“KPV LV” maina nosaukumu – “Par cilvēcīgu Latviju”

KPV LV

Partija “KPV LV” sestdien biedru sapulcē nolēma mainīt partijas nosaukumu uz partija “Par cilvēcīgu Latviju”. Biedri akceptēja organizācijas statūtu grozījumus, tajos iekļaujot jauno nosaukumu.

Balsošanai kopā bija piedāvāti septiņi varianti partijas nosaukumam, tajā skaitā pašreizējā nosaukuma saglabāšana, kā arī “Bezcerīgie”, kas gan guva vien niecīgu atbalstu.

Kā ziņots, partijas “KPV LV” arī otrajā, sākotnēji par konkurējošu dēvētajā, biedru ārkārtas sapulcē šodien tika izteikta neuzticība pašreizējai, Zakatistova vadītājai valdei. Par neuzticības izteikšanu valdei nobalsoja 126 biedri, bet pret bija 56. Šodienas biedru sapulci sasauca pati Zakatistova vadītā valde.

Vienlaikus sapulcē arī ievēlēta jauna “KPV LV” valde. Citu biedru organizētajā biedru sapulcē 6.decembrī, kuru Zakatistova vadītā valde nodēvēja par reiderisma mēģinājumu, arī tika ievēlēta jauna valde, no kuras trīs locekļi tika pie amatiem arī sestdien apstiprinātajā valdē. Pašlaik vēl nav zināms, kā atrisināsies situācija ar divu valžu ievēlēšanu ar atšķirīgu sastāvu.

Abās sapulcēs par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rolands Millers, tāpat šodien jaunajā valdē ievēlēti Ralfs Nemiro, Ēriks Pucens, Ieva Krapāne, Ramona Petraviča, Toms Andersons, Māris Možvillo, Raimonds Nipers un Mārtiņš Bremze. Līdz ar to valdē ievēlēti pieci cilvēki no pavasarī apstiprinātās valdes un trīs cilvēki no 6.decembrī ievēlētās valdes.

Ņemot vērā nodoto balsu sadalījumu, nav gan izslēgtas diskusijas, vai par atsevišķiem no ievēlētajiem valdes locekļiem ir nodots pietiekams balsu skaits, lai viņus uzskatītu par ievēlētiem.

Šodien notika arī balsojums par Zakatistova izslēgšanu no partijas, kurā par to balsoja 95 biedri, bet pret 94, pavēstīja balsošanas platformas “lemejs.lv” pārstāve. Lai gan vēlāk radās neskaidrība, vai lēmumam pieticis balsu, Zakatistovs apstiprināja, ka lēmums nozīmē, ka viņš ir izslēgts no partijas.

Zakatistovs paziņojis par atkāpšanos no “KPV LV” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata un izstājas no frakcijas.

UR ir saņēmis 6.decembra sapulces lēmumus un iestādei būs jālemj, vai tos reģistrēt vai nereģistrēt kā spēkā esošus. UR gan arī norāda, ka, ja pusēm atšķiras viedokļi par izveidojušās situācijas faktiskajiem apstākļiem, to ir iespējams risināt tiesā bez iestādes starpniecības.

Ko par to domā politologs

Izmaiņas partijā “KPV LV” ir tās iekšējais kompromiss, kā ietekmi uz partijas nākotni ir grūti paredzēt, uzskata politologs Ojārs Skudra.

Viņš norāda, ka Ata Zakatistova atkāpšanās no partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja amata un viņa izslēgšana no partijas, par kuras juridisko leģitimitāti politologs nav pārliecināts, atvieglo partijas saglabāšanos, jo ir skaidrs, ka Zakatistovs vispārēju atbalstu partijā nav baudījis, tādēļ no vienas puses kļūšana par neatkarīgo deputātu ir bijis visai loģisks solis. 

“Pagaidām nav skaidrs, ko plāno darīt pats Zakatistovs – pievienoties citam politiskajam spēkam vai nākamajās vēlēšanās nestartēt vispār,” teica Skudra. 

Tāpat politologs atzīmēja, ka par “KPV LV” Saeimas frakcijas nākotni no “ārpuses” runāt ir ļoti sarežģīti un nav nosakāms tas, vai tajā gaidāma iekšēja šķelšanās. Skudras ieskatā, šķelšanās daudz nenozīmētu, jo neatkarīgie deputāti nevar veidot jaunas Saeimas frakcijas, turklāt viņu idejas vienotai darbībai varētu būt pārāk dažādas.

Skudra nenoliedza, ka

partijas “KPV LV” iekšienē notiekošais var atstāt ietekmi arī uz valdības darbu.

Vienlaikus viņš arī pieļāva scenāriju, ka pārmaiņas partijā pieprasījuši tās biedri no reģioniem, domājot par nākamajā gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām un vērtēdami šā gada Rīgas domes vēlēšanas un “KPV LV” nesekmīgo dalību tajās.

Vienlaikus Skudra uzskata, ka partijas jaunais nosaukums “Par cilvēcīgu Latviju” ir ļoti pretrunīgs, jo apgalvo, ka visas citas partijas ir pret cilvēcīgu Latviju.

Tāpat viņš pauda, ka nosaukums izklausās pēc “astotās klases brīvā sacerējuma”, kas drīzāk būtu atbilstīgs nevis politiskai partijai, bet gan kādai kustībai.

Problēmas, Skudras prāt, varētu sagādāt arī fakts, ka, neskatoties uz partijas nosaukuma maiņu, Saeimā kā frakcijai “KPV LV” būs jāturpina darboties ar līdzšinējo nosaukumu, un tas nav maināms. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
edgars klavins
edgars klavins

Skudra, Skudra, vai tas nav tas pats gudrinieks par kuru 80. gadu beigas bija teiciens-Tikai Skudru nesamin!