KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieku Pucenu soda par neatļauta piketa rīkošanu Kuldīgā

Ēriks Pucens

23. jūlijā Kuldīgas centrā notika protests ar mērķi paust atbalstu “brīvprātīgai vakcinācijai”, kura viens no pasākuma organizētājiem bija “Par cilvēcīgu Latviju” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens, kura pārstāvētais politiskais spēks vēl pirms pāris mēnešiem bija valdošajā koalīcijā, kas epidemioloģiskās drošības stiprināšanai cenšas panākt pēc iespējas plašāku vakcinēšanos.

Turklāt pasākuma laikā Kuldīgas dome tika apmētāta ar tomātiem piketējošo “izglītoto cilvēku sanāksmes” dalībnieku izkliegto saukļu pavadībā laikā, kad tur noritēja laulību ceremonija. Pucens gan to noliedz .

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja melo!

‼️‼️‼️‼️ Ir mazi meli, ir lieli meli un tad ir bezkaunīgi augstprātīgie meli no Inga Bērziņa! Noskatieties šo video, lai pārliecinātos par to, cik zemiska mele ir Kuldīgas novada domes vadītāja!

Posted by Ēriks Pucens on Ceturtdiena, 2021. gada 19. augusts

Politiķis uzsvēra, ka notikušais neesot bijis “antivakceru” pasākums, bet gan sanāksme, kurā piedalījušies “izglītoti cilvēki, kuri strādā arī skolās un slimnīcā”. Pasākums esot noritējis gludi, ar dejām un bijis miermīlīgs.

Pasākumam bija pieteikti 50 cilvēki, bet uz piketu esot ieradies lielāks skaits. Saeimas deputāts pavēstīja, ka pasākuma laikā esot savācis klātesošo parakstus, lai pie Valsts prezidenta Egila Levita, Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un tiesībsarga Jura Jansona vērstos ar iedzīvotāju iesniegumu, ka vakcinācijai ir jābūt brīvprātīgai un ka nevar pieņemt likumu par obligātu vakcinēšanos konkrētās sfērās.

Pucens stāstīja, ka pasākuma laikā viņš no Valsts policijas (VP) saņēmis atsevišķus aizrādījumus par pārkāpumiem, kas tikuši ņemti vērā.

Savukārt Valsts policijā skaidro, ka Kuldīgas iecirknī sākti administratīvie procesi par diviem pārkāpumiem – par piketa sarīkošanu, kam netika dots akcepts, un par pieteiktā dalībnieku skaita pārsniegšanu, pieteikto 50 cilvēku vietā atnākot aptuveni 100.

Kā skaidroja policijā, Kuldīgā bija pieteikta sapulce – gājiens, kurā piedalītos 50 cilvēki. Ņemot vērā, ka gājieni ir atļauti, Kuldīgas novada pašvaldība deva akceptu šim gājienam. Tomēr policisti notikuma vietā konstatēja, ka notiek nevis gājiens, bet gan pikets, kurā cilvēki izmantoja plakātus un saukļus, turklāt cilvēku bija vairāk nekā minēts pieteikumā. Likumsargi aizrādījuši un aicinājuši novākt plakātus, taču neviens uz policijas norādījumiem neesot reaģējis.

Opozīcijas politiķis uzskata, ka iedzīvotāju nevēlēšanās vakcinēties saistīta ar neuzticību valdībai, jo “vara ir atrauta no realitātes un nesaprot, kas notiek”. Politiķis šajā situācijā saskata “mūsdienu pilsoņu kara” iezīmes, taču šo izteicienu viņš lietojot vienīgi tēlainā, nevis burtiskā nozīmē.

PCL frakcijas vadītāja vietnieks uzskata, ka Covid-19 apkarošanā uzsvars jāliek uz testēšanu un pētījumiem, kāpēc daļa nevakcinēto smagi nesaslimst. Viņš uzskata, ka politiķi izdarīja kļūdu, rosinot noteikt obligāto vakcinēšanos atsevišķās nozarēs strādājošiem, jo arī tie, kuri nav “antivakceri”, bet bija pārdomās par šo jautājumu, tagad nevēloties vakcinēties, jo ir pret potes “uzspiešanu”.

Pasākumu organizējuši Kuldīgas novada iedzīvotāji un tas neesot partejisks, piebilda Pucens.

Kā zināms, Saeimā ir nonācis Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma grozījumu projekts, kas paredz noteikt, ka pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist darbiniekus, kas nebūs ieguvuši Covid-19 drošības sertifikātu.

Tāpat likumprojekts paredz obligātu Covid-19 sertifikāta prasību veselības aprūpes, ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās un izglītības jomā strādājošajiem.

Opozīcijas pārstāvji tikmēr gatavojas vākt 34 deputātu parakstus, lai uz laiku apturētu likuma izsludināšanu un mēģinātu panākt tā nodošanu izlemšanai referendumā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar