gadījumā nav saistīts ar Saeimas atlaišanu.

“Es esmu devis termiņu līdz pirmdienai, lai partijas piedāvā [vairākuma atbalstītu premjera amata kandidātu]. Nu tad zināmā mērā var teikt, ka 26.novembris ir tas kritiskais brīdis. Ja partijas līdz tam nespēs vienoties, tad tām šādas tiesības vispār vairs netiks dotas,” sacīja Vējonis.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
politikas vērotājs
politikas vērotājs

Izskatās, ka 100gades svinību laikā Vājonis saņēmis pamatīgu “poti” no dažiem oligarhiem, jo pēkšņi sāk ķīmiķot un murgot par dažādiem plāniem B. Nebūtu slikti jaunajiem deputātiem saorganizēt 2/3 balsu un aizsūtīt “lielo gudrinieku” pelnītā atpūtā no smagās Prezidenta nastas. Starp citu, atlaist Saeimu viņš var tikai līdz 5.decembrim un ar to jautājumu nevajag bāzties virsū.